Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 16 éves fiam tegnap este...

A 16 éves fiam tegnap este berúgva jött haza, mivel büntessem?

Figyelt kérdés
Ma reggel azt mondta nekem, hogy itt a nyár kell a szórakozás. Szerintem nem normális dolog berúgni 16 évesen, és ez nem szórakozás. Mivel büntessem meg, hogy ne igyon, vagy legalább ne berúgásig ? Megkérdeztem mit ivott, azt mondta vodkát, sört, pálinkát, bort. Eléggé elképedtem, mert eddig sosem csinált ilyet. Eddig is kimehetett, de soha sem jött berúgva haza. Tanácstalan vagyok.

2016. jún. 16. 08:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 íazazazazaza válasza:
89%

Ne büntesd!

Ezt meg kell vele beszélned, büntetés annak az ellenkezőjét váltaná ki amit szeretnél...

2016. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim válasza:
0%
Verd meg
2016. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
21%

10-es vagyok. Tényleg nincs gyerekem. Ugyanakkor úgy tudom, orvosok szerint az ilyen fiatalkori lerészegedés a legkárosabb agyilag. Kimondottan ártalmas az agysejtekre.


Úgyhogy a "mindenki ezt csinálja ennyi idősen, meg inkább most igyon, mint később? Ti se vagytok normálisak" vélemény írójával értek egyet.

Ezzel az erővel a ti gondolatmenetetek szerint a kokaint meg a heroint is ki lehet próbálni.

Szerintem aki fiatalon állandóan seggrészeg volt, vagy füvezett, ez volt neki az élet, az húzza meg magát és szégyenkezzen.

Meg amikor 52 évesen elmegy, talán közben elgondolkodik, hogy élhetett volna még 1-2 évtizedet, ha "tomboló ifjúkorában" önmérsékletet tanusít és nem szórakozik a szervezetével.

2016. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
88%
Én 16 vagyok (fiú) és azt gondolom, hogy a büntetés miatt csakazértis alapon direkt csinálja majd. Engem hamar kiüt a pia. Egyszer egy kis pohár pezsgőtől is kicsit szédültem már. Azóta megfogadtam, hogy nem iszok, dohányzok, drogozok soha. Nem mintha eddig csináltam volna.... Ha abba akarja hagyni, akkor abbahagyja. Nem tudod helyette eldönteni
2016. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem semmivel..

Kérdező, Te vagy a párod nem rúgtatok be soha 16 évesen? (ha nemmel felelsz, azt kicsit nehéz elhinnem, ha meg igennel, akkor hipokrata vagy...)

Ez természetes dolog, ha nem viszi túlzásba.. Próbálja ki nyugodtan, hogy milyen, tapasztalja meg.. Neked csak arról kell gondoskodnod, hogy ne legyen évi 1-2 ilyen alkalomnál több...

2016. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
86%

23 csak azt bizonyítod, hogy nincs gyereked és fogalmad nincs, hogy kell gyereket nevelni, a saját kamaszkorodat meg vagy elfelejtetted vagy abba az 1% stréber gyerek közé tartozol, akinek nem volt lázadó kora...

Egy lázadó kamasszal ilyen hozzáállással azt éred el, hogy ő csakazért is ellened fog menni, mert megtiltottad neki..

2016. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
17%
És igen a heroint és a kokaint is ki lehet próbálni... A heroint nem ajánlom, a kokain orrba nagyon jó, nincs jobb, mint a kokain mámoros szex grammja 16000ft áron meg úgyse szoksz rá magyarországon... A kokain mindig is a gazdagok kiváltsága volt...
2016. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
76%
Még ennyi álszent válaszolót! A kedvencem, aki azt írta hogy próbáld meg elérni, hogy egy életre megundorodjon az alkoholtól. Sajnos vagy nem sajnos, de tény, hogy egy egészséges férfi életéhez hozzátartozik az ivás. Nyilván nem a mindennapos lerészegedés, de tizenhat évesen semmi baja nem lesz attól, hogy néha többet iszik kicsit. Lehet leszidni meg megbüntetni, de ha akar, és ha normális emberi kapcsolatai vannak akkor fog akarni, úgyis fog inni, ha megtiltod neki vagy karambolokat nézegetsz. Egy közép-és felsőoktatásban tanuló fiatal hétvégéihez igenis hozzá tartozik az italozás, főleg a szociális hatásai miatt, még akkor is, ha néhányan ezt nem hajlandóak tudomásul venni. Ha valakinek amúgy kielégítő élete van, akkor később úgyis egyre mértékletesebb lesz, ha pedig nincs, akkor úgysem azon fog múlni az esetleges alkoholizmusa, hogy most hogy büntetted vagy nem büntetted.
2016. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
22%

Én is a 10-es válaszolóval értek egyet.Mi az hogy hagyni kell hogy igyon 16 éves korában.Aha.Ilyenkor pont hogy nem tudja mi az a mérték.Egyik ismerősömet kórházba kellett vinni,mert 15 évesen leitta magát,de úgy hogy alkoholmérgezést is kapott.Na de csinálja nyugodtan,nem?Még a végén ő is odaesik.A pubertás korban élő gyerekek lázadó típusok,önállósulnak és nehezen hallgatnak a szüleikre.Hiába fogsz vele beszélni.Csak akkor fogja megérteni,ha a kórházban fog felébredni,miután kitisztították a gyomrát.

Ez az egy eset még oké.De ha már rendszerré válik,hogy tajrészegen jön haza,ott már közbe kell lépni.Én nagyon undorodok ha egy részeg férfi/nőt látok magam előtt.Egyszerűen nekem is hánynom kell tőle és nem is nagyon szoktam inni.De szerintem ez pont így van helyén.Egyszerűen további részegedésnél meg kell próbálni "leszoktatni" erről.Pont,hogy azt nem szabad hagyni,hogy ezt kiélje magából,mert ahogy a 10-es is mondta,majd siránkozhatnak a szülők,mert a gyereküknek májzsugoruk lett 16 évesen vagy kihányta a máját.

Azok a válaszolók meg tényleg szégyelljék egy magukat,akik füveztek,drogoztak meg ittak.Ezt nem példa és tanulságként kellene számon tartani,mert van aki nem fog leszokni róla.

Inkább tedd azt amit mondtam,mert ez a legreálisabb és legegészségesebb változata annak,hogy nem lesz 20 éves korára sem iszákos a fiad.Itt csak olyanok írták le a véleményüket akikkel jó változat történt meg,vagyis nem szoktak rá,de ez is emberfüggő és társaságfüggő tud lenni.Úgyhogy jobb lenne ha majd beszélnél vele és a társaságára is ránéznél.

2016. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
72%

"Ha hazajött akkor annyira nem volt berúgva, hogy meg kelljen büntetni."

nahát, hangosan felröhögtem :D


nő (akkor még lány) létemre bizony 16-18 (20 :)) évesen mi is rendszeresen ittunk, sokszor mértéktelenül.

Kár lett volna tiltani, mert akkor elkezdtünk hazudozni arról, hogy hova megyünk, mit csinálunk.

Szülők egyetlen kérése már végül az volt, hogy ne keverjük. ja :o


2 diplomám, családom, gyönyörű, okos kisfiam van.

Szóval nem feltétlen fog elzülleni...


Nem büntetném, max azzal, hogy ilyen bulik után sincs másnap here-bere, hanem 7kor ki a ágyból, mert meló van. bevásárlás, takarítás, rendrakás...

de ha amúgy nincs vele gond, és elég rá a zsebpénze, hát hajrá! tényleg itt a nyár, kell a szórakozás :)

2016. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!