Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel lehet meggyőzni egy...

Mivel lehet meggyőzni egy szülőt, hogy ne támogassa tovább a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ha a "gyerek" már 40 felett van, nem dolgozik sem ő, sem a az párja, egyedül a két gyerek után járó árvaságiból és az özvegyiből élnek, de nagyon nem jól. A nő nagyobb gyerekei már elköltöztek, a két kisebb is már csak pár évig van itthon, utána biztos ők is lelépnek. A nagyszülő odaadja az utolsó fillérét is, magától is megvon mindent, lassan már az alapokat is. Ha befejezné talán a két nem normális is rájönne, hogy munkát kellene keresniük.

2013. márc. 2. 21:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Nincs gyereked , az tuti. Egy szülőt sosem tudsz meggyőzni, hogy ne bízzon abban, a gyereke egyszer megváltozik, ha nem úgy él, ahogy kellene. És támogatni fogja, amíg él. Mert SZÜLŐ.
2013. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Első azért van amikor egy szülőnek azt is be kell látnia, hogy nem jó amit csinál.

Ennek ellenére nem fog változni semmi, mert ez csinálja évekig akkor már nem fog változtatni rajta. A gyereknek kellene észrevennie, hogy a szülei megdöglenek a munkába míg ő otthon lopja a napot.

2013. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem nem vagyok szülő. A történetben az egyik már elköltözött gyerek vagyok. Anyámat pl. nem kellett erről győzködni, alapból nem érdekli mi van velünk, a két kisebbik tesóm sem. Őket nem féltem, van diákmunkájuk ami kell nekik most abból kijönnek, illetve nálunk is sokat vannak. Szerintem teljesen logikus hogy sajnálom a nagymamámat. Aki otthon nem fűt rendesen és lomokat eszik. Ahelyett hogy élvezné az életet, amit eddig végigdolgozott, de nem tudja mert van egy hülye gyereke.
2013. márc. 2. 21:29
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj, hogy 40 éves kor felett már ritkán változik az ember. Ha meg is vonja a pénzt a szülő majd szereznek máshonnan (másik rokon, hitel, törvénytelen dolog). A munkavállalásnak kicsi az esélye.
2013. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj, a szülőnek bűntudata lesz, mert ugye ha egyik pillanatról a másikra leáll a pénzeléssel, lesz egy nagy rés a "gyerekék" életében, amikor nulla pénzből kell megoldani mindent, mire rájönnek, hogy dolgozni kéne... Vagy ami még valószínűbb, átcsapnak érzelmi zsarolásba, amit egy szülő végképp nem tud megemészteni, legalábbis nagyon erősnek kell lennie hozzá.
2013. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Semmivel. A mi családunkban is hasonló az eset anyukám testvére csinálja ugyanezt. Annyi pénzt elherdált már hogy csak na, de még egy háza sincs (amilyük volt (szintén szülők által) eladták felélték pillanatok alatt, mert úgy éltek mintha legalábbis milliókat keresnének..) Mi, anyukám hiába győzködtük a nagyszülőket, az jött ki belőle, hogy nekünk kellene a pénz.
2013. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6

Nálunk is mindig ez volt, ha befolyt valami nagyobb összeg akkor elmentünk nyaralni, vettünk méregdrága holmikat mindenkinek, utána meg nem volt mit enni:) elkezdtek telefonálgatni. Most ettől már lejjebb adták jóval, nincs már vásárlás sem jó ideje..

Igazából azt nem tudom, mi lesz ha a másik két tesóm is eljön. 17 illetve 15 évesek, szóval három év múlva egyik árvaságija sem lesz anyámnál és a pasinál, özvegyit sem kap majd. Annyival már nem tudja őket támogatni, hogy ezután is megéljenek, mert már azért a nagyszülő tartalékai is fogynak, hiába volt jó kis vagyonuk, ezek már mindent elpocsékoltak.

Előre kellene gondolkodniuk, még most valamit kezdeniük magukkal. Mármint a pasi nem érdekel, de anyám azért még egy kicsit igen, bár nem tudom miért.

2013. márc. 2. 21:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek különbözőek.Van szülő, aki már az első percben elhagyja a gyerekét. És a másik véglet, amelyik a saját életminősége romlása árán is segít a gyerekén, bármennyi idős is az.

Nem fogod tudni semmilyen észérvvel meggyőzni a nagymamádat, hogy nem helyes, amit csinál.

2013. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Csak annyira felesleges amit csinál. Régebben kidobott pénz volt amit adott, ha azzal fűt nagyobb haszna lett volna. Most pedig már lesüllyedtek egy olyan szintre, hogy tényleg kell ennyi kiegészítő, viszont nem tudom mi lesz ha minden forrás elapad. Még most 43 éves anyám is, találna munkát (de nem is keres egyik sem), 10 év múlva már nem fog.
2013. márc. 2. 22:02
 10/17 A kérdező kommentje:
De tényleg hiába mondok bármit. Ha már annyira segíteni akar, akkor gyűjtse az unokáinak. Nem nekem, a két kisebbiknek, mi már valahogy eltengődünk a bátyámmal, de nekik sem lesz semmijük. Jobban megérdemelnék, mint anyám.
2013. márc. 2. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!