Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem 15 éve nem tart...

Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?

Figyelt kérdés

3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.

Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!


márc. 23. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/276 anonim ***** válasza:
77%

"a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt"


Szerintem itt nem a nővéred a pénzéhes...

márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/276 A kérdező kommentje:

Hadd tegyek fel egy második kérdést akkor ha már ennyien a nővérem oldalán álltok...

Mit kell tennie egy gyereknek ahhoz, hogy erkölcstelen legyen még szerintetek is elfogadnia az örökséget a többi testvérrel szemben? Ezek szerint a kapcsolat 100%os megszakítása évtizedekre nem elég erős ok, akkor kérdezném hol van a határ? Bántalmazás? Gyilkosság? Vagy még ezek sem elég komoly okok mert ami jár jogilag az jár..

márc. 23. 16:51
 43/276 anonim ***** válasza:
43%

Én azon a véleményen vagyok, hogy jogilag teljesen egyértelmű, hogy mindhárman egyforma részben örököltök. Viszont valahol az is egy érthető nézőpont, ha azok a leendő örökösök, akik az örökhagyóval még életében többet foglalkoztak, esetleg ezzel nekik plusz költségük is keletkezett, nagyobb részben örököljenek. Ezt alapvetően úgy lehet megoldani, hogy

1: végrendeletben rögzíti az örökhagyó, hogy kire milyen értékben és mit hagy.

2: az örökösök egymással megbeszélve osztják szét az örökséget.


Utóbbi gyakran nem működik, mert előre megbeszélve minden szép és jó, de mikor odaérnek, kezdődik a marakodás, egyet nem értés.

márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/276 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarok durva lenni, de te melyik részét nem érted annak, hogy az örökösödés jogszabályok szerint működik, és nem a te saját erkölcsi világképed alapján? Teljesen mindegy, hogy szerinted mik a komoly és nem komoly erkölcsi okok arra, hogy a te zsebedbe több pénz vándoroljon, a törvényt ez nem érdekli.

Egyébként ha jól értem, édesanyátok él... Az mennyire erkölcsös, hogy te már a haláláról ábrándozol, és azon filozofálsz, hogyan szerezhetnél több pénzt ezáltal?

márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/276 anonim ***** válasza:
79%

Ha jó anyukátok lenne és úgy sz.arná le a tesó anyudat akkor azt mondanám anyukádnak csináljon valamit, hogy ne örököljön utána a tesód, mert nem érdemli. De mivel nem volt jó anyátok míg gyerekként erre szükségetek lett volna, felnőttként javult a helyzet így szerintem a 6 ingatlanból jogos a 2.

Ez csak az én véleményem.

márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/276 anonim ***** válasza:
34%

45 vagyok

De az is egy jó megoldás amit valaki írt, hogy esetleg nem egyenlő formában elosztani. De mindenképp anyudnak. Ha ő nem, akkor jár szerintem a tesónak az egyenlő arány. Mert akkor anyud szerint is jár.

márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/276 anonim ***** válasza:
75%
Igazából ez jogi kérdés, nem erkölcsi. Az utódok örökölnek, ennyi. Kivétel, ha édesanyátok nem rendeli ezt másképp a végrendeletében.
márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/276 anonim ***** válasza:
84%

"létezik a világon megbocsátás és más gyarlósága nem mentesít engem a sajátom alól."


Akkor ne ítélkezz a nővéred érzései és álláspontja fölött, mert az elég gyarló dolog. Vagy csak olyan gyarlóságokon akadsz fenn, amiket mások követnek el, miközben te fröcsögsz itt a testvéred hàta mögött, idegeneknek szidva őt és már az örökségen marakodva?


Durva, mennyire nem látod saját magad kívülről. Nagyon magasztos dolog ám ez is.


Mellesleg, az, hogy valaki nem akarja, hogy az anyja tovább mérgezze az életét, nem azt jelenti, hogy a sérelmeken forog. Csak egyszerűen nem szereti a saját anyját, ezért nem tart vele kapcsolatot, ennyi. Valahol az a beteg dolog, hogy te ragaszkodsz ahhoz, aki bántott téged.


Attól még, hogy te nem tartod erkölcsileg jogosnak, ha a testvéred "sérelemdíjként" tekint az örökségre a rossz gyerekkorért, attól még lehet erkölcsileg jogos. Csak ugye az erkölcsről mindenki másképl gondolkodik, ezért rendelkezik a jog ilyen esetben.


De te legközelebb inkább hagyd ezeket a magvas gondolatokat a gyarlóságról, miközben te magad vagy a legnagyobb ócsárló a tesód háta mögött úgy, hogy közben a szemébe nevetsz. Mert ez a demagóg.

márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/276 A kérdező kommentje:
Gyerekek... Nem akar SENKI kizárni SENKIT az öröklésből, sem mi a testvérünket, sem anyánk a lányát! Nem erre irányul a kérdés, nem azért írtam ki, mert jogi segítségre van szükségem és szerencsére anyám is még csak 55 éves. De szerintem van annak egy erkölcsi vonzata, hogy bár anyám ki akarna békülni vele és rendezni akarná a viszonyt közel 15 éve és belátja a hibáit, még csak arra sem hajlandó a nővérünk, hogy köszönjön neki ha egy közös rokon temetésén találkoznak. Erre fel, a legnagyobb természetességgel közli, hogy egy eseteges öröklési eljárás során ő erkölcsileg minden szempontból igényt tart a részére. Én ilyen helyezetben nem tudnék tükörbenézni, de valószínűleg csak én vagyok ilyen érzelgős ha pénzről van szó. Sem én sem a bátyám nem vagyunk rászorulva senki pénzére és nem erről szól a kérdés, hogy mi hogyan akarjuk elvenni azt ami neki jár jogilag. De szerintünk az, hogy ő mindentől elzárkózik ami rendezné kettejük kapcsolatát, de amikor osztják az örökséget majd ő is sorbaáll tartani a markát úgy hogy még a temetésre se fog eljönni, szerintem gusztustalan és megvetendő. Ha annyi lenne benne ilyen helyzetben, hogy beismerné, hogy igen tudja, hogy ő arra a vagyonra nem érdemes, mert semmi megbocsátás nem volt benne és kitagadta az anyját az életéből, aki azért bőven messze volt attól a fajta gonoszságtól amiért valakinek tényleg ez járhatna, akkor én és a bátyám azt mondanánk neki, hogy természetesen nem fogunk semmi gátat szabni annak, hogy megkapja ami jogilag jár neki, ha ő elfogadja és megkérnénk, hogy legalább halálában bocsásson meg neki. Szerintem ez így lenne rendben.
márc. 23. 17:16
 50/276 anonim ***** válasza:
76%
Az elég kemèny, hogy 15 év kapcsolatmegszakítást egy lapon emlegetsz a bántalmazással meg a gyilkossággal. 15 év mosolyszünet bőven nem erkölcstelen egy olyam gyerekkor után, amit bevallásod szerint még te is csak próbálsz megbocsátani.
márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!