Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek semmi nem jó?

Freedom_975 kérdése:

A szüleimnek semmi nem jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, most 7. osztályos. (év vesztes)

Tavaly az év végi bizonyítványomban 4 darad 4-es volt, a többi 5-ös. A mostani félévim jobb, javítottam.

Mindegy, nem is ez a lényeg.


Ma az iskolában kihívtak felelni hittanórán. 5-öst kaptam, viszonylag nehéz kérdések voltak. Miután hazajöttem, az volt az első dolgom, hogy a szüleimnek elmondjam.

-Anya, kaptam egy 5-öst hittanból!

- Ügyes vagy.

-Apa, kaptam egy 5-öst!

-Miből?

- Hittanból.

- Pff, valami fontosabb tantárgyból nem?

- Nyelvtanból kaptam egy 4-est. (mondatelemzés, alany, állítmány, tárgy)

- És a 4-est miért?

- Dolgozatra.

Nem szólt semmit....


Kb. egy fél órája mutattam nekik egy előzetest, (Ricsi a gyólya) és megkérdeztem elmehetünk-e.

-Hittan 5-ösért?? Kizárt.

Majd anya közbeszól:

- Majd egy barátnőddel elmész.

Apa:

- Hogy néz az ki, hogy mi elmegyünk? Majd te barátnőddel elmész.


Én még csak 2x voltam idegen községben a szüleim nélkül, de akkor sem egyedül, hanem felnőttel. Ez annyira rosszul esett. Az 5-ösnél jobban szerintetek hogy lehet teljesíteni, hogy megdicsérjenek?


Ui.: Én csak egy közös mozizást szerettem volna, úgy gondolom, megérdemelném. Vagy szerintetek nem?


Nagyon szépen megköszönném a válaszokat!



2017. jan. 20. 21:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
Az első válaszoló jó nagy marha.
2017. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
34%

Közös mozizás, mégis miért? Neked az a dolgod, hogy tanulj, majd év végén okés a jutalom. Szüleid sem mennek el isten tudja hová, mert épp megdicsérte öket a fönökük.

Mellesleg apudnak igaza van, hittan nem egy nagy cucc, azt csak tanulni kell... ráasul egy szép nagy mese... a mondatelemzés inkább gáz, hogy nem megy, bár az sem lényeges rovábbtanulási szempontból.

2017. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%

A hittan kb. olyan, mintha ének-zenéből, vagy tesiből kapnál ötöst....


NEM letoltak ember! Hanem egyszerűen nem tartották annyira fontosnak!

Jelentős különbség!


De most komolyan ezen fogsz puffogni??


Pffff.... !

:D

2017. jan. 21. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
26%

"Az első válaszoló jó nagy marha."

Inkább fordítva. Nehogymár hasraessek ilyen bizonyítványtól általánosban. Semmi más dolga nincs, csak tanulni. Tudom, hogy a legtöbb magyar szülő a minimum teljesìtményt is megdícséri, de nem véletlenül úgy él a nép, ahogy.

2017. jan. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 21. 07:37
 16/23 anonim ***** válasza:
30%
Hitanbol nem nagy dolog 5 szerezni,ezért nem ér annyit magyar 4 viszont megdicsérhetek volna , inkább otthon néztem volna meg szüleimel ezt filmet.
2017. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

Álljon már meg a menet!

Miért baj az, ha egy 14 éves lány családi mozizásra vágyik? Meg vagytok őrülve? Persze, a legegyszerűbb a gyereket lepasszolni, hogy majd megy másokkal. Pont ebben a korban lenne szüksége a szülei odafigyelésére.


Mindenki máshogy érik. Pár év múlva már úgyis inkább a barátnőkkel menne, de amíg nem, addig nagy ostobaság volt ez a szülőktől. Abszolút nem figyelnek a lányukra. Etetik, ellátják, ennyi. A kérdező törődést igényelne, teljesen jogosan, erre még itt is leoltják.

2017. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
A mozit nem kötném össze az iskolai eredménnyel, az nem jutalom, hogy elmegyünk moziba. Ennyi idősen pedig már inkább a barátnövel szoktak menni a lányok moziba és mondjuk valami normálisabb filmre. Miért fontos neked ennyire, hogy a szüleiddel menj?
2017. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%

G3c1 kajak nem értem ezt a logikát. Miért lenne egy olyan tantárgy semmitérő, amit "csak tanulni kell"? Miért a nyelvtannak mi a f452t kell csinálni? Megtanulod a definíciókat és alkalmazod. Matek, fizika, kémia, ugyanez. Pont azok a tantárgyak nehezek, amit ezen logika szerint "magolni" kell. Miért lesz jó, ha tudod, de nem érted, miért volt úgy? Szánalom.

Kérdező, igaza van a szüleidnek, menj el a barátnőiddel moziba. Közös programra meg találtok majd mást, ha nyitottak rá.

2017. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egy gyermeket illik megdicserni a tejesitmenyert, a jo jegyert, foleg ha a szulok ugy veszik eszre hogy a gyerek ezt tenyleg komoly teljeitmenykent es sikerkent eli meg. Mar ha a kedves szulo hajlando ezt eszrevenni, de ugy latszik nem megy nekik.

Hasonlok meg a : "miert nem 5-?", "xy bezzeg 5-ost kapott", meg mikor mondod nekik hogy dehat senki sem kapott 5-ost az olytalybol, akkor : "te csak magaddal torodj ne massal"

Kokemeny tudatos eletre neveles csucsa az ilyen mentalitas. Szulok jo uton jarnak, hogy a gyerek felnott korara alulertekelje onmagat, es folyamatos megfelelsi kenyszerrel eljen...mar ha tud, es nem megy tonkre ido elott.

Ha a gyerek figyelemre vagyik meg kene probalni megadni neki vagy rajonni miert is, a kerdezo nem tunik buta lanynak, tenyleg nem ezt erdemli, de valszeg szulok ezt nem fogjak fel esszel.

2017. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!