Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 16 éves fiam tegnap este...

A 16 éves fiam tegnap este berúgva jött haza, mivel büntessem?

Figyelt kérdés
Ma reggel azt mondta nekem, hogy itt a nyár kell a szórakozás. Szerintem nem normális dolog berúgni 16 évesen, és ez nem szórakozás. Mivel büntessem meg, hogy ne igyon, vagy legalább ne berúgásig ? Megkérdeztem mit ivott, azt mondta vodkát, sört, pálinkát, bort. Eléggé elképedtem, mert eddig sosem csinált ilyet. Eddig is kimehetett, de soha sem jött berúgva haza. Tanácstalan vagyok.

2016. jún. 16. 08:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki ezt csinálja ennyi idősen... Ha tiltod azt, amit mindenki más csinál körülötte, azzal csak azt éred el, hogy egy konzervatív idióta leszel a kamasz szemében...

Mi ennyi idősen füveztünk is...

Hidd el, jobb, ha most éli ki magát, mintha 20-on évesen szokna rá a saját pénzéből...

Egyébként 16 éves, mehet a nyáron diákmelózni, aztán nem lesz ideje piálni. .

2016. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
62%
welcome to the jungle...
2016. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
39%
Én saját magam döntöttem el, hogy nem akarok berugni. Minden szutykot összeittam, még aznap éjjel egy kis hányás. A másnap nagyon kellemetlen volt. Köszönöm szépen, de én ebből többet nem kérek. Azóta egy csepp alkoholt sem ittam, 20vagyok.
2016. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
11%

Mindenki ezt csinálja ennyi idősen, meg inkább most igyon, mint később?


Ti se vagytok normálisak.


NEm, nem mindenki csinálja ezt, nekem pl soha eszembe nem jutott volna segg részegre inni magam, se 16 évesen, se később. Pláne nem úgy, ahogy állítólag a gyerek csinálta (mondjuk összevedelt mindent, tök részeg volt, de reggel időben kelt, rendes gyerek módjára, hogy anyu nyolckor hamar kiírhassa a kérdést, azért rendes gyerek ez...)


Kérdező, igenis mondd meg neki, hogy nem engeded. Mértékkel, amikor veletek van, ihat, egy pohár sör vagy más nem akadály. De azzal, hogy 16 évesen vedel, azokat hozhatja zűrbe, akik mondjuk kiszolgálják.

2016. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
96%

10 Téged be kellene záratni! Ugye nincs gyereked?


Kérdező! Ne foglalkozz vele! Én is ittam 16 évesen. Diplomás lettem, nagyjából 20 éves korom óta nem iszom alkoholt, nem lettem alkoholista. 16-17 éves kora körül minden életrevaló fiatal berúg néhányszor. Viszont azt nyugodtan elmondhatod neki, hogy ha nem akar nagyon másnapos lenni, akkor ne igyon össze-vissza, hanem lehetőleg egy, max. kétféle piát igyon, erre magamtól jöttem rá 16 évesen, mert én is úgy kezdtem, hogy mindent megittam, amit elém raktak.

2016. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd, hogy gatyára igya magát, aztán másfél napig otthon fetrengjen másnaposan. Majd rájön, hogy hülyeség volt. Nekem is volt 1-2 ilyen nagyon durva másnapom, anyám meg apám letudták annyival, hogy jóvan fiam, hülye vagy, hagytak fetrengeni meg hányni aztán el volt intézve. Azóta tudom, hogy mit és milyen mértékkel szabad innom, hogy ne legyek még egyszer ennyire szarul.

22/N

2016. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
7%
legközelebb ha túlságosan részeg lesz(amolyan taj részeg) akkor el kell vitetni és kimosatni a gyomrát, egy életre elmegy a kedve az egésztől
2016. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim válasza:
100%

A legbölcsebben akkor jársz el, ha megpróbálod rávezetni a mértéktartásra, no meg arra, hogy ne keverjen össze minden szrt, ahogy azt mesélte az előző estéről.

Ha tiltod, csak rosszabb lesz.

2016. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
87%
Ha hazajött akkor annyira nem volt berúgva, hogy meg kelljen büntetni.
2016. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim válasza:
29%

Nevelés kérdése amúgy hogy ki iszik és ki nem, vagy hogyan. Én sem rúgtam még be pedig lett volna már rá alkalom (ami nem azt jelenti hogy nem ittam még). Magyarázd el neki, hogy lehet inni, csak mértékkel és tudja, hol a határ. Vagy csak simán mond el neki hogy egy hülye semmirekellő lesz belőle ha állandóan inni fog. Mellesleg nekünk még pénzünk sincs piára úgyhogy elég jól élhettek :D

17F

2016. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!