Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szidnak le, ha 4-est...

Miért szidnak le, ha 4-est hozok haza?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok fiú. 8osztályos gimibe járok.

Ha 4-est hozok haza leszidnak, pontosabban az anyám, aki azt mondja hogy nem tanulok elég figyelmesen... ez engem nagyon zavar, kérlek segítsetek!



2016. máj. 25. 21:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
38%
Igen ez nagyon jó ötlet, hogy felhozni, hogy tele vagy ötössel azért pedig semmi elismerést nem kapsz holott nagyon magasan az átlag fölött vagy. A Magyar ember ilyen, a rosszat azonnal meglátja a jóra pedig nincs egy szava se, mert túl irigy dicsérni.
2016. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
52%
A jegy nem a tényleges tudást tükrözi
2016. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk is volt egy lány, akit a 4esért is leszidtak meg állítólag ki is kapott érte, mert azt gondolta a kedves apuka, hogy egy ilyen kövér lány egyedül az eszével tud majd érvényesülni. Idegbajos is volt kicsit a lány a nyomástól :/

A 4es is jó, mindig és mindenből tökéletesen teljesíteni nem mindenkinek megy.

2016. máj. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

11-es: Miért szidod a magyar embereket, Te nem érzed annak magad?

Igazad van, hogy létezik az ilyen egészségtelen szemlélet, de akkor úgy írd, nekünk, magyaroknak, ebben még jó lenne fejlődni.

A stílus maga az ember.

Elég keserű egyébként mostanság a magyarok sorsa, nem csoda, hogy ezek a nemzedékek tele vannak feszültséggel.

2016. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt 12-est lepontozni, mert teljesen igaza van.

Mióta az eszemet tudom, az osztályunkban minden stréber megállás nélkül puskázott, nyilván színötösöket vittek haza. Az vajon tükrüz bármilyen tudást azon kívül, hogy jól tudtak csalni?

A tanár nem is figyelte őket, nyilván abban a hitben volt, hogy nekik nincs szükségük ilyesmire.

Én sosem tanultam, de tényleg, egy szót sem. Puskázni lusta voltam, mégcsak megírni is. Ehhez képest bírtam tartani egy jó 3-mas átlagot, az érettségim pedig meglehetősen jól sikerült, 4-es átlag lett.

Arra sem tanultam egyáltalán, a segédanyagokat használtam fel.

Nyilván jól működik a józan paraszti eszem, de tényleges tudás a dolog mögött nem igen volt.

Valószínűleg többet magoltak azok, akik rosszabbul teljesítettek nálam.


Egyébként is pofára megy az osztályozás. Mindig is így volt.

Anyám egyszer nem készítette el a technika háziját, és a barátnőjéét adta be, miután ő visszaszerezte a tanártól. Anyám 3-mast kapott, a csaj 5-öst.


Kérdező, ne foglalkozz ilyesmivel, majd ha idősebb leszel, te is megtanulod, hogy a jegyek semmit nem jelentenek, legfeljebb az utolsó években, ha egyetemre/fősulira szeretnél menni, kellenek a bekerüléshez.

Ha nem dédelgetsz ilyen álmokat, konkrétan a kutya sem nézi, hogy hányasra vizsgáztál, csak azt, hogy a papírod megvan-e.

2016. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nem kérted el az anyád iskolai bizonyítványát, hogy megnézd, ő ebben a korban hogyan teljesített az iskolában.
2016. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
33%

Olvasd el ezt:

[link]

Az elejétől, ne a végén kezdd.


Utána gondold meg azt, hogy MINDENT megtettél az ötösért?

A kedvenc tárgyaidból kitűnőnek kell lenned, ha boldogulni szeretnél az életben. Ez nem csak azt jelenti, hogy állandóan ötöst kapsz, hanem azt is, hogy ezen felül is foglalkozol még az adott témával, és igyekszel profi lenni benne.


Ha ezt megtetted, akkor viszont ne törődj azzal, mit mondanak a szüleid. Velük valami probléma van, az innen látszik.

2016. máj. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
24%
Azért szid le, mert a négyesnél van egy jobb jeg, és feltételezi, hogy ha tele vagy ötössel, akkor ennél a négyesnél nem voltál elég alapos. Ne sértődj meg érte, tanulj rendesen.
2016. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%

Fura. Én csak az ötösért szólok. 4-es simán lehet a gyerekem, egyedül azt nem szeretném, ha kitünő lenne. Persze, ha megbukna sem lenne jó. Szerintem a 4-es ideális.

És milyen jegyet szeretnének a szüleid? Hármast vagy ötöst?

2016. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Szinte én írtam egyedül egy alternatív megoldást, mégis én vagyok szétpontozva...
2016. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!