Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 16 éves fiam tegnap este...

A 16 éves fiam tegnap este berúgva jött haza, mivel büntessem?

Figyelt kérdés
Ma reggel azt mondta nekem, hogy itt a nyár kell a szórakozás. Szerintem nem normális dolog berúgni 16 évesen, és ez nem szórakozás. Mivel büntessem meg, hogy ne igyon, vagy legalább ne berúgásig ? Megkérdeztem mit ivott, azt mondta vodkát, sört, pálinkát, bort. Eléggé elképedtem, mert eddig sosem csinált ilyet. Eddig is kimehetett, de soha sem jött berúgva haza. Tanácstalan vagyok.

2016. jún. 16. 08:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
69%

Jelenleg 16 éves vagyok, fiú. Életemben elsőnek 13-14 évesen (nem emlékszem rá) rúgtam be nagyon. Előtte is volt, de akkor csak picit dülöngéltem, semmi több. Na itt viszont hányásokig ittam magam. Haza kellett vinni. Becsesztek az ágyba és csá. Másnap felkeltem, a szüleim egy rossz szót nem szóltak és ezért nagyon hálás is voltam nekik. Igazából az is nagy büntetés már, hogy tudod, hogy az utcában, ahol elmentél, ott bárki láthatott, plusz nem is tudod, hogy kicsoda. És ott elmenni napi rendszerességgel. Nem faja. Viszont komolyodik ám az idő múlásával az ember gyereke. Valószínűleg jópár agysejtemet feloldottam már az alkalmanként magas alkoholszázalékú véremben, de nem mondanám, hogy érezhetőbben hülyébb lettem. Ma is iszok néha, de mértékkel. Nem hozok magamra szégyent, ennyi. Nagyon jó meginni néha egy sört, vagy ilyesmi a haverral, de nem a berúgás a cél. Kedves tízes! Ha az a célod, hogy a gyerekből egy megtört, lelkibeteg félélő roncs legyen, aki felnőttkorában is súlyos pszichológiai betegségektől szenved, akkor nyugodtan nevelj gyereket és majd mondd meg neki az üzenetemet: "Kitartás, a pszichiáter és az antidepresszánsok léteznek."

Alkoholista nem sok emberből lesz (Bár Mo.-n feltünően magas az arány), ha mégis azt látnád, kérdező, hogy a húszas évei felé haladva nem lett értelmesebb, akkor avatkozz közbe, előbb nincs sok értelme.

2016. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ezt nem 16 évesen kell kezdeni. Majd ha elmúlt 18, és jogilag ő felel magáért.

(Bizony, én az a nyomigyerek voltam a suliban, aki a nyomi barátnőivel bebaszcsi nélkül is remekül szórakozott.)


Itt most mindenki jön, hogy ő 3 napig hányt, olyan részeg volt, és mégis 5 diplomája van - ti vagytok a kivételek. A többség le van züllve.

2016. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ritka,de nem lehetetlen,hogy egy 16 éves gyerekből alkoholista lesz a sok vedeléstől.Mint mondtam már,egyszerűen oda kell rá figyelni,ha ez rendszerré válik nála,az baj,mivel innen is látszódik hogy még mindig nem tud mértéket tartani és egy olyan közösség tagja,akiknek ez inkább rutin,mint szórakozás.Viszont hogy ez neki első alkalom,attól bűzlik hogy olyan társaságba keveredett,de mint mondtam,ha nem rendszeres nem kell közbelépni.

16 évesen egyébként szeszes italokat szereznek és hányásig isszák magukat valóban nem erényes.Én a gyerekemet el küldeném 16 évesen még ilyen szórakozó helyekre,de hogy igyanak és részegen jöjjenek haza azt már nem.Főleg neadjisten baleseteznek vagy történik velük valami.Itt a szülőnek kell intézkedni.Ha legközelebb is tajrészegen jön haza egy pofon és indítsd a szobájába(barátommal így tettek egyszer,de ő nem szólt semmit,szégyellte is magát).De inkább azt javasolnám,hogy beszélgess vele.

2016. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
80%

42-es, hidd el, nem a 16 éves kori ivástól leszel semmirekellő hanem a rossz neveléstől ami sokkal előbb kezdődik el mint az ivászat. Ezt bármelyik valamire való pszichiáter megmondhatja neked. Aki annyira buta, hogy alkoholistává váljon jó nevelés ellenére az a) igenis kisebbség és/vagy b) úgyis életképtelen csak sajnos* a természetes szelekció már nem létezik embereknél.


*Vitatható.

2016. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim válasza:
95%
Szerintem örülj amég nem a legál narkót tolja.
2016. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
59%

Ismét 10-es vagyok:)


"Itt most mindenki jön, hogy ő 3 napig hányt, olyan részeg volt, és mégis 5 diplomája van - ti vagytok a kivételek. A többség le van züllve."


Teljesen igaz. Azt elfelejtik az urak és a hölgyek, hogy a jó képességeiknek köszönhetik ahol vannak és ha fiatal korban nem adnak önpusztító módon néhány millió agysejtüknek (mert nekik füvezni meg inni kellett mert az az önmegvalósítás) akkor még sokkal hasznosabb, intelligensebb tagjai lennének a társadalomnak.

Még annyit a "mégis diplomás lettem"-hez, hogy bizony sok vezető beosztású személy, köztük feleségverő orvosok életét, családját tette tönkre a piálás. Ez nincs, ha fiatal korukban megundorodnak tőle.

Így csupán a gyártók meg a vendéglátósok jártak jól velük.

Amikor a kormányzati régióban dolgoztam láttam pár dolgot, pl. öltönyös alkoholistát, aki délben már futott le a legközelebbi ABC-be, mert addigra szokás szerint kifogyott a reggel megvett márkás tömény.

2016. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 seymour99 válasza:
91%
Elnézve hogy miket ivott össze, elég baja van így is. Meg ügye maga a részegség is, amikor azt se tudja az ember hogy merre van se túl kellemes. Szerintem is csak beszélj az alkohol káros hatásairól, meg mondd meg neki hogy a pálinka a bor meg azt hiszem a sör se szeretik egymást, így eszméletlenül másnapos lesz tőle az ember + mindent lehet csak mértékkel. Tanulja meg hogy nem kólát hanem alkoholt iszik. Nekem is rá kellett jönnöm...
2016. jún. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
7%

no comment


https://www.youtube.com/watch?v=JXc7Kidb0-E


"hééééj

ez az éjszaka megint hosszúra nyúlt

hééj

mert túl rövid volt rajtad a short

a sarkad túl magas

a bőröd túl fehér

túl piros a szád

a melled műanyag

igy érzed jól magad

a körmöd porcelán

arcodon műmosoly…"

2016. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
50%
komolyan elképesztő, hogy a többség szerint nincs ezzel gond, csinálja csak.
2016. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
76%

Jó, ez szülőként biztos nagyon rossz, de igazából ezt is meg kell tapasztalnia egy tininek! És hát mikor, ha nem ilyenkor.

Nem azt mondom, hogy rendben van, de egyszer át kell esni a ló túloldalára, hogy tudja, hol a határ.

Ne büntesd meg semmivel.

A baj akkor lenne, ha ez rendszeressé válna.

No meg ha azt is figyelembe vesszük, hogy nem tudja, mit mivel lehet vagy nem lehet inni, meg hogy általában aki nincs hozzászokva a piához, annak egy kevés is beüt, lehet, hogy nem is ivott olyan sokat. Ên ennyi idősen egy fél pohár bortól is szédelegtem :D igaz, lány vagyok, és most már kell egy egész pohár a szédelgéshez :D

2016. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!