Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen kellemetlenségekkel...

Milyen kellemetlenségekkel járt a fitymafék műtéted, feltéve ha már túlestél ilyesmin?

Figyelt kérdés

Szóval érdekelne, hogyha túlestél már a beavatkozáson, hogyan zajlottak a dolgok, mennyire volt fájdalmas, illetve kellemetlen, vizelésnél nagyon rossz volt-e, meddig nem végezhettél fizikai munkát(illetve sportokat), illetve hány nap elteltével lett újra üzemképes a cerka, úgy hogy már élvezni is tudtad a dolgot? Arra is kíváncsi volnék, hogy késsel vagy lézerrel csinálták-e?

Köszi a komoly válaszokat!


2010. jún. 9. 21:19
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
késsel átvágják utána összevarrják
2010. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:

Hali!


Mindenek előtt érdekelne...

_ az életkorod,

_ hogy csak 1xűen rövid-é a féked, vagy bele is van tapadva a makkodba?

_ h. mióta szenvedsz a fékeddel?

_ Szex ill. önkielégítés közben mekkora gondot okoz? (Feltéve, ha már nyomatod az elsőt... ;-D)

_ Félsz magától a beavatkozástól? Mik a félelmeid? Mitől félsz, ha igen? Megosztod velünk?



Már csak néhány óra, és az egyik barátom is át fog esni ezen a beavatkozáson, azaz a "frenulotómián". Neki nagyon rövid a fékje, és merev állapotban abszolút nem engedi a fitymát hátrahúzni csak petyhüdten, akkor azonban a makkját húzza erősen önmaga alá.

Ahogy mesélte, a doki elmondta neki a műtét folyamatát és ő lézerrel vágja át a kantárt nála, tehát elvileg egy csepp vérébe nem kerül majd a dolog. Néhány napig talán érzékeny lesz neki, de a beavatkozás nem fogja őt hátráltatni a napi teendői ill. munkavégzés közben.



Ha válaszolsz a fenti feltett kérdéseimre, talán sikerül meggyőznöm, h. írja meg saját tapasztalatait a topikodba... ;-D


Üdv: EE

2010. jún. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

_ az életkorod,--->18

_ hogy csak 1xűen rövid-é a féked, vagy bele is van tapadva a makkodba?---> kicsit van csak beletapadva

_ h. mióta szenvedsz a fékeddel?--->jó pár éve, még 10 éves koromban volt emiatt, hogy a fityma rá volt tapadva a makkra. Eltávolították 2x is, de a doki azt mondta, hogy a fitymaféket valszeg műteni kell majd ahhoz, hogy normálisan tudjak kefélni(mármint élvezzem is).

_ Szex ill. önkielégítés közben mekkora gondot okoz? (Feltéve, ha már nyomatod az elsőt... ;-D)---> szexnél nem fáj, de amikor barátnőm kézzel kényeztet(illetve kéz+száj), akkor alig tudok elmenni, mivel kis fájdalom van benne, meg aztán 1-2 napig érzékeny is a műszer, őt meg kicsit bántja(illetve fárasztó neki:) ), hogy mondjuk 30 percig kell ügyködnie ahhoz, hogy elmenjek, és szerintem azt hiszi, ő csinál valamit rosszul, vagy nem vagyok rágerjedve. De nem akarom mondani neki, hogy ne csinálja, megbántanám vele, amit nagyon nem szeretnék. Recskázásnál meg nem fáj, mert ott ugye nagyon vigyázok, és óvatos vagyok magammal. Most mondhatod, hogy de szexelni tudok, de hát gondolom tudod, milyen jó érzés, amikor csak hátradőlsz és az akit szeretsz, ott ügyködik, és neked semmit sem kell csinálnod. Na én sajnos még ezt nem tudom teljes mértékben.

_ Félsz magától a beavatkozástól? Mik a félelmeid? Mitől félsz, ha igen? Megosztod velünk? ---> Hát csak egy műtét, kicsit fél tőle az ember, de úgy vagyok vele, hogy megéri.

Köszi, hogy segíteni akarsz!

2010. jún. 15. 14:54
 4/45 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Persze, hogy megértelek! Nem vmi kellemes, hogy a szerelmed szeretne örömet szerezni, de te csak az éles, égő, húzó jellegű fájdalmat érzed közben. Így azon sem csodálkoznék, ha hamarosan egy másik topikot nyitnál előbb vagy utóbb itt a GyK-n ezúttal azonban merevedési zavarokról. (az uis a köv. lépcsőfok.

De ha ennyire nem tudod a műsor élvezni, akkor ezt nyilván nem megfelelően kommunikálod le a bnőd felé. tehát sztem te is szégyelled ezt a problémát, és inkább nem szólsz a bnődnek, minthogy azon rettegj, hogy mi lesz a kapcsolatotokkal, mert úgy glom, félsz, hogyha szólnál neki, akkor talán elveszít7ed!? Így azonban, hogy nem mersz neki szólni, így meg ő érzi magát rosszul, mert azt hiszi, hogy minden az ő hibája, pedig nem. Ugye?

le7, h. kissé in medias res indiszkréten állok hozzá a látszat alapján, de belehalnál, ha elmondanád neki, hogy mi a hlezyet? Úgy glom, hogyha tényleg szeret, akkor meg fogja érteni és nem lenézően áll hozzád majd (amitől minden gátlásos férfi/fiú tart), hanem támogatólag, és nem hinném, hogy ezt ne le7ne vele megbeszélned! Mindez csak elszántság és megfelelő akarat, ill. hozzáállás kérdése sztem.


A másik, amit nem igazán értek, hogy az oké, hogy a dokid (házidoki?) 2-3x feltépte a letapadt fitymádat, de miért nem küldött el, izibe az urológushoz? Túl korai lett volna?



*****

A segítségért pedig igazán nincs mit! :-)

Úgy glom, számodra is fontos a kooperáció a megoldás érdekében.


További kérdéseim:

_ Milyen hosszú a fitymád? Túlmegy a makkod végénél (túlteng a makkodon?) Ha igen, mennyivel?

_ A fitymád teljesen hátrajön? Petyhüdten is és mereven is? Vagy meddig megy hátra?

_ Milyen a fitymád vége felhúzott (alap)állapotban? Sima, rojtos, vagy megvastagodott?

_ Az tixta, hogy gyerekkorodban rendszeresen letapadt a fitymád, no de volt, ill. van is még fitymaszűkületed?

_ Eddig mi miatt nem léptél, ill. nem oldottad meg ezt a kérdést?

_ Van vki, aki tud még rajtad kívül a problémádról? Vkivel (pl. szüleiddel) beszélgettél már arról, hogy vmi még mindig nincs rendben veled odalenn? Ők (miért) nem gtak arra már korábban, hogy megműttessék?


Egyelőre ennyi.

*****



Beszéltem a barátommal, már jól van. Elmondása szerint a műtét alig néhány perces volt, az előkészítés tartott inkább tovább. Ebbe beletartozik az is, hogy leszíjazzák őt, és lefertőtlenítik a területet. A doki lézerrel az egész fékjét eltávolította neki, s megkönnyebbült, hogy túl van ezen az egészen. Bizakodik abban (és én is), hogy most már talán vége az ő lelki szenvedéseinek, amit ez a probléma okozott.

Hamarosan ő is leírja a tegnapelőtt reggel történteket ide a topikodba.

Feltételezem, hogy lesznek hozzá kérdéseid, éppen ezért gyűjtsd össze azokat egy csokorba, mert le7őséged lesz feltenni neki. :-)


Annyit elöljáróban, így, némiképp szakmai szemmel nézve igen rövid fitymafékkel "áldotta meg" a sors, amely a húgycsőnyílása alatt vmennyire beletapadt a makkjába, majd lejjebb vastagon összefonódva eltávolodik tőle, de annyira rövid szakaszon, hogy az már a makkját petyhüdt állapotban is önmaga alá húzza le. Ami további kellemetlenség, hogy ehhez a problémához pluszban még egy fitymaszűkület is társul. Most, hogy már nincs többé kantárja, meglátjuk, oldódik-e a szűkülete. Ha igen, akkor remél7őleg elkerül7i a későbbi műtéteket. Ha nem, akkor jöhet a bemetszés, ill. esetlegesen a részleges metéles, de jó lenne ezeket elkerülni.



=======-=======-=======

Nos, akkor most búcsú, hamarosan akkor remélem rádír a barátom, addigis,...kaptál néhány újabb kérdést... várom a válaszaidat rá! :-)


Üdv: EE

2010. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
87%

Hali kérdező xewa EE:D

Nos nekem tegnap előtt volt fékátvágásom:A köv történt:Átöltöztem pizsire,bekísértek a műtőbe.Majd felfeküdtem a m.asztalra kikötöztek :D(komolyan csak pislogtam:D)jött a doki meg a nővérke.Elékezték kenceficézni fertőtlenítő meg minden,ÉS egyáltalán nem volt gáz helyzet úgy sem h egy nő is ott volt.Nem tettek megjegyzéseket nem bambúltak és fújogattak.Egyedű azon imádkoztam h ne álljon fel a bré mikor a csaj polirozza:DMajd kaptam lidokain injekciót a makkomba:Nem roxxabb érzés mint mikor a fogorvos tolja az ínyedbe a tűt,kellemetlen de 5 másodperc az egész.Lézerrel vágott a doki.Abból sem éreztem sokat,fájdalmat meg főképp nem.Se vér se varrat nem volt.Utána felöltöztem és go haza.Egyáltalán nem fájt azóta se.Mindent ugyan úgy tudok csinálni eszembe se jut h megműtöttek.Vizelésnél sincs gond nem csíp éget....Nekem a műtét napján már ágaskodott (nem akartam de néztem egy filmet axt abban olyan volt hogy húhhxD)Es akkor sem volt vele gond.Most + nap telt el azóta,nem fáj,nem akadályoz semmiben....Csak kenegetni kell meg kamillázni.Am 20 vagyok úgyhogy korban passzolunk te is túléled a dokit esetleg még felszeded az ápolónőt is:D Sok sikert Csao

2010. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

EE:


_ Milyen hosszú a fitymád? Túlmegy a makkod végénél (túlteng a makkodon?) Ha igen, mennyivel?----> kb fél centivel megy túl a makkomon

_ A fitymád teljesen hátrajön? ---->Petyhüdten is és mereven is? Vagy meddig megy hátra? fullra hátrajön mereven is.

_ Milyen a fitymád vége felhúzott (alap)állapotban? Sima, rojtos, vagy megvastagodott?----> megvastagodott, kicsit rojtos

_ Az tixta, hogy gyerekkorodban rendszeresen letapadt a fitymád, no de volt, ill. van is még fitymaszűkületed?----> a doki azt mondta, hogy menjünk vissza kb 14-15 éves koromban, h átvágják a féket. fitymaszűkületem valszeg nincs.

_ Eddig mi miatt nem léptél, ill. nem oldottad meg ezt a kérdést? ---->hát annyira nem volt zavaró, amíg nincs az embernek kapcsolata, csak hébe-hóba szexel.

_ Van vki, aki tud még rajtad kívül a problémádról? Vkivel (pl. szüleiddel) beszélgettél már arról, hogy vmi még mindig nincs rendben veled odalenn? Ők (miért) nem gtak arra már korábban, hogy megműttessék?----> valahogy nem erőltették, nekem ez valahogy kényes téma velük szemben.

köszi még 1x, a műtéten átesett srácnak meg írok privátot, mert érdekelne, hogy ő hol csináltatta meg, bár én Békés megyei vagyok, de Pestre utazás megoldható.

2010. jún. 18. 21:16
 7/45 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Hát igen... a téma kényes.

Emiatt nem merünk mi bárkinek is szólni, ha van vmi probléma, mert félünk a megszégyenüléstől. Azonban ezt a megváltozott felszínes és képmutató társadalmi "normák" hatására mi gondoljuk így,... valójában nem így van.

Tedd fel magadnak a kérdést...

_ Mi történne akkor, ha elmondom anyunak v. apunak, hogy a fékem gondot okoz?

_ Gyerekként hogy álltak hozzá ugyanehhez a problémához? Ők vittek a dokihoz... és ha akkor így kezelték, most miért kezelnék másképp? Talán azért, mert "felnőttem"?

Tényleg így van ez, vagy csak én beszélem be magamnak?


A problémák azonnal orvosol6óak lennének, ha nem kergetnénk ezt a valótlan "megszégyenülünk a saját szüleink előtt"-sztereotípiát, ami csak azért alakul ki bennünk, mert manapság a smink meg a púder folyamatosan azt sugalja, hogyha nem vagyunk hibátlanok, megszégyenülünk mások szemében. A szüleink pedig utoljára max. gyerekként láttak pucéran bennünket, mostanában azért nem, mert mi bebeszéljük magunknak azt, hogy "Jaaj, most akkor biztos nézni fognak (kritikus szemmel), már nem ugyanazt látják, és nem tudom, hogy most ők mit szólnak, ha meglátnák!? (Semmit! Ők nem ezzel foglalkoznak. :-) )


Ennyit a szégyellősségről.



*****

Remélem a barátom tud segíteni a megoldásban!

Ha további kérdésed merülne fel Hozzám, nyugodtan kérdezz akár itt, akár >>priviben.

Örülök, hogy segít7tem. :-)


Üdv: EE

2010. jún. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:

helló!


Én azt kérdezném, hogy ezt a lézeres műtétet a TB finanszírozta és hogy hol csinálták? Egy ilyen vágós műtétnek nem szívesen tenném ki magam meg fizetni sem szeretnék érte magánrendelésen illetve hogy milyen időtávlatban adnak időpontot, tehát a szakrendelésen megjelenéstől mennyi idő telt el a műtétig?


Köszi a választ!

2010. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Hát azt a TB nem fogja neked fizetni...:)

Választhatsz: vagy vágják, vagy kicsengetsz érte 40 ezret egy magánrendelőben (google: potenciaklinika). Nekem 5-én fogják csinálni, és kb 1 hete jelentkeztem be.

2010. júl. 31. 22:04
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát én írtam privátot a srácnak, aki itt írta, hogy neki lézerrel csinálták és azt írta, hogy neki TB finanszírozottan csinálták a dombóvári kórházban, hétfőn bement a rendelésre és másnapra kapott is időpontot és meg is csinálták neki, Dr. Fél Pál volt az orvosa, remélem máshol is elérhető ez a lézeres dolog, mert elég messze lakok Dombóvártól.
2010. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!