Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki a hibás? Az öcsém vagy...

Ki a hibás? Az öcsém vagy pedig az apám?

Figyelt kérdés

Először is egy kis infó: Én 18 éves vagyok, öcsém pedig 9.

Öcsém rendszeresen számítógépezik, amit én nem tartok túl jó ötletnek, de a szüleim nem nagyon tesznek ez ellen semmit (saját gépe is van).

3 napja apám hazahozott egy kis tabletet, amit kölcsönbe kapott, a munkahelyéhez kell valamire (pontosan nem tudom). A tablettel számomra és anyám számára érthetetlen módon apám megengedte öcsémnek hogy játsszon, aminek az lett a következménye, hogy öcsém ma leejtette a földre, és betört a kijelzője. Apám nagyon kikelt magából, bezavarta öcsémet a fürdőszobába, aztán pedig mindentől eltiltotta. Arról nem is beszélve, hogy utána nem 1 játékát haragból fogta és kidobta a kukába.


Mikor mondtam apámnak, hogy eleve nem kellett volna neki odaadni, akkor azzal védekezett, hogy "dehát most akkor ne engedjem meg neki hogy játszon? Ennyire megbízhatatlan egy gyerek, hogy ennyire nem tud vigyázni a dolgokra?".


Apámnak elég sok hülyesége volt, de ez a mai feltette az i-re a pontot. Mi a véleményetek erről?


2014. febr. 22. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt igazából senki sem hibás. Vagyis apukád annyiban, hogy odaadta az öcsédnek azt, ami eleve nem is az övé, ezért is kelt ki annyira magából valószínűleg. Az öcsédet nem tartom hibásnak, mert gondolom nem direkt ejtette el. Nekem is minden kiesik a kezemből, a párom dolgai közül már egy csomó mindent eltörtem, de emiatt nem dobta ki a cuccaimat..
2014. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Megértem,hogy apád ideges lett azért egy 9 éves gyerek már nem olyan kicsi,hogy ne tudjon vigyázni a dolgokra.
2014. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
az igenaztan.....szerintem mind2 hibas volt a dologban.Eloszor is apadnak felelossege volt,hogy vigyazzon arra a tabletre.Masodszor az ocsednek nemis kellett volna odaadnia.Ha aztan azt minek?van sajat szamitogepe?nem?jatszon azon,nagyobb a kijelzoje.
2014. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Öcséd kisgyerek még, maximum felügyelettel adtam volna a kezébe, akkor is csak úgy, hogy ha le is ejti, puhára essen. Nem való gyerek kezébe még ilyen drága holmi, pláne nem kölcsöncucc.

Apádnak lehetett volna annyi esze, hogy azt mondja, megnézheted kisfiam, de ez apának van a munkához, nem játék. Ott a gépe meg gondolom egy tucat másik játéka, játszon avval. Ne az erdő hordja már haza a favágót.

2014. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
50-50.
2014. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egy 9 éves kisgyereket nem lehet azért hibáztatni, hogy megtetszett neki ez a tablet, mivel új dolog hogy ezt lehet "tapogatni" stb. Azért lehet, mert figyelmetlen volt, és leejtette, viszont ez elkerülhető lett volna, ha nem állandóan a gyereknél van egy többtízezer forintos szerkezet, amit pontosan tudja mindenki, hogy hogyha leejt, elég drága a javíttatása.
2014. febr. 22. 19:22
 7/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Kérdező! Te leírtad, hogy szerinted ki a hibás... akkor miért kérdezel meg minket? Különben is, nem mindegy már?

2014. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A véleményetekre voltam kíváncsi
2014. febr. 22. 19:32
 9/15 anonim ***** válasza:
felügyelettel kellett volna a kezébe adni.
2014. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az apád. Egy kilencéves gyereknek nem adunk a kezébe több tízezer forintos elektronikai cikket, pláne ha nem a sajátja, hanem valaki másé.
2014. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!