Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti találkoztatok már olyannal,...

Ti találkoztatok már olyannal, amikor egy gyereket nyilvános megalázott az anyja, apja vagy nagyszülője?

Figyelt kérdés
Hihetetlen esetnek voltam szemtanúja a minap. Teljesen kiakadtam. Az volt a lényeg, hogy felszállt egy nő a kb. 6 éves forma kisfiával. A kisfiú észrevette, hogy az ő magasságában is van egy leszállásjelző gomb – mozgássérült részre ültek le – és megnyomta. A sofőr meg persze megállt, de nem szállt le senki sem. Erre az anyja elkezdett ordenáré hangon kiabálni a kisfiúval, hogy otthon majd jól megveri, és hogy hogy lehetett ennyire hülye, mert most szegény sofőr bácsinak miatta kellett megállnia feleslegesen. És kényszeríttette arra, hogy ott nyilvánosan minden utas előtt jó hangosan kérjen bocsánatot a sofőrtől. Hihetetlen, de komolyan.
2016. szept. 1. 10:36
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
83%
Nem, emlékszem ilyenre, de ezt leszállás után is meg lehetett volna beszélni a gyerekkel normális hangnemben.
2016. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én mostanában sorozatosan ilyenekkel találkozok. Főleg akkor kezdenek ordítani ezek a nagyszerű anyukák, ha valamiért sír a kisgyerek. Csak az a gáz, hogy arra senki sem figyel, hogy sír egy kicsi a boltban mondjuk, mert nem kapja meg az 50. játékot, de amikor anyuka hirtelen ráordít.. Múltkor még én is majdnem összeszartam magam(:D), úgy megijedtem, amikor ráordított :S
2016. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos találkoztam már.
2016. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
95%
Igen, az én szüleim is műveltek hasonlókat.
2016. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam az, akit többszörösen megalázott anyu.

Voltunk valahol (már nem emlékszem pontosan) de hazafelé menet bepisiltem. Erre levetkőztetett az utcán, és végig szidott, illetve pucér fenékre kaptam párat.

Ezek után mindig mindenhol elmentem pisilni. Ez amúgy mai napig mániám.

Na ezért is kaptam az ívet, hogy folyton vécézek, biztosan nem is kell, csak szórakozom. Mindezt természetesen jó hangosan és nyilvánosan.

2016. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
42%
Ez sajnos rendszeres városon és falun is. Az én gyermekem sajnos sokszor csinál olyat amit nem kellene, de még ha rászólnak is, akkor is idegenek előtt az ő oldalára állok, más kérdés hogy otthon négyszemközt számon kérem rajta. Sok szülő azonban inkább a gyerekét alázza meg csakhogy elkerülje a konfliktust a harmadik féllel.
2016. szept. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
95%
na jó az utolsó fajtából meg nekem van elegem, amikor a hülye kölyök pl. rugdossa a lábam és véletlenül(illedelmesen) rá merek szólni a gyerekre és még én vagyok leszidva hogy milyen jogon szólok rá, nem otthon kell a gyereket leszúrni és az idegent elküldeni a fenébe. Jogom van rászólni a hülye elkényeztetett kölyökre ha engem cseszeget akkor pláne és nem otthon suttyomban kell kioktatni, mert ebből mit fog fel a gyerek. Anya úgyis megvéd mindegy mit csinálok, otthon meg hadd mondja a magáét.
2016. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Igen, találkoztam már és nekem is volt részem ebben.

Egyszer ötödikes évnyitón voltunk anyámmal, ahol kiosztották a tankönyveket. Egyel kevesebb atlaszt rendeltek, így nekem nem jutott. Mikor kiléptünk az iskolából anyám megtépett (mintha én tehettem volna róla, hogy kevesebb könyvet rendeltek) és ordított velem. Fel kellett szállnom minden buszra és megkérdezni mindenkit, nem tettek-e el kettő atlaszt esetleg. Nem tett el kettőt senki.

Ahelyett, hogy anyám intézkedett volna és rendelt(etett) volna plusz egy atlaszt nekem is, egész évben a padtársamét használtam.

2016. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
84%

tényleg hülyeséget csinált a gyerek, de nem kellett volna az anyjának így reagálni rá. neki kellett volna elnézést kérni a sofőrtől,megmondani,hogy félreértés történt.

a gyereknek meg normális hangnemben elmondani,hogy ilyet nem szabad.ennyi.

az ordibálás,megalázás semmire nem jó, csak az anyát nézik hülyének .

a veréssel fenyegetésre meg szintén nem írok semmit..

én úgy gondolom, hogy lehet jólnevelt,illemtudó gyereket nevelni verés és ordibálás nélkül is. sőt.... csak hát sokan olyan iq szinten állnak,hogy nem bírják felfogni.. gyereket meg sajnos minden hülye vállalhat

2016. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudhatod, milyen élethelyzetben voltak éppen, lehet, hogy előző nap halt meg a kisfiú Apukája és ki voltak borulva fizikálisan, mentálisan. Sajnos extrém élethelyzetek is vannak, amikor a jó neveltetés sem mindig tart a helyes viselkedés útján.


A másik megoldás, hogy teknővájó romák voltak, ők szeretik a gyereküket, csak néha ordenáré módon viselkednek.

2016. szept. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!