Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel lehet meggyőzni egy...

Mivel lehet meggyőzni egy szülőt, hogy ne támogassa tovább a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ha a "gyerek" már 40 felett van, nem dolgozik sem ő, sem a az párja, egyedül a két gyerek után járó árvaságiból és az özvegyiből élnek, de nagyon nem jól. A nő nagyobb gyerekei már elköltöztek, a két kisebb is már csak pár évig van itthon, utána biztos ők is lelépnek. A nagyszülő odaadja az utolsó fillérét is, magától is megvon mindent, lassan már az alapokat is. Ha befejezné talán a két nem normális is rájönne, hogy munkát kellene keresniük.

2013. márc. 2. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

Furcsa egy nő a nagymamád. Ha az unokái élelmezésére adja a pénzt, akkor érthető, de ha kimondottan a lányának, akkor érdekes, az biztos.

Nem lát reálisan a nagymamád, ilyen korban már nem is lehet a lelkére sem beszélni. Esetleg azzal megpróbálhatod, hogy ha netán azért teszi mindezt, a támogatást, hogy majd ha rászorul, akkor a lánya viszonozni fogja, azt rosszul gondolja. Egyrészt pénze akkor se lesz, másrészt meg ha munkát keresni, dolgozni is lusta, akkor pont nem az anyja ellátása fogja érdekelni.

2013. márc. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán akinek van bőr a képén az anyján úgy élősködni, hogy neki nem jut ennivalóra, fűtésre, az ilyen élősködő biztosan nem fog öreg napjaiban segítő kezet nyújtani az anyjának.

Ehhez aztán kell arc, elfogadni a pénzt, elnézni, hogy az anyja az utolsó filléreit is odaadja.

Mondd meg nagymamádnak, hogy inkább saját magának takarékoskodjon. Ha kiesik a csecs a szájából anyukádnak, egykettőre találni fog munkát.

2013. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ma 22:04

Arra nem gondolsz, pont a két otthon lévőre tekintettel támogatja az anyukádat?

2013. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Végül is a családnak adja, nem azt mondom, hogy tesóméknak nem csurran belőlük, mert van hogy otthon esznek. De inkább az anyám és a pasi éli fel. Tesómék kb. a diákmunkából tartják el magukat (nem bulira, ételre, suliba), vagy sokat vannak nálunk, és egy kicsi mindig jut nekik. Szóval ők gyakorlatilag elvannak valahogy. Csak azért vannak otthon is, mert ha már rájuk kapják az árvaságit, családi pótlékot, és ezzel 18 éves koruk előtt nem tudnak mit csinálni, akkor ők ne mi éhezzünk már, hanem ott is legyenek, fogyasszanak. Ezt nagymamám is tudja.
2013. márc. 2. 22:15
 15/17 A kérdező kommentje:

13

Olvasd el az utána lévő hozzászólásomat. A két tesóm ellenne velünk. És el is lesznek, mihelyst ők is megkapják az árvaságit, abból és a diákmunkából már meg tudnak élni itt. Ahogy én is ezt teszem. Bátyám már rendesen dolgozik. De nem fognak úgy eljönni teljesen, hogy anyámék nyúlják le a pénzt, ami apánk után jár. Valahogy megoldanánk akkor is valahogy egyébként.

2013. márc. 2. 22:18
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, h nem látja be, h ezt nem csinálhatja már sokáig. a kiskorú gyerekek felnőnek, ugrik az árvasági, a nagyi meghal, mert sajnos ez az élet rendje. komolyan azt várja, h a gyerekei tartsák el? már bocs, de ez hatalmas önzőség és felelőtlenség.


egyébiránt a felsorolt pénzekből nem lehet túl fényes életet élni, és minimum a párjának illene valami munkát végeznie, mert szégyenteljesnek tartom, ha egy munkaképes férfi otthon verdesi a micsodáját egy egy idős nénitől várja a pénzt.


ezt a támogatásmegvonást kicsit előbb kellett volna elkezdeni. nekem is volt egy korszak az életemben, mikor anyám elnézte, h az egyetemen lébecolok, de igazából vállalhattam volna munkát is, mert kevés órám volt. egyszer bejelentette, h csak akkor segít alkalmanként, ha én is hozzáteszek valamit. megembereltem magam, és elhelyezkedtem. azóta imádok dolgozni, találtam egy nekem tetsző állást, és csak akkor kérek anyumtól pénzt, ha egyedül nem tudok vmit megvenni. az alap dolgaimat magamnak fizetem, és legszívesebben elásnám magam, mikor arra gondolok, h volt 2 év olyan év az életemben, amikor otthon semmit tettem...

2013. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Semmivel, egy szülő a végsőkig segít és hisz a gyermekében. Még akkor is ha már nem kéne. De hát ilyenek a szülők. Ebben az esetben a "gyereknek" kéne felfogni hogy ez így nem jó és nem használjuk ki anyánkat apánkat.
2013. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!