Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimnáziumban elsős vagyok,...

Gimnáziumban elsős vagyok, most félévkor háromból bukta?

Figyelt kérdés
Anyámék nem hiszik el,hogy év végére simán kijavítom, pedig általánosban is volt hasonló vészhelyzet, és akkor is megúsztam, a célegyenesben tanultam. Szerintetek is feleslegesen hisztiznek?
2017. jan. 20. 09:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
64%
Az sem mindegy, hogy miből és miért buksz. Az érettségi tantárgyakból (matek, magyar, történelem, idegen nyelv + 1 választott)érdemes jól tanulni, hiszen majd ezek alapján számolják a felvételi pontjaidat. Vannak olyan tantárgyak pl. a matek, ahol "nem szabad" lemaradni mert egymásra épülnek a dolgok és ha hiányoznak ismereteid, akkor sokkal nehezebb megérteni, elsajátítani az új anyagot, nem olyan mint pl. a töri, hogy nem tanultad meg mondjuk az athéni demokráciát, de majd a II. világháborút meg fogod. Nyilván érettségi előtt úgyis mindent át fogtok ismételni, de nem az utolsó pillanatban kell nekiállni és majd akkor is sokkal könnyebb lesz, ha már a korábbi évekből is megmaradtak ismereteid. Valamint az utolsó két év eredményei már számítanak a felvételiben. Nem azt akarom mondani, hogy a többi tantárggyal nem kell foglalkozni mert valamilyen szinten azok is fontosak, hozzátartoznak a általános műveltséghez. Én sosem voltam kitűnő, mindig 4,7 körüli volt az átlagom és nem is gondolom azt, hogy mindig, mindent maximálisan kell teljesíteni (persze, felvételin ez jól jön), de azért legalább egy kettest szerintem bárki képes összehozni, hogy ne bukjon meg. Nyilván ennek most semmi jelentősége nincsen, egyszerűen csak csúnya, hogy ott áll a két egyes a félévidben, de azért azon érdemes lenne elgondolkodnod, hogy ha eddig nem sikerült rávenned magad a tanulásra, akkor ezután majd hogyan fog menni. Ha olyan probléma áll fenn, hogy nem érted az anyagot, túl bonyolult stb., akkor első körben érdemes lenne felkeresni egy korrepetáló tanárt, aki tudna neked segíteni. Azért nem rögtön az iskolaváltáson kell gondolkodni, nem feltétlenül hülye, reménytelen, lusta disznó az, aki megbukik..nekem pl. volt két osztálytársam is, akik a gimi 4 éve alatt végig kitűnő tanulók voltak és 12. félévkor megbuktak egy tantárgyból mert az éppen úgy sikerült nekik. Minden másból akkor is nagyon jól teljesítettek, csak az az egy tantárgy nem úgy sikerült, ahogy szerették volna, de persze év végére kijavították. Egyszerűen csak neki kell állni tanulni, rá kell szánnod magad mert máskülönben ez nem fog menni, magától nem fog a fejedbe szállni a tananyag. Az első év mindenkinek nehéz szokott lenni mert elég nagy különbség van az általános iskola és a gimnázium között, én is rontottam egy picit egy-két tantárgyból mert azt hittem, hogy elég lesz annyi tanulás mint általánosban és rá kellett jönnöm, hogy nem. Én úgy gondolom, hogy ez legyen egy visszajelzés, most már látod, hogy mik a követelmények, elvárások és ezeknek a teljesítése mennyi szorgalmat, tanulást, készülést igényel a részedről. Ennek függvényében eldöntheted, hogy te szeretnél ezért küzdeni,(szerintem ha a többi tantárgyból jó vagy, akkor ezeket is ki tudod javítani) vagy pedig választod a könnyebbik utat és átmész egy gyengébb gimibe vagy egy szakközépbe, de szerintem egyszerűen csak össze kell kapnod magadat. Ez 9. félév volt, ilyenkor még semmi sincsen veszve.
2017. jan. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
53%

"van ahol tavasszal is van felvételi és azért oda kell tanulni rendesen ha azt akarod h egy jónevű suliba kerülj. "


Központi középiskolai felvételi van, ma kezdik.

2017. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
67%
igen az is van de van ahol van külön elbeszélgetés.
2017. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
67%
am mond meg nekik h a múlton már nem tudsz változtatni és a jövőben odateszed magad (és legyen is így!).
2017. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
63%
félévkor bukni mi a halálért baj? gimibe én is félévkor mindig megbuktam valamiből, volt h 4ből is év vége lényeg 2est meg simán össze lehet hozni... fuck logic
2017. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Magad miatt kell tanulnod(ezek szerint többet mint most),nem azért,mert anyád hisztizik.Amúgy nálunk is voltak olyanok,akik 9.ben bukdácsoltak,de 11.től(mikor elkezdett számítani a dolog)összeszedték magukat,és négyes-ötös tanulók lettek,érettségi is jó lett,egyetemre is felvették őket.Igaz,fordított eset is előfordult,először jó tanuló,aztán meg rossz...Lehet javítani igen,de sokszor túl van értékelve az a 4 hónap amit még iskolában töltesz,és azt hiszed,hogy te majd 3 jegyet javítasz fél év alatt.Hát,nehéz.1 jegyet sem egyszerű javítani,nemhogy kettőt.
2017. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

#35

Büszke lehetsz magadra...

2017. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Figyelj haver, ez a te életed. Jogodban áll elcseszni. Ha így akarod, akkor nagyon jó úton jársz. Csak ezt a döntésed még el is kell mondani a szüleidnek úgy felnőtt módjára - mellékelve azt is, hogy mik a terveid a jövőre nézve - és akkor el fogják fogadni a döntésedet.
2017. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!