Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom hogy nem viszem...

Túlreagálom hogy nem viszem oda a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista. Nem mondom, hogy agresszív, de elég durva hangneme van, nincs tekintettel semmire és senkire. Utáltam így felnőni. 18 éves koromban el is költöztem, azóta csak akkor mentem haza ha muszáj, illetve 4 éve nem is találkoztunk. Akkor beszólt, hogy az ő házában úgy beszél velem ahogy akar. Én nem megyek, őt nem hívom. Anyámmal más a helyzet, neki mondtam hogy jöhet bármikor. Nem jön, csak évente. Az ő dolga. Az ikreim 2 évesek, őket is még csak 3-4szor négyszer látta. Most hívott le minket nyárra, mondtam, hogy nem megyünk. Ő jöhet. Megsértődött, hogy mindig ezt csinálom. Vele is, "szegény" apámmal is. Nekünk egyszerűbb lenne lemenni autóval. Én úgy gondolom anyámnak megadtam a lehetőséget hogy idejöjjön. Apám sincs kitiltva, ha néha jönne és látnám hogy normálisan viselkedik (ha ugyan tudna még 1-2 órára legalább) akkor őt sem zavarnám el. De oda nem megyek.
2013. máj. 31. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Egyfelől hajlanék rá, hogy azt tanácsoljam, fogadd el a hívást egyszer. Másfelől viszont a gyerekeidnek olyan trauma lehet, ha ilyesmit látnak, hallanak, hogy lehet, nem kockáztatnék, ha a sajátjaimról lenne szó. Még ha csak "ártalmatlanul" kiabál is apukád, attól egy ilyen pici borzasztóan megijedhet, mert azt nem érti, hogy az illető részeg vagy hogy nem bánthatja őt (hiszen ott vagytok), csak az agressziót érzékeli.


Nem, nem tenném ki a gyereket ennek. Anyukámnak meg emagyaráznám, hogy ne haragudjon, de a fentiek miatt nem mentek.

2013. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

10-es vagyok. Szerintem azért ennyi idős korban még pont olyan picik, hogyha meg is ijednek, azért maradandó problémájuk ebből nem lesz.

Illetve pont azért, mert tudnak autóval menni, nem lehet túl nagy probléma. Ha balhé lesz, akkor beülnek a kocsiba és hazamennek, aztán végleg elkönyvelik, hogy soha többé nem mennek oda.

Én tudom milyen alkoholista mellett felnőni sajnos és azt is tudom milyen családi látogatóba hazamenni így, viszont anyukám és a saját gyerekeim miatt megadnám az esélyt ennyi év elteltével apukámnak. Lehet, hogy rosszul fog elsülni, nincs semmire garancia, de ha még is megemberelték magukat, akkor meg örökre bánnám, hogy nem próbáltam normalizálni a helyzetet a szüleimmel.


Ha feszül a helyzet, akkor le kell lépni, amíg ki nem tör, ha azonnal kitöréssel kezdődik, akkor pedig vita nélkül fel kell állni és el kell köszönni anélkül, hogy a gyerekekre a frászt hoznák "visszakiabálással". Én megpróbálnám, az autó miatt biztonságban érezném a gyerekeimet és magamat is.

2013. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Utáltál így felnőni! Bocsi, nem akarom anyukádat bántani, de azért ez az ő "érdeme" is és meg kellene értenie. Teljesen természetes, hogy védelmezed ettől a gyerekeidet. Ha apukád a házában jogosan beszél úgy ahogy akar, akkor neked jogodban áll nem oda menni!
2013. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%

36 éves vagyok, de a mai napig emlékszem rá, hogy amikor egyszer a dadusnál aludtam, mert senki nem jött értem az oviba, végül Ő hazavitt /4-5 éves lehettem/ részegen jött haza az apja és ott üvöltözött, hogy "mit keres itt az idegen kölyök" (én). Azért nem álltam le a fejlődésben, csak mondom, hogy elég mélyen érinthetett, ha ennyi idő után még emlékszem erre.


Nem tudom, sokan miért gondolják, hogy ha a kérdező apja és anyja úgy viselkedett vele kiskorában, ahogyan írta, akkor majd az Ő gyerekével normálisak lesznek? Ez nem logikus. Vnnak emberek, akik nem valók sem szülőnek, sem nagyszülőnek. Én a helyedben tudatnám velük, hogy az ajtóm nyitva áll, de az én házamban az én szabályaim érvényesek, s aki üvöltözni mer a gyerekemmel, azt kipenderítem.

2013. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem azért ennyi idős korban még pont olyan picik, hogyha meg is ijednek, azért maradandó problémájuk ebből nem lesz. "


Ebben sajnos tévedsz. Egyetlen ilyen esemény is évekre, egész életre szóló sebet tud ütni egy pici gyerek lelkén. Pontosan azért, mert pici. Mert intellektuálisan semmit nem fog fel az egészből. Kizárólag az iszonyatos mennyiségű negatív, fenyegető érzelmet fogja.

2013. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!