Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám a pasiját választotta...

Az anyám a pasiját választotta helyettem?

Figyelt kérdés
Megmondtam anyámnak, hogy ha hozzánk költözik a pasija, akkor elköltözöm apámhoz. Nem is érdekelte, tervezgették tovább a költözést.Pénteken elkezdett helyet csinálni a pasi holmijánal, mondtam, hogy én meg akkor pakolok apámhoz. Azt mondta oké. Reggel indult cuccostól a pasi, én meg mondtam indulok apámhoz, és el is mentem, ott voltam egész nap. Anyám nem is jött utánam.Vasárnap reggel apám azt mondta, hogy menjek haza, mert nála kevés a hely és nem fog tudni dolgozni. Hazamentem, már be volt cuccolva a pasi, mondtam visszaköltözöm, anyám annyit mondott, jó rendben. Úgyhogy itthon lakom ugyanúgy, de anyám akkor is a pasit választotta, mert nem érdekelte, hogy el akartam költözni itthonról és el költöztem, csak apám hazaküldött. Ez jelenti, hogy jobban kell neki a pasi mint én?

márc. 4. 17:21
 91/140 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, tényleg, mit szólnál, ha anyád nem engedné oda az aktuális dugópajtikádat mert zavarja? Gondolom akkor fel lennél háborodva mert neked jogod van a szerelemhez.


És nehogy már ne élhessek együtt a szerelmemmel mert egy hisztis kis görcs vergődik óvodás módjára.

márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/140 anonim ***** válasza:
78%

Konstatálta,hogy "Jó,oké,apádnál is jó helyed lesz", így nem aggódott érted. Ő mindenképpen szeretne összeköltözni a szerelmével,és ha te úgy látod,hogy neked így jobb(ha apádhoz költözöl), akkor okés, lelked rajta, nem akadályozza meg; tudja,hogy apád is megbízható, tudna megfelelően gondoskodni rólad;

pusztán ennyiről van szó.

Nem állt az utadba. Talán pont,mert téged is szeret.

Egyikőtökkel sem szeretne rosszban lenni,

kerülte a fölösleges konfliktust.

Nem akart téged "fogva tartani",hanem,ha úgy érzed,mert neked az a jobb,akkor menjél.

márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/140 anonim ***** válasza:
79%
Eléggé félinformációk vannak ebben a történetben, így nehéz tanácsot adni.
márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/140 A kérdező kommentje:
Terhes már. Ma mondta el, hogy kistesóm lesz.
márc. 6. 18:34
 95/140 anonim ***** válasza:
59%
Így már érthetőbb a dolog. Szerintem fogadd el, hogy a gyereknek család kell, ilyen esetben jobb is, ha összeköltöznek. Te már elég idős vagy ahhoz, hogy elkezdd tervezni, hogy hová költözöl a középiskola után, megértelek, hogy zavar a helyzet. Én egy idősebb nő vagyok, de ha a párommal összeköltöznék, csak vele akarnék. Plusz családtagokkal nehéz a helyzet. Anyós-após, testvér, stb. szintén zavaró lehet. Ha valaki nem kedveli az anyja új párját, szintén megértem. Viszont az anya is emberi lény, akinek szüksége lehet kapcsolatra. Szerencsés eset, ha jól kijönnek egymással a felek, vannak nagyon jól sikerült mozaikcsaládok is. De ez nem törvényszerű. Úgyis nagykorú leszel lassan, neked is jót fog tenni, ha hamarosan különköltözöl a szülőktől. Addig meg próbáljatok jól kijönni egymással.
márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/140 Grizesteszta ***** válasza:
85%

#94: Hát, a kistesó miatt célszerű/észszerű az összeköltözés, szerintem a 95-ös nagyon okosakat írt neked.


Gondolkodj el rajta, hogy igazából van-e logikus, racionális okod, ami miatt nem akarnál együtt élni a férfival? Bántott téged? Háttérbe szorulsz anyukád 'szívében' valóban vagy csak az fáj, hogy olyan történt/történik, amiben nem te döntesz? Ezt azért fontos átgondolnod most, mert a baba miatt sok-sok olyan szitu lesz, amikor a kicsi lesz az első, nem a partner és nem te. És erre készülnöd kell, okosan, felnőttesen.:) Egyébként erre akkor is 'készülnöd' kellene, ha nem 17 lennél, hanem 3.( tudod, 'Pistike, várj, mindjárt adom a tejecskédet, csak előbb tisztába teszem Julcsit!') Mert ezek a változások, amelyek hamarosan bekövetkeznek, nem anyád szeretetéről szólnak, hanem praktikus ügyekről, teendőkről...

Gondold át azt a sok hasznosat, amit itt írtak neked és lásd be: ha anyád boldog lesz és a férfi nem bánt, akkor jó neked ott (és mint láttuk, jobb nincs) amíg nem tudsz önállóan élni, akár majd egy főiskolai/egyetemi kollégiumban. Sok sikert neked és nyugi!

márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/140 anonim ***** válasza:
18%

94.

Terhes. :D Egy 17 éves kamasz után.

Akkor ezért kell az egész disznó a kolbász helyett, mert ennyi idős emberek azért már nem cuccolnak ilyen lazán össze. A pali is eladta a házat.

Na, neked annyi. :(

márc. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/140 anonim ***** válasza:
55%
97, hátha a második gyerek már normális lesz.
márc. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/140 anonim ***** válasza:
88%

Akkor pláne tanuld meg elfogadni a férfit, mert a közös gyerek érkezésével anyukád egész hátralevő életének része lesz. Még akkor is, ha esetleg szakítanak, mert ott a gyerek. Nem utolsósorban a kicsinek sem fog jólesni, ha a testvére ok nélkül (azt eddig sem sikerült mondanod egyet sem) gyűlölködik az ő apjára. Neked nyilván van sajátod, de attól még az alap tiszteletet köteles vagy megadni egy olyan embernek, aki nem ártott neked.

Amúgy még az is lehet, hogy tök jóban lesztek. Sosem tudhatod, ha az esélyt sem adod meg. Viselkedj korodhoz illően, ne pedig úgy, mint valami hisztis 10 éves.

márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/140 anonim ***** válasza:
58%

#99 gondolj bele hogy ezután milyen hisztis lesz ha majd a kistesó több figyelmet fog kapni mint Ő

Amúgy van a megszoksz vagy megszöksz közmondás hát a "megszöksz" nem jött be szóval...

márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!