Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire nehéz leszokni a...

Mennyire nehéz leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
ma kezdtem a leszokást ma még egyáltalán nem gyújtottam rá, reggel szédültem és olyan tompa volt a fejem aztán az elmúlt, most pedig idegbeteg vagyok. mennyi ideig lesz ilyen rossz érzés? és mikor lesz a legrosszabb? a maitól lesz még rosszabb vagy csak az első nap ilyen nehéz?
2012. jún. 6. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Akaraterő kérdése.

A nikotinfüggőség miatt pár napig vagy pár hétig lehetnek elvonási tünetek,de ha van akaraterő akkor végleg le tudsz szokni a cigiről..

2012. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én január elsején tettem le. :)

Az elején nagyon jól bírtam,a 2.,3. hónap körül volt egy mélypont,akkor nagyon kívántam a cigit.Akkor egyszer elmentem vízipipázni a barátokkal.Azóta egyáltalán nem kívánom.Viszont biztos vagyok benne hogy mindenkinél más.Nekem sokkal könnyebb,mint hittem.Most visszanézve nem is értem miért dohányoztam közel 6 évig.

Függ mennyire voltál függő,mióta dohányoztál,mennyit.Kitartást kívánok neked :)

2012. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyéntől függ és pszichés függőségtől.Van,akinek semmi elvonási tünetei nincsenek,viszont van olyan is,aki remeg.Én a kettő között voltam.Testi elvonási tünetem egyáltalán nem volt,viszont annál jobban pánikoltam.Kezdetben 2 hónapig kellett az e cigi a mozdulat miatt,mert az megnyugtatott.Persze nikotin mentes,magamnak töltöttem,mert a nikotintól tuti visszaszoktam volna.Viszont mára az e cigitől is megundorodtam.A rendestől nem,de az e cigitől nagyon,mivel nem adja vissza ugyanazt,mint az analóg cigi és már rosszul vagyok attól a gőzpárától is.Úgyhogy ez már haladás:)A másik az,hogy én nem tagadással szoktam le,mint sokan,hanem Allen Carr könyvével.
2012. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is allen carr könyvét használtam. És mire végigértem, ahhoz kellett volna hatalmas akaraterő, hogy tovább dohányozzak. Nem megvontam magamtól a cigit, hanem megszabadultam tőle:) Rengeteget jelent, hogy hogy állsz hozzá, ezért jó a könyv
2012. jún. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Amikor odáig érsz,hogy nem bírod tovább,akkor szedd összemagad,és menj el futni,vagy biciklizni,addig fuss,vagy hajtsd a bringát amíg van benned szufla.Utána jó darabig nem fogod kivánni a cigit,mert levegőt is alig kapsz majd,valamint a mozgás hatására endorfin hormonok szabadulnak fel.Ezek a boldogság hormonok,csökkenteni fogják benned a streszt.Nekem ez bevált.Azóta rendszeresen mozgok,bringa uszás.Lehet,hoggy még mindig függő vagyok,most a sport tol függök,de ha már kabint cseréltem a titanicon,akkor azt hiszem jó szobát választottam.Sok sikert!
2012. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hol tudom letölteni allen car könyvét?
2012. jún. 7. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:
30 év dohányzás után egy hónapja e-cigit szívok, kb. 3 doboz rendes cigi fogyott el mellette összesen. Nagy teljesítményű akkumulátoros e-cigit vettem, ormótlan, vastag, mint egy szivar, a rendes cigit is csak ezért szívtam vendégségben. De nem is kívánom a normál cigit. Legközelebb kisebb nikotintartalmú folyadékot rendelek, valami ízesítéssel, szerintem előbb utóbb nikotinmentes lesz belőle, aztán az sem.
2012. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!