Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimnáziumban elsős vagyok,...

Gimnáziumban elsős vagyok, most félévkor háromból bukta?

Figyelt kérdés
Anyámék nem hiszik el,hogy év végére simán kijavítom, pedig általánosban is volt hasonló vészhelyzet, és akkor is megúsztam, a célegyenesben tanultam. Szerintetek is feleslegesen hisztiznek?
2017. jan. 20. 09:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
61%

"sokan pihenni akartak a nagy hajtás után "


Nem volt elég a 8. oszt. második félév (ahol már tényleg csak arra kell figyelni, hogy ne bukj meg, különben nem oszt, nem szoroz) és a 2,5 hónap nyári szünet? Hagyjuk már ezt...

2017. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
54%

Én anno kémiából buktam gimi elsőben.

Azóta már PhD fokozatom is megvan. Mondjuk nem kémiából. ;-)

2017. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem háromból nem lehet megbukni, azt hiszem van egy határ meghúzva, hogyha túl sokból buksz akkor ígyis úgyis évet kell ismételned, de kérdezz utánna. Lehet reáltárgyakra vonatkozik ez. Pl ha 3 reálból buksz akkor nincs mese. Évismétlés. Régebben így volt.
2017. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
19%

Az a baj, hogy én 15 éven át tanultam nappali tagozaton, meg még pár évet levelezőn, és pontosan tudom, hogy a második félév már nem ér annyit.


Ilyenkor február után mindenki kicsit lenyugszik, nem egyből dolgozattal kezdik a tanárok.

Aztán jön a márc. 15, húsvéti szünet, anyák napja. Májustól jön egy időszak, mikor már tényleg csak azt piszkálják, akinek javítani kell, egyébként gyereknap, pünkösd, kirándulások, érettségi szünet, és év vége.

Gyakorlatilag három hónapod van, hogy csodát tegyél.


Az átlagszámítás még mindig úgy néz ki, hogy 1+5=3.

Vagyis szó nincs arról, hogy év végére kijavítod a jegyeidet, csak annyi történik, hogy kegyelem kettessel sikerül átcsúszni. Ugyanis ha nem sikerült minimális tanulással egy kettest eddig összekaparni, akkor te nem az a jó fejű gyerek vagy, aki egy kis odafigyeléssel lehet ötös is. Maradjunk annyiban, ha megszakadsz és véreset vizelsz, akkor sikerült egy hármas témazáró.


Márpedig 1+3=2, tehát ha év végéig belehúzol, akkor bukás nélkül megúszod ezt az évet.


Mindezt gimnáziumban.


Kettes érettségivel krumplit sütni se fognak felvenni. Továbbtanulásra még fizetős szakon sincs esélyed, nem hogy bejutni államira.


Neked meg az a legnagyobb bajod, hogy anyuci hisztizik a jegyeid miatt.


Én csak azon csodálkozok, hogy hová jutottunk, ha minden fogyatékos bekerülhet gimnáziumba?? Régi szép idők, mikor az tanulhatott tovább gimiben, akinek 4 körüli átlaga volt, a többi meg ment szakmunkásba...

2017. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
20%

"Nem volt elég a 8. oszt. második félév (ahol már tényleg csak arra kell figyelni, hogy ne bukj meg, különben nem oszt, nem szoroz) és a 2,5 hónap nyári szünet? Hagyjuk már ezt..."

van ahol tavasszal is van felvételi és azért oda kell tanulni rendesen ha azt akarod h egy jónevű suliba kerülj.

am hiába a nyári szünet a gimi azért más szint,főleg ha lusta is az illető.

2017. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

Háát én most iratnálak át szakmunkássuliba, mert ezek szerint tul gyenge vagy egy gimihez.

Vagy lusta, de a szakmunka mellett talán megtanulnád értékeli a tudást.

Azt pedig ilyeb eredménnyel elfelekthetnéd, hogy finanszirozom az egyetemet. Egy fenét, majd ha hajlandoságpt.mutatsz tanulni.

2017. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
77%

Tanulj év közben is!

Ha év végén, az utolsó pillanatban tudsz javítani, nem lehetsz olyan rossz képességű. Biztos simán sikerülne az ötös is!

Minél jobbak az eredményeid (érettségi, utolsó két év), annál több pontod lesz - ott, és annak tanulhatsz tovább, ahol, és aminek csak akarsz.

De ha ez neked gondot okoz, menjél át szakiskolába, hogy szakmád legyen! Villanyszerelőnek, ipari alpinistának, vagy szakácsnak se szégyen lenni. Rájuk is szükség van!


Ami a legfontosabb, hogy sok időt fordíts önmagad megismerésére! Próbálj ki minél több mindent, és tapasztald ki, hogy mi érdekel! Így nem lesz nyűg se a tanulás, se a munka.


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2017. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező! Ne aggódj az érettségi miatt, a lényeg, hogy addig eljuss, mert kábé köszönő viszonyban sem lesz a tananyag amit most tanulsz az érettségi anyagával.

Én sokkal jobb tanuló voltam évközbe, az érettségim meg kettes lett, volt olyan akit megvágtak félévkor, az érettségit eleve kihagyta, (ellógta) és augusztusba ment pótérettségizni és jobban sikerült neki mint nekem!

Én meg mehettem következő évbe önköltségen a központin- kijavítani. (amúgy ezt minden évben 2x meg lehet játszani, 20.000 / tárgy Februárban és októberben) De kérdezz utánna az oktatási minisztériumnál.


Uh ne csokizz ha elbaxod az érettségidet, mert félévente kijavíthatod, (vizsgadíj ellenében) bármennyiszer, sőt, még bővítheted is (akár emeltszintűre, a meglévőket, vagy plusz tárgyat felvehetsz)!

Én is megcsináltam informatikából is, mert amikor én érettségiztem akkor még nem volt érettségi tárgy az infó. (2000-be)

2017. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
16%

Általános iskolában sokszor azért nem buktatnak év végén, hogy a hülye gyerek nehogy ottmaradjon még egy évet. A kilencedikes félévi bukást nem lehetetlen de irtózatosan nehéz lesz kijavítani.

Ha az én gyerekem bukna én is dühös lennék. A gyerekem a 2. félévben csak tanulna és jobban odafigyelnék rá.

Keresd magadban az okokat a bukás miatt és próbálj meg javítani. Ha nem akarod, vagy agyilag nem megy akkor meg 16 évedet betöltve a tanév végén kiiratkozol és mehetsz dolgozni.

2017. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
41%

Én már csak azt nem értem, hogy ez hogy lehet.... Én egy kifejezetten erős gimibe járok (szintén most vagyok elsős) és kb 0 tanulással lesz 5 négyesem, a többi ötös...

Lehet hogy tényleg nem volt jó ötlet gimibe menned...

2017. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!