Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom anyámra,...

Jogosan haragszom anyámra, mert nem figyelt a kinézetemre?

Figyelt kérdés

Anyámat sosem érdekelte, hogy én, vagy a húgaim hogy nézünk ki. Nekem soha életemben nem volt hosszú hajam, pedig mindennél jobban akartam. De nem, mert anyám óvodától kezdve második osztályig szinte már tüsire vágatta, pedig nem is ment az arcformámhoz, a homlokomba pedig egy böhöm vastag tincset fésült. Emlékszem, elsős koromban gyakran megkérdezték, fiú vagyok-e vagy lány. Az oszálytársnőim közül mindenkinek szép, tökéletesen hosszú haja volt, csak én néztem ki fúnak. Panaszkodtam anyának, de ő sosem vett komolyan, az önbecsülésem pedig a béka segge alatt volt. Harmadikban aztán "megvilágosodtam", és elkezdtem növeszteni a hajam. Most a vállamig ér, de közel sem olyan szép, mint a többi lányé. A szívem mélyén sosem bocsátottam meg anyámnak, amiért elrondított, és szomorúan látom, hogy most ezt teszi a húgaimmal is.

13/l



2014. okt. 12. 09:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%
Tinihiszti....
2014. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

vannak olyan anyák, akik betegesen félnek attól, hogy a lányuk nőiesebb lesz, mint ők. nekem pl. tinikoromban nem engedte, hogy szőrtelenítsem magam. a fiúk gúnyoltak. csúnya ruhákban jártam.

ez nekem nagyon sok kárt okozott, felnőttként is önértékelési gondjaim vannak, stb.

2014. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%
a kislányom is növesztené,de se hajgumit,se hajráfot se csatot nem enged betenni a hajába. így kis kleopátra ja van. lehet h te is ilyen voltál
2014. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rövid, fiús hajam volt kiskoromban, de eszembe nem jutott ezért haragudni anyura. 33 éves vagyok és fenék alá érő hajam van, van vele macera bőven, de nagyon szeretem.

Most már elég nagy vagy, hogy eldöntsd, hogy szeretnél kinézni, növeszd meg. Biztosan könnyebb volt neki a rövid hajat rendben tartani, mintha minden nap a hosszú hajjal küzdött volna.

2014. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

Nem bántásból, de ha rövid hajjal ronda vagy, hosszú hajjal is. Mert ha csúnya vagy, a fejed a ronda, nem a hajad. A hajad max. eltakarhatja az arcod egy részét. Hosszú hajjal is láttam rengeteg olyan gyereket iskoláskoromban, akiket magunk közt "fiúlány"-nak neveztünk.


Szerintem sokkal gázabb az, ha az alakod miatt nem látszik, mi vagy. A fiúlányoknál az arc nem mond sokat, fiúnak is lehet hosszú haja. De amikor melle is van, meg nem is, töke is mintha lenne, de nem is, az már ciki.

2014. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Írod, hogy most se szép a hajad, lehet anyukád pont azért vágatta le, mert hitt abba a téves eszmébe, hogy megerősödik. Valószínűleg akkor is hiába lett volna hosszú, ha ronda vékony szálú.
2014. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15%

Nem. Bármikor kinyithattad volna a szádat, hogy nem akarsz rövid hajat. Az állapota is ápolástól függ, tehát ha nem szép, az megint nem az ő hibája.

A 11 éves nevelt lányomnak fenékig érő haja van, ő nem akar rövidebbet. Persze nem tudja rendesen megmosni, nem tudja megfésülni, nem tudja megszárítani, azon kívül, hogy összefogja a tarkóján, semmit nem tud, és nem akar csinálni vele. Így viszont semmi értelme. Összegumizott hajjal alszik, emiatt befülledt a fejbőre, korpásodik, a tarkója csupa csomós, mert nem fésüli ki rendesen.

Lehet, hogy az anyukád ezt akarja elkerülni. Mert persze gyönyörű egy hosszúhajú kislány, de ha minden nap csak a hiszti megy a haja miatt, az kínszenvedés. Minden nap visít, mert húzza a kefe a haját, hisztizik, mert sokáit tart a hajszárítás, és meleg a hajszárító...

2014. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Leszídjátok a kislányt, pedig szerintem nem elhanyagolható a problémája, én teljesen megértem.

Most 42 éves vagyok, de a mai napig emlékszem, meg megvannak a jó mélyen eldugott fényképek is, hogy anyám mindig nagyon fiúsra levágta a hajamat. Igen, levágta, szó szerint, mert fodrászra sjnálta a pénzt. Úgy néztem ki mint egy fiú, az is az idiótább formából. Mert hol egyik fele lett rövidebb,hol a másik, addig nyesegette, amíg alig maradt. Mai napig haragszom rá, erőszakos nő volt, nem volt apelláta.15-16 múltam mikor befejezte, és elkezdtem valahogy kinézni.

Soha nem tudnám ezt tenni a lányommal.

2014. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
87%
Úgy látszik ezt csak az érti meg, akivel megtörtént...
2014. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%
igen, akinek normális anyja volt, az egyszerűen nem érti meg, hogy nem a gyerek a hibás/hisztis ilyen esetekben.
2014. okt. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!