Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám a pasiját választotta...

Az anyám a pasiját választotta helyettem?

Figyelt kérdés
Megmondtam anyámnak, hogy ha hozzánk költözik a pasija, akkor elköltözöm apámhoz. Nem is érdekelte, tervezgették tovább a költözést.Pénteken elkezdett helyet csinálni a pasi holmijánal, mondtam, hogy én meg akkor pakolok apámhoz. Azt mondta oké. Reggel indult cuccostól a pasi, én meg mondtam indulok apámhoz, és el is mentem, ott voltam egész nap. Anyám nem is jött utánam.Vasárnap reggel apám azt mondta, hogy menjek haza, mert nála kevés a hely és nem fog tudni dolgozni. Hazamentem, már be volt cuccolva a pasi, mondtam visszaköltözöm, anyám annyit mondott, jó rendben. Úgyhogy itthon lakom ugyanúgy, de anyám akkor is a pasit választotta, mert nem érdekelte, hogy el akartam költözni itthonról és el költöztem, csak apám hazaküldött. Ez jelenti, hogy jobban kell neki a pasi mint én?

márc. 4. 17:21
 121/140 anonim ***** válasza:
6%

Grizestészta, te is csak fabulálsz, mint a többi.

Pont annyi idős vagyok, hogy az életben látottak és tapasztaltak alapján szánalmasnak lássam a nőt, a cuccoló paliját, miközben a kamasz gyereke ide írogat.

Rengeteg ilyen van, aki megvész ebben a korban.

Az ürítős hasonlatnál szerintem itt nem hangzott el aljább, de milyen sokan egyetértettek vele.

Mert pontosan ez az alja a színvonaluk.

márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/140 anonim ***** válasza:
79%

121es én meg szánalmasnak látom azt a nőt, aki a férjét dugócimbinek tartja.


De azért kívánom, hogy váljatok el, legyél olyan szerelemes hogy meghalnál a pasiért, legyél tőle terhes, de nem költözhettek össze, csak heti egy este aludjon ott, mert a nagyobb kamasz gyereked hisztizik mint egy 2 éves. Igen, biztosan csodás lesz a hét 6 és fél napján egyedül lenni egy csecsemővel és egy hisztis kamasszal. Kívánom hogy sikerüljön neked hiszen ez az életcélod:-)

márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/140 Grizesteszta ***** válasza:
83%

#121: Gondolom, Te vagy a 116. Jogod van szánalmasnak látni azért, mert 40 éves kora körül új életet kezd nem eldobva a régit. ( az, hogy a 16 éves ide írogat, az nem jelenti azt, hogy az anyja nem törődik vele, hanem csak annyit jelent, hogy pont olyan bizonytalan, amennyire a korosztályára ez jellemző)

Nekem meg jogom van úgy gondolni, hogy igen is tökös nő az, akinek van ereje újrakezdeni, ha a régi már szar, és mindegy, hogy az újrakezdés milyen korban történik.


Én nem szoktam rosszindulatú lenni, de mindig igyekszem reális/racionális/gyakorlatias lenni. Nos, most racionálisan gondolkodva azt kívánom neked, hogy kelljen 'újrakezdened' a 40-es vagy az 50-es éveidben! Mert ha ezt túléled, akkor vélhetően toleránsabb, nyitottabb és elfogadóbb leszel a gyerekeddel/unokáddal, mint amilyen toleránsnak most mutatkozol!

márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/140 Grizesteszta ***** válasza:
39%

#122: Jé, előbb írtam a 123-at és csak utána olvastalak.:) Te még nálam is 'durvábban' fogalmaztál.:)


Remélem, nem vagyunk boszorkányok, mert ha igen, akkor a 122-nek minden szerencsére szüksége lesz.:)

márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/140 anonim ***** válasza:
45%

122.: Én is írtam, hogy mivel a nő gyereket vár, ez más megvilágításba helyezi a dolgokat. Az se helyes, ha a 17 éves kamasz féltékenykedik. Ez azonban nem fekete-fehér kérdés. Vannak jól sikerült mozaikcsaládok is, de nem mindig működik. Függ attól is, mekkora a lakás. Van-e szimpátia az új partner és a többi családtag közt (ez lehet anyós-após is). Minden családban mást kell figyelembe venni, más körülmények vannak. Egyáltalán nem elítélendő, ha valaki összeköltözik az új szerelmével, nem azt írtam, hogy ez mindig rossz megoldás.

A másik, amit napokkal ezelőtt írtam, de nem reagált rá senki, az az, hogy különösen viszonylag rövid kapcsolat után összeköltözni kockázatot is jelent. Sok eset van, ahol szexuális zaklató lesz a nevelőapa. Nem olyan ritka, mint gondolnánk. Csak hosszú kapcsolat után, megbízhatónak ítélt embert célszerű egy családba bevinni, akkor minimalizálódik ez a kockázat.

Esetünkben meg a fiatalembernek csak pár évet kell kibírnia ebben a konstrukcióban, mert felnőtté válik, elköltözhet majd. Addig én is toleranciára intettem.

márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/140 anonim ***** válasza:
77%
#125 honnan veszed hogy pár hónapja tart a kapcsolat én ezt nem láttam sehol lehet hogy együtt vannak "látogató" kapcsolatban már pár éve most jött a baba így eljött az idő az össze költözésre
márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/140 anonim ***** válasza:
19%
126.: Általánosságban írtam azt, hogy sokszor látni, hogy pár hónap után összeköltözik egy pár. Ennek kockázatai is vannak, különösen, ha gyerekek is vannak a képben.
márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/140 anonim ***** válasza:
39%
Senkit nem zavar hogy a kérdező eltünt? Egy troll volt, jól össze ugrasztotta a jó népet,
márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/140 anonim ***** válasza:
46%

A lényeg az, hogy ha egy max középkorú (de lehet kifejezetten fiatal, 38-40 éves is akár) gyerekes nő újra szerelmes lesz, akkor max dugni járhat össze az új társával, össze ne merjen költözni, mert a szent 17 éves kis hercege/hercegnője hisztirohamot kap, elvégre neki joga van megtiltani az anyjának, hogy kivel élhet együtt. Nyilván ha majd neki lesz partnere, azt alanyi jogon hordhatja haza, mert neki ez jár, ő fiatal, hibátlan, bármit megtehet. Csak anyuka ne merjen új életet kezdeni, hát miért nem tudja azt a hátralevő 20-30-40-50 évét békés magányban eltölteni.

Hölgyeim és uraim, a gyík ismét megmutatta a színvonalát.

márc. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/140 anonim ***** válasza:
0%

129.: Szélsőségekben gondolkodsz és nem veszed figyelembe, hogy nem minden család egyforma. Nem minden gyerekkel szoktatható jól össze az új partner. Igaz, hogy a 17 éves kamasz is önző, ha ki akarja sajátítani az anyját és az anyának is meg kell értetnie a gyerekével, hogy neki is van szüksége párkapcsolatra. Viszont ha nagyon konfliktusos lenne az együttélés, meggondolandó, hogy addig, amíg a gyerek otthon él, összeköltözzenek-e. Egy 17 éves ember majdnem felnőtt, nagy eséllyel pár éven belül elköltözik. Emiatt marhaság azt írnod, hogy csak emiatt az anyának akár 50(!) évig se lesz új kapcsolata. 50 év múlva a gyereke, ha megéri, 67 éves lesz. Lehet, hogy mindketten meghalnak addigra. Én se azt írtam, hogy cölibátust kellene fogadni az anyának. Másrészt a látogató kapcsolat nemcsak a szexről szól. Egy kapcsolat minősége nem attól függ, együtt élnek-e, vagy sem. Együtt élő párok, házasok is van, hogy csak szexre használják egymást, nincs köztük igazán mély emberi kapcsolat. Csak a korlátolt nyárspolgárok azt hiszik, ha nem átlagos, szokványos a kapcsolat kifelé, az csak rossz vagy felszínes lehet.

Természetesen mivel a kérdező anyja gyermeket vár, jobb az összeköltözés. De ha nincs új gyerek a képben, akkor nem mindig a legjobb opció őket összeköltöztetni. Pláne egy majdnem nagykorúval, aki kirepül néhány éven belül. Néhány évet várni az összeköltözéssel okos dolog. Még akkor is, ha gyermektelen mindkét fél. Sok nehéz helyzet előzhető meg azzal, ha jól megismeri egymást a két fél és csak akkor költözik össze, ha már eléggé megbíznak egymásban.

márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!