Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 16 éves fiam tegnap este...

A 16 éves fiam tegnap este berúgva jött haza, mivel büntessem?

Figyelt kérdés
Ma reggel azt mondta nekem, hogy itt a nyár kell a szórakozás. Szerintem nem normális dolog berúgni 16 évesen, és ez nem szórakozás. Mivel büntessem meg, hogy ne igyon, vagy legalább ne berúgásig ? Megkérdeztem mit ivott, azt mondta vodkát, sört, pálinkát, bort. Eléggé elképedtem, mert eddig sosem csinált ilyet. Eddig is kimehetett, de soha sem jött berúgva haza. Tanácstalan vagyok.

2016. jún. 16. 08:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó!De ugye tudod hogy egy berúgásnál történhet baleset?Egy ilyen fiatalkorú gyereknek ez nem jó.És ha elüti az autó,balesetet szenvednek.Az tényleg beteg,hogy megmutatja egy 15 éves lánynak ezeket,de az igaz hogy ilyen fiatalon ez vele is megtörténhetett volna.
2016. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanis attól, hogy 18 lesz egy gyerek, tehát nagykorú még nem lesz felnőtt. Egy ember akkor nevezheti magát felnőttnek, hogyha képes önálló, elfogadható döntéseket hozni, képes (ez persze a folyamatos felügyelet alatt lévő emberekre nem feltétlen vonatkozik) fenntartani magát, felelősségteljesen viselkedni, cselekedni saját magáért, esetleg egy gyerekért vagy kutyáért stb. "


Ebben van sok igazság, az alaptétel viszont pofonegyszerű: felnőtt az, aki teljes mértékben, egyedül felelős önmagáért, önnön cselekedeteiért. Minden más ebből következik, vannak előnyei és hátulütői is. Nálunk jogilag ez 18 éves korban következik be. Az, hogy szellemileg ki mennyire érett a felnőttségre, az más kérdés, van, aki 40 évesen is képtelen önálló döntést hozni, minden bajáért, hülyeségéért másokat hibáztatni, de ez mit sem von le abból, hogy a felelősséget önmagáért senki sem vállalhatja át tőle.

Én is láttam már a 16 évesemet részegen, alig pár hónappal azután, hogy színjózanon, kiakadva jött haza egy buliból, mert mindenki más ivott, többen totálkárosak voltak, és ő ezt visszataszítónak és ostobaságnak találta. Nem büntettem, hanem - mikor magához tért - megkérdeztem, mi a fene történt vele. Semmi extra, csak úgymond beilleszkedett a korosztályába...Elbeszélgettünk arról, jól érezte-e magát részegen, aztán másnaposan, mik a veszélyei ennek az állapotnak, elengedhetetlen feltétele-e a beilleszkedésnek az ivás, különösen a mértéktelenség. Azóta nem volt gond, tudom, hogy néha megiszik egy-egy sört, mert elmondja, de nem is vágyik az "ereszd el a hajam"-típusú bulikba. Valószínűleg lesz még azért olyan, hogy túlszalad a mértéken, nem ringatom magam illúziókba, de abban biztos vagyok, hogy büntetéssel csak a dacot, a bizalmatlanságot és a haverokhoz fordulást értem volna el, pont azt, amit el akartam kerülni.

2016. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
100%
59, a hozzászólásod első mondata is akkora ökörség, hogy sajnáltam hogy csak egy piros kezet tudok adni rá.
2016. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
61 es, lehet, hogy történik baleset, de ha egyszer nem történt, akkor még nem tenném tönkre én az életét, ha a pia okozta baleset nem tette. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy az 59-es válaszadó módszere ártalmasabb egy épp felnövő, befolyásolható gyerek elméjére, mint egy üveg bor nyugtatóval. De tényleg, ha nem történt baleset, akkor okozzunk neki egyet a fejében, vagy mi a fasssz, kérdem én?
2016. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
100%
Vicces hogy pont az írja hogy nem normális berúgni aki hajnali egykor lefejezett hullát mutogat egy 15 éves lánynak... Az a 2 ember a saját hülyeségébe halt bele. Önmagában egy kis berúgással nincs semmi baj.
2016. jún. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
94%

Haverom apukája úgy halt meg, hogy teljesen józanon ment a boltba és a fejére esett egy virágcserép...

Baleset bárkivel történhet bármikor, nem kell ehhez mégcsak részegnek sem lenni...

attól, hogy az 59-es ha egyáltalán igaz a kamu szagú sztorija és tényleg megnyomorította lelkileg a húgát... attól még érheti baleset bármikor...

2016. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel nincs semmiféle gond kérdező! Nem olvastam végig az összes kommentet, csak leírom a saját kis történetemet. 14 évesen kezdtem el nagyjából inni. Abban a korban nagyjából 10ből 8 fiatal így tesz. Én mondjuk elég sokat ittam, rendszeresen, volt hogy különösen sokat, de sose tudták meg otthon. Néha hazamentem nagyon csúnyán, mint a fiad, mondjuk én beszélni se mindig tudtam...:D Persze morogtak érte, de jól tették hogy nem korlátoztak, csak annyit mondtak tartsak egy határt. Eltelt 1-2 év, komolyodott az élet, felnőttem, érettségizni kellett teljesíteni kellett mert komoly egyetemre készültem, komoly ponthatárokkal. Leálltam, kinőttem, azóta 3 sörnél tovább sose megyek. Meg kell tapasztalnia, hogy milyen az a csúnya másnaposság, mert a saját tapasztalat a legelrettentőbb.
2016. jún. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
56%

Nem volt kedvem minden választ elolvasni. En biztos az "1% stréber" vagyok vagy a nem életrevaló, de nem rúgtam be egyszer sem 16 evesen. Eleg későn fogyasztottam alkoholt, szállt mar kicsit a fejembe, de "seggreszeg" sosem voltam, vagy annyira, hogy ne tudtam volna, hol vagyok es mit csinalok. Valahogy nem kívántam magam olyan helyzetbe hozni, hogy ne tudjak rola, mi történik velem. Kabe teszek ra , hogy mások szerint ez gaz. Szánalmas, hogy némelyek szerint ez kell, meg a fiatalkor es az elet (netán a ferfiui let) elengedhetetlen része, es az a jo arc, aki ilyesmiről tud időnként beszámolni a közösségi médiában vagy a haverjainak. Azert az elet ennél sokkal tobb. Ja, es színesebb, szoval nemcsak az az ut van, hogy az igazi kamasz reszegeskedik.


A kérdésre: a tiltás szerintem sem működik, de tudnia kell, hogy felelős azert, amit ilyen állapotban tesz, ill.legyen tudatában, hogy mivel járhat a dolog. (Ez az, ami a fotókról le-, a cool beszámolókból meg kimarad.)

2016. júl. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlenül inni, de szánalmasnak tartom ha valaki lenézi a néha alkoholt fogyasztó embereket.
2016. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
71%

Itt paran nagyon veszmadarak... De hogy minek?

Netan orokke elunk? Vagy a tapasztalat mint olyan az smafu? Birom hogy egy fiatal egyszeri ivaszatabol hirtelen Magyarorszag osszes alkoholistajat veritek el rajta. Ne magadbol vagy a csaladodbol induljatok ki... Ezt tudom momdani. Alkoholista nem az alkohol okán lesz. Mert akkor MINDENKI az lenne...

2016. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!