Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti találkoztatok már olyannal,...

Ti találkoztatok már olyannal, amikor egy gyereket nyilvános megalázott az anyja, apja vagy nagyszülője?

Figyelt kérdés
Hihetetlen esetnek voltam szemtanúja a minap. Teljesen kiakadtam. Az volt a lényeg, hogy felszállt egy nő a kb. 6 éves forma kisfiával. A kisfiú észrevette, hogy az ő magasságában is van egy leszállásjelző gomb – mozgássérült részre ültek le – és megnyomta. A sofőr meg persze megállt, de nem szállt le senki sem. Erre az anyja elkezdett ordenáré hangon kiabálni a kisfiúval, hogy otthon majd jól megveri, és hogy hogy lehetett ennyire hülye, mert most szegény sofőr bácsinak miatta kellett megállnia feleslegesen. És kényszeríttette arra, hogy ott nyilvánosan minden utas előtt jó hangosan kérjen bocsánatot a sofőrtől. Hihetetlen, de komolyan.
2016. szept. 1. 10:36
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
Én valamelyik nap láttam egy 40es nőt a kb 4 éves kisfiával a gyereknek fájt a lába és ezt szóvá tette..akkorát kapott a fejére az anyjától hogy az valami hihetetlen és üvöltött vele az utcán hogy a mai napra most már kussoljon mert elég volt belőle és legközelebb menni fog oviba mert nem bírja ezt........
2016. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
86%
Én még nem láttam ilyet, de beszóltam volna az anyukának és közöltem volna vele, hogy elmebeteg módon viselkedik. Szerencsére ilyen téren nem vagyok gátlásos, plusz engem is belerángat a baromságba azzal, hogy tőlem kell bocsánatot kérnie a gyerekének.
2016. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
84%
Én sose beszélnék így a gyerekemmel, de lássuk be, van, akinél ez használ, mert legközelebb majd el akarja kerülni a szégyent. HA szépen szólsz, kiröhög és tesz rád.
2016. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
44%

Az én gyermekem sajnos sokszor csinál olyat amit nem kellene, de még ha rászólnak is, akkor is idegenek előtt az ő oldalára állok,


Pedig nem kellene...

2016. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Az Állatkertben. Kiabált vele, hogy: érted? érted? A kislány meg azt ismételgette, hogy: nem, nem. Ha egy szülő elviszi a gyerekét az állatkertbe, akkor gondolom az a célja, hogy jól érezze magát a kicsi. Összenéztem egy hölggyel, aki szintén hallotta és ő azt mondta: "Én nem tudom. Mindenki az állatkertben neveli a gyerekét? Mert én mindenütt veszekedést hallok."
2016. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
99%

Gimiben 4 éven keresztül minden áldott reggel mikor felszálltam a buszomra, egyszerre szálltam föl egy anyukával és a két gyerekével. Az elején kb 3 és 4 évesek voltak. Az egész út anyukától zengett. Miden egyes reggel teli torokból ordított, a két gyerek meg szó nélkül a saját térdét bámulta. Sosem derült ki, hogy mit vétettek nyomorultak, de 4 éven keresztül egy reggelt sem hagyott ki anyuka.


Most egy gyerekügyeleten dolgozom. Előfordult már, hogy voltak páran a váróban, bejött egy család, aztán valahogy mire következőre kinyitottam az ajtót, már nem voltak ott. Hívtam be a betegeket (gyorsan pörgünk, ezért nincs sorszám kártyánk), aztán egyszer csak egy gyerkőc marad egyedül a váróban. Kérdeztem, hogy hol vannak a szülei. Mondta, hogy mindjárt jönnek. Résnyire nyitvahagytam az ajtót, ha kell valami szóljon (bent közben vizsgálat volt). Kb 1 perc múlva embertelen ordítást hallok: "Te idióta! Mit képzelsz? Mit mondtam? Hát én ezt nem hiszem el b@.d meg! Mit mondtam? Mit mondtam? Normális vagy?" És így tovább. Kimentem, hogy mi a probléma. Kiderült, hogy anyucinak nem volt kedve várni (10 percről volt szó), ezért a kistesót kivitte a rendelő előtti játszótérre játszani és a kb 7 éves gyerekre bízta a feladatot, hogy szóljon ha következnek. Nyomorult gyerek meg ugye a sok felnőtt között nem mert fölállni, hogy "mi következünk, csak kint játszik a tesóm a játszótéren"....

Nem tette zsebre anyuci amit tőlem kapott. Az én hangom nagyobb volt. Bocsánatot kért. Megmondtam, hogy ne tőlem kérjen bocsánatot, hanem a gyerekétől.

Belegondolni is szörnyű, hogy egyesek mit kapnak otthon a 4 fal között, ha nyilvánosan is ezt látjuk.

2016. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Szintén saját sztori: nagyon szorgalmas, szorongós és kötelességtudó gyerek révén, míg anyám dolgozott, én mindennap kinyaltam a lakást, mire anyám hazajött.

Beágyaztam neki mindig, mindent feltakarítottam, bevásároltam stb.

Volt egysze a vázában egy majdnem teljesen elszáradt virág. Kidobtam a kukába, a vázát elmostam. Átjött két osztálytársam, anyám hazajött munkából és ordítva lépett be az ajtón, hogy mekkora egy trehány dög vagyok. Elképzelni nem tudtam, mi lehet a baj. Hát, kiderült, hogy szerinte a kinti kuka bűzlik a szál száraz virágtól, ezért kiküldött, hogy szagoljam meg a kukát. Kimentem, megszagoltam. Az általános kintikuka szagon kívül semmi extrát nem éreztem. Bementem, kérdi: "na?", mondom, én nem érzem. Közben persze a bőr lesűlt a képemről. Ezután kiküldött, ki kellett pakolnom minden szemetet a kukából és kimosnom, a szál virág miatt. Közben az osztálytársaim hazamentek. Többet nem jöttek.

2016. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, még egy saját történet. Szintén anyám hazajött munkából, lefeküdt aludni, engem meg elküldött otthonról, hogy még véletlenül se ébresszem fel. Nem volt hova mennem, így elmentem sétálni. Az utcánkban van egy temető, majdnem velünk szemben. Összetalálkoztam egy barátnőmmel. Át akart jönni hozzánk. Mondtam neki, hogy most anyu alszik, ha felkelt, hazamehetünk.

Anyám mondta, hogy kettő órára menjek haza. Én végig az órámat lestem, de tudván, hogy alapból idegbeteg, hát még ébredés után, direkt egy pár perccel később mentünk haza, mivel a barátnőm is jött és gondoltam, legalább lesz pár perce kicsit összeszedni magát, meg hogy biztos nem örülne, hogy mással állítok haza.


Anyám az ajtóban várt és ahogy beléptem, akkora pofont adott, hogy visszaestem és megzúdult a fejem hirtelen. Persze a barátnőm ezt végignézte. Nagyon sírtam. Láttam anyámon is, hogy megbánta. A barátnőm próbált vigasztalni. Nem is tudtam, mi esik rosszabbul, a hatalmas pofon egy pár perces (direkt) késésért, hogy ezt más előtt kaptam vagy a fejzúgás.


Ezután anyám mondta, hogy menjünk el pizzázni a barátaimmal, fizet nekünk. Nem volt kedvem.

2016. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
82%

Habár én nem vagyok gyerekbarát, de ISZONYATOSAN gyűlölöm, amikor a szülők a gyerekeken vezetik le a feszültséget; nem foglalkoznak velük, mindent rájuk hagynak, stb. Én békés körülmények között nőttem fel, engem nem bántottak, talán ezért gyűlölöm, hogy így bánnak a kicsikkel.


Pár éve a Tescóba mentem vásárolni. Odaléptem a kocsikhoz, de egy 9 év körüli gyerek állta el az útját, mert valamit nézett. Kedvesen szóltam neki, hogy álljon félre, mert ki akarom hozni a kocsi, de nem hallotta meg. Meg akartam ismételni, de az anyja előzött meg, úgy hogy durván elrángatta a gyerekét és káromkodott is. Szegény, sírni kezdett, mert nem értette, miért kellett ezt. A hátam mögött valaki szólt az anyukának, hogy ezt kedvesen is elintézhette volna! Én meg -nem tudom, miért - szégyelltem magam. Talán, mert úgy éreztem, miattam került ilyen helyzetbe a gyerek.

Volt, hogy a könyvtárban neteztem, mellém ült egy anyuka a kisgyerekével, aki az asztalon színezgetett. Leejtett két filcet, én meg kedvesen felvettem neki. A gyerek azt hiszem, ki akart használni engem, mert direkt ejtett le egypár filcet, én meg zokszó nélkül felvettem ezeket. Az anyukának ebből annyira elege lett, hogy félreállította a gyereket és rászólt, hogy hagyjon engem végre békén. Még bocsánatot sem kért... Furcsa!

Nemcsak nálunk, más országban sem tudják megnevelni a gyerekeket. Mikor kint voltam Angliában, emeletes buszon utaztam és egy anyuka azzal büntette a gyerekét (asszem, azért, mert nem figyelt rá, amikor beszélt hozzá), hogy nem engedte meg neki, hogy megnyomja a leszállásjelzőt, a kicsi ki is borult emiatt.


De a legjobban azt utálom, ha telefonálnak a szülők és közben nem foglalkoznak a kicsikkel, amikor szeretnének valamit kérni tőlük. A múltkor, munka után mentem haza. A buszmegállóban egy anyuka folyamatosan telefonált, a kislány szeretett volna mondani neki valamit, de nem figyelt rá az anyja. Mindig elhessegette magától, szegény kislány sírni kezdett, de így sem figyelt rá. Addig bömbölt, amíg meg nem érkezett a busz. Ekkor rakta le a telót és kérdezte a kislánytól, mit szeretett volna, de ő mérgesen azt felelte: semmit!

2016. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Èn ès tesóm sose voltunk rossz gyerekek, nem hisztiztünk, nem veszekeetünk.

Ezt a szüleim jegyeztèk meg sok èvvel jèsőbb.

De anya kirohanásai a mai napig kísèrtenek.

Olyan apró hibákra kaptunk hatalmas lecseszèst , valamit elbènáztam véletlenül ès már üvöltözött velem.

Egy bepisilèsre nèg most is emlékszem. A járszin nekem vagy ikertesómnák már nagyon kellett pisiilnie. Nem bírtam KI(?) ,Otthon nagyon kikaptaM. Sokszor hangoztatta anya,milyen nagy nyűg vagyunk neki.

Általános suliban alsóba,mindig vissza kellett mondani az anyagot, ha nem sikerült èjszakáznon kellett,ha nme értettem meg aa matekot,megvert.

2016. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!