Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek tényleg én vagyok...

Szerintetek tényleg én vagyok mindenben a hibás?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy a tesom (fiú, én lány vagyok) vacsorázott. Épp tejet ivott a konyhában, én ott sürögtem-forogtam, tényleg nagypon kicsi ott a hely, nem birtam kikerülni, VÉLETLENÜL meglöktem, megakadt az ujja a bögre fülébe, és rá ment a nadrágjára a tej. Mingyárt lázadt, hogy az egyetlen normális nadrágja, meg hogy most nincs mibe mennie hnap versenyre. Én MEGPRÓBÁLTAM jóvá tenni, hogy vizzel "kimosom" a folto(ka)t, mert a saját reuhámon is így szoktam elintézni, hogy ha valami sürgős. De ő ezzel nem elégedett meg, csak lázadt, veszekedett. Ott hagyott a konyhában, bejött, veszekedett anyuval e miatt, apu meghallotta, hogy a tesom vitázik, megverte, meg olyat mondott neki, hogy hnap nincs edzés hanem megy a kertbe. Anyu nem mondott nekem semmit, nem kezdett el b*szogatni, csak berakta a mosógépbe néhány más ruhával, azt mondta hogy ki mos a gép és megszárad.

Am meg a lelkem kiteszem sokszor, pár nappal ezelőtt is mikor a szüleink nem voltak 2 napot itthon, a lelkem kitesttem, megfőztem, megcsináltam amit kellett, elkészítettem, ahová mennie kellett, most is megpróbáltam jóvá tenni a hibámat, és csak lázad velem, meg nem csak velem, hanem anyuval is. Valójában ezért bántotta apu. Mit a véleményetek? Minden az én hibám?

18/L



2014. febr. 28. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a testvéred túlreagálta. Pláne, ha te jószándékkal szerettél volna segíteni neki, esetleg a "bocsánat" szót is kiejtetted.
2014. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2014. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Szép család lehettek összevesztek nadrágon, apád ezért megveri.
2014. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
LEgközelebb verd meg te is, hátha megkomolyodik, de ez csak egy tipp :)
2014. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

De amúgy mire a hiszti? Nekem 1 munkásnadrágom volt, este 10-re értem haza, másnap reggel már kellett, este 10-kor szépen kimostam, kiterítettem közel a fűtéshez és másnap reggelre száraz volt.


Egyszer elég lett volna elnézést kérni, nem kell megalázkodni öcséd előtt.

Illetve "Am meg a lelkem kiteszem sokszor, pár nappal ezelőtt is mikor a szüleink nem voltak 2 napot itthon, a lelkem kitesttem, megfőztem, megcsináltam amit kellett, elkészítettem, ahová mennie kellett, most is megpróbáltam jóvá tenni a hibámat, és csak lázad velem, meg nem csak velem, hanem anyuval is. Valójában ezért bántotta apu. Mit a véleményetek? Minden az én hibám? "


Ő MIÉRT NEM SEGÍTETT?

Ő valamivel különb nálad, hogy neki nem kell házimunkáznia? Vagy nálatok a fiúk nem csinálnak házimunkát? Itt a probléma akkor. Szerinted milyen társ lesz az öcséd később egy nőnek, ha egy mosást, vagy egy takarítást nem bír hiszti nélkül elintézni?


Amúgy ne legyél már mártír. Ha a tesód hülye, meg mindenért veszekszik az az ő baja. Ne vedd magadra, semmi közöd az ő érzelmi hullámaihoz.

2014. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2%

Igen a te hibád! És ha még egyszer leöntesz valamivel akkor megverlek úgy, hogy utána már hiába szólsz apuéknak!


Üdv,

tesód

2014. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ő 13 éves fiú, én 18 lány.

Ő apunak szokott kint segíteni (de nem sűsrűn, csak mikor apunak eszébe jut), és tényleg mikor én vagy anyu megkérjük valamire, nehezen csinálja meg, van hogy eljátsza hogy alszik (tudja hogy úgy se keltenénk fel), vagy hirtelen rosszul van, vagy nincs kedve. Jolvan tényleg nincs itthon sokat, de mikor ráér, akkor is nehezére esnek dolgok.

Valamelyikőtök írta, hogy milyen társ lesz ő...ezen már én is elgondolkodtam...

Hidjétek el, én már belefáradtam abba, hogy veszekedjek vele, hogy ezt meg azt csinálja meg.

Mindené csak kötöszködik, iskola is jobban mén neki, versenyekre jár, én úgy érzem, mindig őt emelik ki, de ez már megint egy másik téma.

2014. febr. 28. 20:39
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Apád túlreagálta, az öcsédnek meg az alapján, hogy nem tudott vizet engedni a nadrágjára, és inkább elrohant, hogy te se tudj, fontosabb lehetett a hiszti, mint a megoldás.
2014. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#3 nem azért verte meg apám mert összevesztünk egy nadrágon hanem mert hisztizett.
2014. febr. 28. 20:42
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, tesód nem igazán tiszteli a női nemet, ha veled meg anyukátokkal ilyen. Nem kényeztette el véletlen anyukád?
2014. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!