Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimnáziumban elsős vagyok,...

Gimnáziumban elsős vagyok, most félévkor háromból bukta?

Figyelt kérdés
Anyámék nem hiszik el,hogy év végére simán kijavítom, pedig általánosban is volt hasonló vészhelyzet, és akkor is megúsztam, a célegyenesben tanultam. Szerintetek is feleslegesen hisztiznek?
2017. jan. 20. 09:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
16%

Aki meg normális választ írt attól elnézést kérek.

Lehet lepontozni

2017. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
77%

OFF

#11 A stílusa verte ki a biztosítékot. Ha máshogy kérdezte volna, más válaszokat kapott volna.

2017. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
73%
#11-es, nehéz empatikusan közelíteni valakihez, aki szerint felesleges hiszti a szüleitől kapott, teljesen jogos fejmosás.:-) Egyébként meg jobb, ha tisztában van azzal, hogy mi a tétje ennek az egésznek, különben mitől változna a hozzáállása?
2017. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
91%

nálunk is volt így 9.ben (gimnázium)(Bár igaz én végig kitűnő voltam)mert lesz*rták sokan pihenni akartak a nagy hajtás után , persze év végére felhozták , sőt el is végezte mindenki , 4-5 személy egyetemre is ment.

Ez ink az oktatási rendszer hibája talán ha nem utáltatnák meg a diákokkal a tanulást még szánnának is rá időt.. persze páran szánnak de a többség leszrja azt amiből látszólag semmi haszna , se küzdeni se örmmel tanulni nem tanít meg ez a rendszer így nem csodálkozok ezen , talán mé jól is jött neked félév pihi de később hajts rá.(Sőt a bukás sem akkora katasztrófa) de következőkben tényleg adj bee mindent azért egy gimi nem elvégezhetetlen.. HA a tanulás nem meg keress rá tanulási tippekre (memóriapalota mmo mindmap stb).

2017. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
88%
bocsi a hiányzó betűkért, a billentyűzet szórakozik:D
2017. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
81%

#11 Ne butáskodj, 14 évesen a Közel-Keleten besorozzák a férfiakat, nem pedig seprűfejjel sírnak a GyIK-en, hogy mami nem csinált pizzát meg mit hisztiznek.


Az rendben van, hogy kamasz, és ilyenkor még keresi önmagát ezen az égövön, lázad és a többi. Én is 14 évesen kezdtem megkomolyodni és önállóan tanulni, célokat kitűzni. De aki háromból bukik, az jobb, ha picinykét inkább meghúzza magát, nem pediglen neki áll feljebb. Nem a szülei miatt, nem miattunk, hanem 4-5 év múlva, amikor ott áll a kiizzadt kettes érettségivel, és az összes perspektívája a gyárszalag vagy a raktár Németbe', akkor veri majd a fejét a falba, hogy miért nem emberelte meg magát egy kicsit idejekorán. Nem, nem kell egyetemre menni, de bármelyik kétkezi szakmához vagy középfokú végzettséghez szintén kell kitartás és egy normális hozzáállás. Mi csak segítünk. Még van ideje, de nem túl sok.

2017. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
79%
Mit akarsz kezdeni gimnázium után? Egy sima gimnáziumi érettségivel semmire nem mész. Egyetem meg nálad esélytelen. Így fel sem vennének, meg ezzel a hozzáállással az első vizsgaidőszakban repülnél.
2017. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem tedd össze a két kezed, hogy csak "hisztiznek", és nem én vagyok az anyád.

Én ugyanis itt látnám be, hogy képtelen vagy megállni a helyed, túl magasak számodra a követelmények, és februárban már egy szakközépben koptatnád a padot. De szakmunkás sem kizárt.

Főleg azért, mert aki ennyi idősen még nem fogta fel, hogy nem azért kell tanulni, hogy a szülők ne hisztizzenek, az tényleg nem való gimnáziumba.


Nem kötelező tanulni, még elbohóckodsz egy-két évet, aztán mehetsz árufeltöltőnek a tacskóba. Egy kettes-hármas érettségi másra később se lesz jó, felesleges idő- és pénzpazarlás hagyni, hogy 18 éves korodig vergődj valami iskolában.

2017. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom te "önerőből" buksz. Ez esetben jogos a hiszti otthon, hiszen nem ezért fizetnek. Jelenleg a tanulás lenne a dolgod, de nem lehetetlen felállni és bizonyítani. Csak rajtad múlik! Anno én év végén buktam meg, érettségi előtt. Pótvizsgán is. Azokban az időkben sok hülyeséget csináltunk haverommal, a matektanár pedig ránk szállt! Volt olyan nap, hogy matekból 3 egyest kaptam olyan hét hogy 5 öt! Hiába tudtam amit kell, hiába volt a panasz. :/ Megmondta, hogy pótvizsgán is mindenképp megbuktat, elintézi... Nahmost egy évet ráhúztam. 4 esre vizsgáztam matekból, pont ő javította. :D Utána építésznek tanultam tovább, ahol kell a matek és nem volt soha gondom! Szóval ha a te hibád a bukás akkor tegyél ellene! Nekem is részben saját hiba volt, de 1 hónap után már mindegy volt. 
2017. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
38%

Hiszti? Tudod, én mindig azt szoktam mondani ha valaki nem érti meg, hogy a másik ember miért olyan amilyen, vagy miért tesz ezt vagy azt (jelen esetben a szüleid kiakadása), hogy képzed magad a helyébe. Mondd csak, te mit szólnál, ha a gyereked lenne ilyen, mint te? Ugye te sem csak legyintenél, hogy "ugyan, majd kijavítja"?

14-15 évesen semmi egyéb dolgod nincs, mint tanulni. Akkor mégis mi a jó fenét csináltál az elmúlt hónapokban, hogy abból a 3 tantárgyból még egy nyomorult kettest sem tudtál összehozni? Ha év végéig simán ki tudod javítani, akkor miért nem év elejétől voltál inkább azon, hogy most ne legyen mit kijavítani?

2017. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!