Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szidnak le, ha 4-est...

Miért szidnak le, ha 4-est hozok haza?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok fiú. 8osztályos gimibe járok.

Ha 4-est hozok haza leszidnak, pontosabban az anyám, aki azt mondja hogy nem tanulok elég figyelmesen... ez engem nagyon zavar, kérlek segítsetek!



2016. máj. 25. 21:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Előző hozzászóló. Azért pontoztak le mert sok az idióta enyhén szólva ezekben a témakörökben. Ritkán járok én is ide, csak a főoldalon láttam meg a kérdést és érdekelt.
2016. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 íazazazazaza válasza:

Nekem is ez volt, de idővel leszállnak rólad, úgyis rájönnek hogy nem tud mit csinálni(értem én azt hogy pl eltilt géptől stb, mert attól aztán kvára nem fogsz jobban tanulni.)

De nem azt mondom hogy az rossz, mert most itt 10.-ben meg csak mondogatom hogy "meglesz a kettes"...

2016. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem a problémádat. Én is 8 osztályos gimibe jártam. Amikor annyi idős voltam, mint most te, nekem is be-be csúszott a 4-es időnként. Engem is leszidtak érte és rosszul esett nagyon, szabályosan lelkibeteg lettem, hogy a négyesért már leszedik a fejem. Megtanultam elengedni a fülem mellett a megjegyzéseiket. Most egyetemre járok.... Nem haltam bele a 4-esekbe. Szóval ne aggódj, magadnak tanulsz. :)

Azt tudom tanácsolni, mint amit előttem írtak, hogy azokat a tárgyakat amiket szeretsz, azokat tudd 5-ösre, a többiből meg nem baj, ha csak 4-esre tudod.

2016. máj. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Dávkapcs válasza:
Ha figyelmesen tanulnál 5-öst kapnál,de persze a 4-es is jó jegy,de anyud lehet úgy gondolja hogy lehetne jobb is és hogy tudnád jobban.
2016. máj. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Csak nyelvtanból leszek 4-es, matekból meg lehet. Angol a kedvencem, mert 3 éves korom óta tanulom
2016. máj. 27. 07:09
 26/33 anonim ***** válasza:
8%

Anyud úgy gondolja, hogy ha négyest kapsz valamiből, akkor nehezebb lesz bekerülnöd majd a főiskolára, egyetemre. Valamennyire igaza van, de a négyes azért nem egy rossz jegy, és ér hibázni néha ;-)

Szerintem mond neki, hogy "ma nem sikerült, de igyekszem kijavítani". És próbáld is meg! Nem dől össze a világ, ha nem megy :-)

Anyudat próbáld megnyugtatni, hogy mindent megteszel azért, hogy jól menjenek a dolgok. Viszont neki is meg kell értenie, hogy az ember nem képes folyamatosan csúcsformában lenni, vannak rosszabb napok, kevésbé kedvelt feladatok. Ilyen van, és kész.

Sok sikert, és ne veszekedjetek anyuddal, inkább próbáljátok megérteni egymást és megértetni magatokat egymással :-)

2016. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
64%
Ülj le az anyáddal és beszéljétek meg, hogy ő miért szidd le ha 4-es viszel.
2016. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Na, egy pillanat!

Nagy különbség, hogy egy négyest viszel, vagy négyes LESZEL - év végén, ráadásul.

Főleg matekból, ami nagyon fontos lenne.

Ez valahogy idáig kimaradt.

2016. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Elárulok egy titkot, csak az a tárgy számít ami legalább valamennyire kapcsolódik ahhoz amit majd dolgozni fogsz. Az sem hatodik-hetedik osztályban persze ettől függetlenül nem árt akkor sem. Ha fizikus akarsz lenni a példa kedvéért akkor szolid 95%os matek, fizika, 85-90% feletti kémia és legalább erős négyes a többi reál tárgyból bőven elég. Nyelvtanból ötösre, négyesre vagy akár egy pont híján bukásra is állhatsz, nem fog számítani. Se most, se a jövőben. Ja, és angolból a minimum, hogy jó vagy ha bármire is akarod vinni. Ráadásul nem is nehéz mivel rettenetesen könnyű passzívan tanulni. Én pl. folyékonyan beszélek úgy, hogy egy percet sem töltöttem angol órákon csak filmeket néztem meg játékokat játszottam angolul.
2016. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Nem hiszem tudnánk segíteni. Túl kifejletlen elméd van.

2 év és magadtól fogod elküldeni a francba amikor hülyeségeket beszél.

2016. máj. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!