Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen kellemetlenségekkel...

Milyen kellemetlenségekkel járt a fitymafék műtéted, feltéve ha már túlestél ilyesmin?

Figyelt kérdés

Szóval érdekelne, hogyha túlestél már a beavatkozáson, hogyan zajlottak a dolgok, mennyire volt fájdalmas, illetve kellemetlen, vizelésnél nagyon rossz volt-e, meddig nem végezhettél fizikai munkát(illetve sportokat), illetve hány nap elteltével lett újra üzemképes a cerka, úgy hogy már élvezni is tudtad a dolgot? Arra is kíváncsi volnék, hogy késsel vagy lézerrel csinálták-e?

Köszi a komoly válaszokat!


2010. jún. 9. 21:19
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Hi!

Azt ígértem, hogy éles bevetésről fogok beszámolót adni, de sajnos még nem jött össze. Ellenben a "zárlat" letelte után már szinte hólyagos volt a tenyerem.:D Jobban is élvezem, mint a műtét előtt, nem érzek benne fájdalmat, nem feszül már a fityma/fék, a hegek sem fájnak. Mert még vannak. Alig várom már, hogy partnerrel próbáljam ki.

Aki előtte áll, az ne parázzon, nem nagy tragédia, és egy életre megoldódik a fitymaproblémád.:)

2010. okt. 4. 00:28
 32/45 anonim ***** válasza:
50%

Bocs, Kérdező, engem már nem izgat mi a sztorid folytatása.

Ha te így vagy boldog, hogy egy fékműtétből teljes körülmetélést csináltattál, hát egészségedre. Részvétem. Azonban az, hogy nálad sem hatott úgy a lidokain, magyarul te is szenvedtél a műtét alatt, ennek ellenére vhogy mégis jól sikerült a műtéted, az még nem jelenti azt, hogy minden további műtétre készülődő szégyenkező vagy nem szégyenkező fiatal srácnak/felnőtt férfinak jól fog. Az innen kitiltott kizárólagosan a KM-ről szóló honlapnak is pont uez a hátránya és a veszélye a naív -- elsősorban fiatalok -- fitymaszűkületeseknek: ott CSAK jól sikerült esetek közt válogat6sz, azok beszélnek rá a dologra. Félresikerült esetek odafönt nincsenek, mert azok csak rombolják a honlap nimbuszát.


Neked jó egészséget és minden jót!



========

@ Debreceni Tesó! :-)


Nemtom mi van veled, túl vagy-e már a procedúrádon,... ha igen, érdekelnének a veled történt fejlemények, ha megtisztelsz vele...! :-)



Ami miatt írok, az az, hogy voltam Debrecenben azóta, és betértem a DE OEC Klínikákra is, hogy a saját szememmel lássam azokat a körülményeket, ahol a rendeléseket ill. a [08-05 13:31]-es hszsomban említett ismerősöm kínzását végezték. Bevallom őszintén, le voltam döbbenve bizonyos dolgokon,... de ez még csak a tejszínhab. Beszédbe elegyedtem ott néhány várakozóval az egyik lépcsőfordulóban, vszleg abban, ahol az akkor a Berczi Csaba nevű kontár által frissen megkínzott ismerősömet 3 órán xtül magára hagyták azokon a narancssárga 4-esével összerakott ülőkesoron.

Akikkel beszélgettem néhány különálló nemrég műtöttel (1 férfi, 1 srác), ők mesélték, hogy őket is a Berczi Csaba műtötte. A férfi azt akarta, hogy ez az orvos vállaljon garanciát a tettére, ugyanis aránytalanul randa végeredménnyel metélte körül teljesen. A srácnak sem sikerült sokkal "jobban" a műtétje, ő is fel volt háborodva a kontárdoki tevékenységén, és a lidokain hatásfokát ő is megjegyezte.



========

!!! Nem véletlenül figyelmeztetek MINDENKIT!

AMENNYIBEN DEBRECENBEN AKAROD MŰTTETNI A FITYMÁDAT, ÉS AKARSZ VALAMENNYIT HAGYNI, A DE OEC KLÍNIKÁKAT MESSZIRŐL KERÜLD EL! KIVÁLTKÉPP A KORÁBBI HSZSOKBAN EMLÍTETT ORVOSOKAT!!!!! _ ÉS A KENÉZYBEN IS LÉGY RÉSEN, A DOKIK INGÁZ6NAK A KÓRHÁZAK KÖZT!

Inkább keresd meg Dr. Kocsis Istvánt az OTI-ban a Bethlen Gábor utcában!

========



Van más is...

SZENTESEN sem mindenki "szent"...

Egy 15 éves ucsak GyK-s srác a műtétje napján a beavatkozást követően lépett velem kapcsolatba >>priviben. Őneki teljesen hátrajött alapállapotban, mereven csak "egy picit feszült" neki a bőr. A doki kapásból, minden további tájékoztatás nélkül a TELJES körülmetélést határozta el, ennek függvényében írta ki az időpontot a srácnak. A gyereket altatták, ehhez előzetesen mindenféle vizsgálatra küldték ennek tükrében. (Altatást elsősorban TKM-eknél, vagy komplikáltabb RKM-eknél végeznek, ÉS NEM MINDENHOL!)

A srácot __ !!! Dr. Pásztor Imre urológus főorvos !!! __ vizsgálta és műtötte a szentesi kórházban, előzőleg azonban nem mondott neki más alternatívákat (pl.: bemetszés, RÉSZLEGES KM... stb.) Azokat én mondtam el neki a műtétjét követően MSN-en, amikor ő a fájdalomra és a duzzanatra próbált tippeket kérni. A gyerek totál elszontyolódott és elkezdte a falba verni a fejét. Sajnáltam. Nála már nem le7ett mit tenni, a műtétet elvégezték. Tökszükségtelenül... :-(


A srác azt mondta, hogy az orvos annyira magabiztosan és dominánsan jelentette ki, hogy AZ a megoldás (???), hogy fel sem merült benne az, hogy le7 más megoldás is, mint a TKM. Most már talán túlvan az emiatt kialakult lelki krízisen, de nem vmi kellemes le7 tudni, hogy ezt sokkal különb módon... (talán még bemetszéssel) ...is megold6ták volna, minthogy minden fitymát levágjanak róla...


========

AKI SZENTESEN MŰTTETNÉ a fitymaszűkületét, annak Dr. Pásztor Imre helyett INKÁBB az alábbi topikban is szereplő >> DR. LAKATOS ÁKOS urológus szakorvosT VÁLASSZA <<, ő tutira megoldja akár bemetszéssel/RKM-mel, ezt már több felől visszahallottam!

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..

========



Vannak még infóim országszerte több olyan orvosról is, aki veszi a fáradságot, és megtiszteli a hozzá forduló pácienseket azzal, hogy a döntést rájuk bízza, és SEMLEGESEN, RÁHATÁS, TRÜKK ÉS BEFOLYÁSOLÁS NÉLKÜL tájékoztatja őket az alternatívákról, azok előnyeiről és hátrányairól.

Akiknek szükségük van rá, bármely nagyobb városhoz is legyen közel, >>priviben keressenek meg! (LINK jobbra lent a hszsom alján az időkód alatt.) Lassan lesz már egy reprezentatív adatbázisom a pácienseiket tisztelő, ellenben a TKM javára nem sunnyogóan sunyi, hanem VALÓBAN MEGBÍZ6Ó orvosokról.


Várom továbbá a történetükkel együtt olyan fityma- és fékműtéteken átesett egykori fityma- és fékproblémások jelentkezését is, akinek meg lett mentve a fitymája, és az orvosa megbíz6ó volt, és a műtétről is pozitív tapasztalatai vannak, hogy felvehessük őket ebbe az infó-adatbázisba, amivel a le7őséget adtok segíteni nekem más sorstársaitokon is!


Üdv: EE

2010. okt. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
50%

>... Még vmi!


Vannak akik segítséget kértek tőlem >>priviben, akik orvosok visszaéléseinek áldozataiként érzik magukat. Pl.: Visszasírják a fitymájukat, mert ők/a szüleik az orvos rafináltságának köszön7ően mentek bele a TKM-be a saját/gyermek akarata ellenére. Esetleg félresikerült a műtétje, vagy nem tartották tiszteletben a döntését/kívánságát, és akarata ellenére Teljes KM-et csináltak a részleges helyett, ...vaaagy... a kezelés/műtét során figyelmen kívül hagyták a kérését... (fázik, nem hat az érzéstelenítő, 20-100%-ig terjedően érzi a beavatkozást... stb.), ...az orvos morózus volt, nem pedig empatikus és segítőkész, műtét előtt nem tájékoztatta őt megfelelően a műtétről vagy az egyéb megoldási alternatívákról, (a debreceni esethez hasonlóan)... tehát...

HA VMELY ORVOS A BETEG KÁRÁRA VISSZAÉLÉST KÖVETETT VOLNA EL, azzal nem lesz jobb, ha a keservét magába fojtja, és megpróbálja elfogadni a xart, amit az orvosa pökhendisége révén akaratlanul is kapott! Ha AZONNAL nem adja ki ezt a keservét, idővel később már majd nem le7 rajta segíteni, csak amíg FRISSEK a történtek. (Számomra pl. nem kétséges, hogy a DE OEC-es Berczi Csabát el kellene távolítani az egészségügyből, azonban a srác, akit ez a lélektelen kontár megkínzott túl bátortalan, öntörvényű, de főként szégyenlős ahhoz, hogy feljelentse.

Ha nincs panasz, akkor azonban az illetékesek (igazgató, dékán... stb.) azt hiszik, h. minden rendben, AMI NEM IGAZ!!!



========

!!! HA VISSZAÉLÉST, BEFOLYÁSOLÁST TAPASZTALNAK AZ ORVOS RÉSZÉRŐL, JOGUK, SŐT... KÖTELESSÉGÜK, KÖTELESSÉGETEK AZT JELENTENI AZ ILLETÉKES BETEGJOGI KÉPVISELŐNÉL, HOGY A TÖBBI KÉSŐBB MŰTENDŐ EMBERTÁRSUKAT MEGVÉDJÉK!!!

>> [link]


A BŰNÖSÖK KÖZT ˙ C I N K O S ˙ AKI NÉMA!

========



Akármennyire is szégyenli(te)k, hogy elcseszték a műtétjüket/műtétedet, s úgy érzed, vele együtt a férfiasságukat/férfiasságodat is, JELEZZÉ(TE)K AZT AZ ILLETÉKES BETEGJOGI KÉPVISELŐNÉL! A rendszer kben másként nem fog megvédeni, a sunyi dokik pedig NEM VÁLLALNAK GARANCIÁT A MUNKÁJUKRA, így MEGÚSSZÁK, AZÉRT meg ÖNÖK/TI BŰNHŐDTÖK, ÖNÖK/TI SZENVEDTEK, NEM ŐK!!!


(-- Na és honnét veszünk a perre pénzt?" >:-O )

_____ Jogos a kérdés, EZ azonban NEM PER!

(Ezt nekem is az egyik jogvédő fejtette ki bővebben.)

Elegendő észrevétel, bejelentés esetén akár likvidálni, de akár már csak egy ilyen eset kapcsán is akár az orvost felelősségre le7 vonni, el le7 számoltatni! Talán a fizetés nélküli szabadság ill. egyéb szankciók kapcsán egyes orvosok előbb-utóbb átértékelik munkájukat... (Tisztelet természetesen a kivételnek, és akinek nem inge ne vegye magára, vannak remek orvosaink is, akiknek VALÓBAN ELSŐ A BETEG...)


Sz'al az már erősen érzékel7ő, hogy Magyarországon -- a vallás miatt szükséges körülmetélésen kívül -- manapság nagyon sok helyen sumákolnak, infókat hallgatnak el, tehát vmi őszintétlenség folyik a Teljes KörülMetélések elvégzése körül. EZÉRT NE HAGYD/HAGYJÁK ANNYIBAN, HA VELETEK/ÖNÖKKEL VISSZAÉLÉS TÖRTÉNT! >:-O



Elnézést az írásom/írásaim hosszúsága ill. hangneme miatt, akit ez esetlegesen sért.

A többi póruljárt páciens nevében is köszönettel, üdvözlettel és tisztelettel:

EE

2010. okt. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
84%

Közben nekem is meg volt a fitymafék műtétem, itt Debrecenben a Klinikán.


TB finanszírozott volt természetesen(hálapénzt se adtam vagy ilyesmit) és rendben ment minden, elektromosan csinálták kb. 5 perc alatt, tehát az nem igaz, amit itt korábban írtak, hogy ez a módszer ott nem elérhető és hogy az egyetemi klinikákon mindenkit körülmetélnek.


Mindenki nagyon rendes volt, dr. Murányi Mihály csinálta, aki egy fiatal doki és rendes is volt és jó munkát is végzett, a műtét után egy kicsit megszédültem, elhagyott az erőm, szerintem azért, mert már régóta nem ettem meg stresszeltem is előtte(nem kellett volna, így utólag :)), de ott is egyből kedvesek voltak a nővérek és mondták, hogy feküdjek le egy kicsit és hoztak vizet is, tényleg kedvesek voltak, tehát én nem tapasztaltam olyat, amit itt korábban írtak, hogy műtét után bunkók voltak, kizavarták szinte a váróba, nem engedték lefeküdni stb, szóval pozitívak a tapasztalataim, a műtét után Betadine oldattal(10 szeres higítással) és Neogranormonnal kenegetem a teljes gyógyulásig illetve egy hétig nem szabad áztatni.


Az előzőnek meg azt mondanám, hogy a körülmetélés is lehet indokolt, de érdemesebb több dokit is megkérdezni, meg azért nem kellene itt mások rossz hírét kellene, mert nálam a körülmetélés fel sem merült itt a debreceni Klinikán, egyből mondta az éppen rendelő doki, hogy csinálnak egy bemetszést 5 perc alatt elektromosan, majd átirányított Murányi doktorhoz, aki szintén megnézte és a vizsgálat után 1 hónappal volt a műtét, akkorra kaptam időpontot és mint írtam, szerencsére minden rendben ment.

2010. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:
Sziasztok nekem is nemsokára ez a dolog lessz lézerrel anyi kérdésem lenne hogy azután miben változik meg maga a cerka azon réze ahol a műtét tüörtént ? 15/F
2010. dec. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
41%

Hali!


Mármint lézeres fékműtéted lesz? Vagy RKM/TKM is hozzá? (Ilyet is végeznek műszerrel.)

Egyértelműbben fogalmazz pls! Kösz! :-)


Üdv: EE

2010. dec. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát nekem nagyon szokatlan volt az előző élményekhez képest(mármint ha a körülmetélésre gondolsz).

Szóval az önkielégítést akármeddig el bírom húzni. Gyakorlatilag amíg nem feszítek rá a combomra, és a faromra, addig nem megyek el. Szóval ez gyakorlatilag negatív dolog.

Orális szex: a volt barátnőm az első 2 alkalommal nem tudott a csúcsra juttatni. Az előző partnereinek sokkal kevesebb inger kellett, mire elmentek. Aztán ráérzett a dolog "ízére", és jól csinálta, bár nem juttatott a csúcsra így egyszer sem, mert amikor elmentem volna, könyörgött, hogy szeretkezzünk.:)

Szex: az első alkalommal nem sikerült orgazmust elérnem, pedig 1 órán át megállás nélkül csináltam. Aztán a 2. alkalommal, miután már nem maszturbáltam már 1 hete, kb 15 perc elteltével sikerült. Ráéreztem az ízére. Igazából sokkal jobban tudod befolyásolni, mikor menj el. Nekem pl csak úgy sikerült, hogyha makk végéig kivettem, majd teljesen tövig benyomtam a csajszinak és mindezt nagyon gyorsan. De ha ez a feltétel nincs meg, akkor nagyon sokáig bírom úgy, hogy közben élvezem is.

A szexuális életem mondhatni jobb lett, bár a csajszinak sokat kell erőlködnie, hogyha orálisan akar kielégíteni engem, ami neki azért annyira nem jó, de punciban is jól bírom, ami szerintem 1000x-esen kárpótolja. még annyit, hogy nem propaganda, de én nem bántam meg, hogy körülmetéltek. orálnál nincs fájdalom, megy a több menet is. Szóval én azt mondom, akinek nincs baja vele, hagyja fent, viszont akinek van valami gondja vele, az azonnal csináltassa meg, legyen az fitymafék vagy akármilyen műtét a nemi szerven. megéri

2010. dec. 7. 01:09
 38/45 anonim válasza:

Hali!

Én ma voltam az EE által emlegetett Kocsis István doktorúr rendelésén. Két perces vizsgálat után azt mondta menjek a Klinikákra, ott majd megműtenek.. de ha ott tényleg barbár munkát csinálnak... :S

2011. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

@ 18:53-as

Fitymaszűkületi beavatkozással kapcsolatban én nem tudok nyugodt szívvel javasolni EGYETLEN debreceni orvost sem a Kocsis dokit kivéve. Le7, hogy fékátvágás szempontjából jó munkát végeznek, de nagyon TKM-elősek az ottani orvosok.

Én a helyedben ragaszkodnék a Kocsis dr. úrhoz, mint műtőorvoshoz, vagy lemennék a helyedben Szolnokra/Szentesre.


Szolnokon Dr. Fontos Gyuláról rendkívül jókat mondanak a páciensei (többen is). Ő a MÁV-kórházban rendel, a tájékoztatások szerint, és igen normális, empatikus és betegcentrikus. Elvileg lézerrel is műt TB-re.

Szentesen meg Dr. Lakatos Ákosról már írtam fent, és linkeltem is topikot a [2010-10-12 05:59]-es hozzászólásomban. Ők rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal ÉS SZAKTUDÁSSAL IS, amivel a debreceni orvosok (ill. zömmel "metélnökök") az orvosi egyetem ottléte ellenére SEM. (Kivétel, akikről pozitív hírek futottak be.)



*** *** ***

@ DEBRECENI "TESÓNAK" [2010-10-12 22:29]

Köszönöm a részletes beszámolódat, tapasztalataidat neked is.

Való igaz, előfordulhatnak "kivételek" is Debrecenben (vagy bárhol). Azonban ez az orvos, aki tégedet is műtött, ez féket le7 jól vág, csak másoknak meg kapásból rávágja a TKM-et, noha azt a fitymát még meg le7ne menteni.

A [2010-08-12 05:23]-as hszsomban általam idézetteket pl. a [2010-08-14 11:40]-es hszólást író sráctól kaptam (köszönet érte), neki a Kocsis doki végezte, miután a Murányi "Megnézte, és rezzenéstelen arccal mondta el, hogy körbevágnak ezt csinálnak, azt csinálnak, és ő úgy vágott volna le, hogy teljesen. (TKM!!!)". Hasonló sztorit ugyanővele ez eseten felül is kaptam.


Veled le7, hogy kedves volt, NA DE MINDENKI MÁSSAL IS AZ? d0.ob

Úgy glom, mindenkinek legalább egyformán JÓ színvonalú ellátás járna, ami figyelembe veszi a panaszos/páciens igényeit, KÍVÁNSÁGAIT, és nem mellékesen AZ ORVOSI ETIKÁT IS.


Tégedet le7 lefektettek a beavatkozásod után, DE AKKOR A MEGKÍNZOTT SRÁCOT MIÉRT NEM???? >>>:-O

/[<< 2010-08-05 13:31]-es hszs./

Szegény szerencsétlen 3 órán xtül rostokolt azokon a kényelmetlen sarokfordulói székeken, amelyekhez nemkevés számú meredek lépcső vezet le, ahová a kontára, nevezetesen Berczi Csaba küldte le, addig még csak egy nővér se bagózott rá, ott várakozott fájó "faxxal" miután érzéstelenítés NÉLKÜLI műtétet hajtottak rajta végre 3/4 órán át. (Megjegyzem, ennél a lépcsőfordulónál beszélgettem személyesen néhány más páciensével is ennek a dokinak, néhányan ölre mentek volna azért, hogy az a "_******_" TKM-mel "Elszabta a férfiasságomat!". >>:-O

És ezek a dokik, akiknek nem a beteg igénye az első, azok csexnek az orvosi etikára, amire felesküdtek, te7ik ezt büntetlenül, mert az emberek meg bátortalanok ahhoz, hogy betegjogi képviselőhöz forduljanak, mert nem hisznek a magyar igazságszolgáltatásban, ellenben félnek, hogy perre kerül az ügy és azért fizetniük kell. >>:-O ˙ A DE OEC dékánja meg nem hiszem, hogy tudna a dologról... (így meg aztán pláne nem, hogy az emberek tele vannak félelemmel és szégyenérzettel... pedig kivizsgáltatni, megreformálni valamit, CSAK VISSZAJELZÉSEK ALAPJÁN le7) 0.o


A megkínzott srácnak egyébként bojtvégi összenövéses fitymaszűkülete volt. Ha a doki nem erőszakolja hátra a fitymáját, (ami nem ment volna amúgy sem,) hanem megfelelő elérzéstelenítés után, -- amiről meg is győződik az injekció beadásai után, -- majd RKM-mel eltávolítja az összenőtt fitymavégi bojtrészt, ill. ha le van neki tapadva a maradék fityma, akkor feltépi, majd ezt követően megvizsgálja, hogy állapotra mennyire ép, mennyire használ6ó, az véleményem szerint úgy lett volna korrekt! Ha használható, összevarrja. Ha nem, egyeztet az eszméleténél lévő, korábban meggyőződötten elérzéstelenített beteggel.

Ehelyett azonban kínzókamrává vált az a műtő, minden túlzás nélkül, ahol azt a szerencsétlent "műtötték".


Még1x köszönöm a visszajelzésedet. Murányi doki fékátvágás (+), fitymászati beavatkozások (--), az eddigi visszajelzéseitek és más visszajelzések alapján.

*** *** ***



========

A következő alapszabály, amit a debreceni orvosi ellátásról tudni kell...

DEBRECENIEK ÉS DB. KÜLTERÜLETEIN ÉLŐK:

>=> DE OEC Klínikák-ra kerülnek.

HAJDÚ-BIHAR MEGYEIEK:

>=> Kenézy Gyula Kórházba

A SZAKRENDELÉSEKRE BEUTALTAK/BERENDELTEK/ÉRKEZŐK:

>=> Bethlen Gábor utcába, (SzTK)


Tehát, ha pl. mjuk Debrecen-Józsán laksz, akkor ha bármi történik veled, vagy vhová menned kell beavatkozásra, azt a Klínikákon végzik el, és a mentő is szükség esetén odavisz. Ha azonban mondjuk Hajdúböszörményben laksz, akkor meg a Kenézy Kórházba.

========



@ 18:53-asnak ismét:

Visszatérve epilógusként a lényegre, vagy ragaszkodj ahhoz, hogy a Kocsis doki műtsön, és ezt beszéld meg vele is. (Nem tudom miért, de kezd az a benyomás kialakulni bennem a visszajelzésekből ítélve, hogy a doki lelkiismeretes ugyan, de vmiért lepattintja a Klínikákra azokat a pácienseket, akik hozzá fordulnak bizalommal. ((:-s )


De sztem a legjobban még mindig Szolnokkal vagy Szentessel jársz! Azonban vigyázz! Ott sem mindenki korrekt! Az általam is javasolt orvosokról viszont egyértelműen állítják a srácok, -- akik visszajeleztek -- hogy nekik figyelembe vették személyes kéréseiket, és nem kapásból nyiszálták az egészet!

Tudom, hogy Debi közelebb van, de én a te helyedben nem bíznék kecskére káposztát.



BÚÉK és üdv: EE

2011. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
55%
Mondom, hogy nekem a debreceni Klinikán csinálták a fitymafék műtétem és semmi gond nem volt, nyugodtan menj és nézesd meg, EE nyomja itt a hülyeségeit a hosszú hozzászólásival, először azzal kezdte, hogy Debrecenben nincs is elektromos fékműtét, pedig van és nem lézeres egyébként sem, hanem ultrahangos, kockázata pedig minden orvosi beavatkozásnak van, egy fitymafék műtétnek minimális, Kocsis doktor sem véletlenül küldi az embereket a Klinikára, egyébként neked körülmetélést vagy csak sima fékműtétet mondott?
2011. jan. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!