Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan látszik az, hogy...

Honnan látszik az, hogy valaki tiszteli vagy nem tiszteli a szüleit?

Figyelt kérdés
Konkrétumokat írjátok légy szíves :)
2016. szept. 29. 21:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Figyi gondoltam, hogy nem abból hogy az autójának mi a markája vagy mit reggelizik. Arra számítottam, hogy irtok konkrét mondtatok mondjuk, hogy ha ezt mondja nekik, akkor nem tiszteli őket. Vagy mondjuk ha egy valamibe "nem fogadsz szót", attól még tiszteled-e......stb.
2016. okt. 2. 21:57
 12/12 anonim ***** válasza:

De kérdező, pont ezt magyaráztam, hogy ilyen dolgokból max. azt tudom, hogy SZERINTEM tiszteli-e őket, nem azt, hogy mondjuk a szülő mit gondol vagy akár a gyerek. Írtam a barátnős példámat... barátnőm pl. szokta pöckölni az apja fülét lesből, apám szerint ez már a tiszteletlenség netovábbja... míg a résztvevők nem ezt gondolják. Aztán sok ember keveri a szeretetet a tisztelettel is... simán ráfogják vkire, hogy nem tiszteli a szüleit, aki nem ölelgeti őket agyon, ha vmit kap, mert lehet, tiszteli azt, hogy megvették neki azt a cuccot, de nem szereti őket, mert érzelmileg nem kap mást tőlük.


Ha magamból kell kiindulnom, akkor amire én tuti azt hiszem, hogy nem tiszteli őket, ha nyilvánosan csicskáztatja vagy nem poénból nagyon csúnyán beszél velük... aztán lehet, ők meg nem így gondolják, mert mondjuk anyu-apu szocializálta így a gyereket, és náluk ez az általános beszédmód.

2016. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!