Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki a hibás? Az öcsém vagy...

Ki a hibás? Az öcsém vagy pedig az apám?

Figyelt kérdés

Először is egy kis infó: Én 18 éves vagyok, öcsém pedig 9.

Öcsém rendszeresen számítógépezik, amit én nem tartok túl jó ötletnek, de a szüleim nem nagyon tesznek ez ellen semmit (saját gépe is van).

3 napja apám hazahozott egy kis tabletet, amit kölcsönbe kapott, a munkahelyéhez kell valamire (pontosan nem tudom). A tablettel számomra és anyám számára érthetetlen módon apám megengedte öcsémnek hogy játsszon, aminek az lett a következménye, hogy öcsém ma leejtette a földre, és betört a kijelzője. Apám nagyon kikelt magából, bezavarta öcsémet a fürdőszobába, aztán pedig mindentől eltiltotta. Arról nem is beszélve, hogy utána nem 1 játékát haragból fogta és kidobta a kukába.


Mikor mondtam apámnak, hogy eleve nem kellett volna neki odaadni, akkor azzal védekezett, hogy "dehát most akkor ne engedjem meg neki hogy játszon? Ennyire megbízhatatlan egy gyerek, hogy ennyire nem tud vigyázni a dolgokra?".


Apámnak elég sok hülyesége volt, de ez a mai feltette az i-re a pontot. Mi a véleményetek erről?


2014. febr. 22. 19:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Baleset mindenkivel történhet. Vonja le a zsebpénzéből az árát vagy valami.
2014. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el mások válaszait, hogy ne befolyásoljon.

Véleményem szerint (most csúnya leszek), apád idegbeteg és felelőtlen egyszerre.

Anyukátokkal mi van? Mit szól ehhez? Neki nincs beleszólása? Vagy ennyire egyet ért mindennel?


Ami a munkához kell, az a munkához kell. Pont. Nem adjuk egy 9 éves kezébe játszani. Pláne, ha az kölcsönben van nálunk. Itt apukád volt a hibás.

Miért? Mert a gyerekek gyerekek. Mindent elejthetnek, eltörhetnek, elnyomnak rajta valamit és törlik az adatokat amik kellhetnek. Persze nem szándékosan.

Ennek tudatában (gondolom, hogy tudatában) még is odaadta neki. Aztán, amikor bekövetkezik az, aminek 90% az esélye, hogy bekövetkezik, bezavarja a fürdőbe és kidobálja a játékait.

Nem egy következetes, indulatokat kezelni tudó felnőttre vall apátok viselkedése.


Az meg már más kérdés, hogy 9 évesen valaki sokat gépezik és még sajátja is legyen. Oké, hogy ez a 21. század, de akkor is. Mese könyvet olvasson és a családi gépen játszadozzon felügyelet mellett egy 9 éves. Szerintem.

2014. febr. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az apad a hibas. Az egy eves kisfiam sokszor jatszik az ipadommal, ha barmi tortenne vele, egy percig sem hibaztatnam, hisz en hagytam.
2014. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Most azért az se mindegy, hogy apukátok, hogy adta oda neki?


Például ha úgy, hogy leülsz a kanapéra és ott ülve játszhatsz vele.

2014. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Faterod, aki jól elkényezteti a gyerekőcöt.
2014. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!