Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek semmi nem jó?

Freedom_975 kérdése:

A szüleimnek semmi nem jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, most 7. osztályos. (év vesztes)

Tavaly az év végi bizonyítványomban 4 darad 4-es volt, a többi 5-ös. A mostani félévim jobb, javítottam.

Mindegy, nem is ez a lényeg.


Ma az iskolában kihívtak felelni hittanórán. 5-öst kaptam, viszonylag nehéz kérdések voltak. Miután hazajöttem, az volt az első dolgom, hogy a szüleimnek elmondjam.

-Anya, kaptam egy 5-öst hittanból!

- Ügyes vagy.

-Apa, kaptam egy 5-öst!

-Miből?

- Hittanból.

- Pff, valami fontosabb tantárgyból nem?

- Nyelvtanból kaptam egy 4-est. (mondatelemzés, alany, állítmány, tárgy)

- És a 4-est miért?

- Dolgozatra.

Nem szólt semmit....


Kb. egy fél órája mutattam nekik egy előzetest, (Ricsi a gyólya) és megkérdeztem elmehetünk-e.

-Hittan 5-ösért?? Kizárt.

Majd anya közbeszól:

- Majd egy barátnőddel elmész.

Apa:

- Hogy néz az ki, hogy mi elmegyünk? Majd te barátnőddel elmész.


Én még csak 2x voltam idegen községben a szüleim nélkül, de akkor sem egyedül, hanem felnőttel. Ez annyira rosszul esett. Az 5-ösnél jobban szerintetek hogy lehet teljesíteni, hogy megdicsérjenek?


Ui.: Én csak egy közös mozizást szerettem volna, úgy gondolom, megérdemelném. Vagy szerintetek nem?


Nagyon szépen megköszönném a válaszokat!



2017. jan. 20. 21:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a mozi tök független a jegyeidtől. Mondd el, hogy te nem a barátnőddel, hanem velük szeretnél menni, családi programként. Arra szerintem biztosan pozitívabban reagálnának, mint arra, hogy kvázi jutalomként akarod kiharcolni a dolgot magadnak.
2017. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Inkább örülj hogy elengednek
2017. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Mondjuk régen pl nekem sem volt senkim (se haver, se semmi), akivel egyáltalán néha beszélhettem volna, nem hogy moziba menni...

Nekem anno nagyon nagy fájdalom volt (főleg elsőben, másodikban), hogy ha kaptam egy négyest, vagy egy zöldpontot, nem mentünk ki a játszótérre (azóta jelentősen változott anyám a jobb irányba, és akkor sem akart rosszat, de ez megmaradt)

Vagy ha azt mondta volna anyám, hogy nekem nincs kedvem veled kimenni, menj ki a barátoddal, meglőve álltam volna ott, hisz nekem már az is lehetetlen volt, hogy az osztályba ne utáljon mindenki (fura gyerek voltam. Azért néha találtam én is pajtásokat, de nem tudtam tartani a kapcsolatot)

Mást nem tudsz tenni, párszor még próbálkozz szerintem, DE NE A JEGYEIDRE HIVATKOZZ, hogy mert jók, meg mittudomén, csak kérdezd meg, hogy nem mehetnétek e fagyizni hétvégén.

Aztán, ha nem jön be, csak nyelni tudsz, és letojni az egészet. Ne könyörögj ezért, inkább nekik kéne egyszer megkérdezni, hogy "<neved>, nem akarsz eljönni velünk megnézni egy filmet?"

A 12 éves válaszolonak meg üzenem, tudom, hogy milyen, amikor az embernek nincs senkije, és az egyedüli öröm, hogy este leülhet gépezni/olvasni. Hidd el, senki sem fog téged itt megsajnálni. Az ilyen hangvételű válaszokkal, hogy "örülj, hogy van barátnőd", nem váltasz ki semmi jót az emberekből.

17F

2017. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!