Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik napról a másikra;azt...

Egyik napról a másikra;azt vettem ésszre hogy KÖVETNEK; FIGYELNEK az emberek Pesten (intenzívebb) és vidéken is (csökkentett módba). Van valakinek hasonló tapasztalata; vagy vmi értelmes hozzászólása ez ügyben?

Figyelt kérdés
Ilyen èrzèsem;megfigyelèsem koràbban nem igen volt; vagy ha volt is(max.figyelnek; jobban megnèznek) azt betudtam az egomnak; DE ez annâl jóval több.Egyik napról a màsikra...közel 4 ève törtènt. Nagyon sokat szenvedtem/szenvedek ez miatt.Nem igazàn tudom magam ezen túltenni. Èsszerű magyaràzotakra vagyok kìvàncsi.

2017. ápr. 6. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
95%
Állj le a droggal!
2017. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit drogoztál, az önmagában nem csinál ilyet, de ha benned van ilyen mentális állapotra hajlam, azt sajnos előhozhatja. Ami lehet soha az életben nem jön elő, ha nem használsz drogokat. Ez az egyik fő veszélye a kevésbé durva drogoknak.
2017. ápr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
83%

Elvesztettél mindent, csak azért, hogy a lelki problémád eltusold.


Kérj segítséget, mert egyedül maradtál.

(ne kérj segítséget közeli hozzátartozóidtól)


Pl. elvesztetted az önkontrollod.

Társadalomban élsz, nem egy lakatlan szigeten.

2017. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
100%
Huhh hallod ez tényleg para. Nézd ha sokan állítjâk hogy olyan vagy mint aki szét van spurizva akkor ott van valami. Drognál a paranoia előjön, ismerjük hidd el tudjuk mi a speed. Most itt a messzi távolból nem lehet kitalálni, hogy mi lehet a valódi gond. Meg nem tisztem eldönteni, hogy most drogozol-e vagy sem. Lehet hiába âltál le a flashback az megmaradt. Kérj segítséget.
2017. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 A kérdező kommentje:

Para,az. Mikor 8 hónapot voltam böribe;előtte a speed/vezetès mellet elment napi 1, màsfèl doboz Marbi.Mikor bebuktam(a sajàt szüleim jelentettek fel(!), majd vontâk is vissza a feljelentèst),egyből nemdohànyzóba kèrtem magam,tudtam csomagot/pènzt senki nem fog küldeni, kuncsorigni meg ott nem fogok, az a "bàttya adj egy cigit" az nem èn vagyok...8 hónap...5 napossan(!)buktam be,kb 2 nap alvàs egyhuzamba, majd igazàból semmi elvonàsi tünet(se a cigi,se spè miatt), viszont ahogy szabadultam a kaptam útisegèlyt,abból egyből vettem egy doboz Marbit...Ennyi.Nem az a baj ha az ember skizofrèn, NEM AZ! Hanem ha nem tudja kezelni...Na azok kerülnek a pszhiàtriàra.Skizofrèn a politikus(làsd Orbàn....azok a szàjràngàsok,stb),skizofrèn a szìnèsz...ès ha mèg kisugàrzàsa is van(a mindegy h hìvjuk tèma)(lsd.:Hujber;Stohl...)...nem vèletlenül lesznek drogosok...hasonlókat èrezhetnek...Az ilyen tèmàkon egy àtlag nyàrspolgàrnak NINCS se ideje;se valódi hàttèrtudàsa, hogy ilyeneken agyaljon...Mit csinàl egy àtlag ember? Felkel, dolozik;eszik,iszik,baszik..azt ennyi.Ez a mókus kerèk.NINCS olyan dolog beiktatva az êletükbe napi/heti rendszeressèggel h. "Na ma lelülök a szobàba ès GONDOLKODOK egy óràt.."Hogy effektìv gondolkodjon.Nincs.Èn nagyon sokat agyaltam;volt h több nap fenntlèt utàn,fèl napokat ültem Gellèrthegyen.Èrtelmes tèmàkról.Ez az èn mindig mondok;tudok ujat mondani a màsiknak,de nekem Senki.Kiègtem.Nagyon.Ez nem az èn vilàgom.Megèrtem ha egy Heath Ledger,egy Robien Williams, egy Hujber Feri hasonlokat èrez(meg ha mèg ugye rà is cuccozik).DE egy szìnèsznèl,egy ismert embernèl egy èrtehető(bb)...ha "követik",figyelik ha megjelen valahol.Nâlam,aki egy nimand màr nem annyira...Magyaràzatkènt itt jön az a plussz,az a több vagy èrzès,a kisugàrzàs,a rezgès szâm miatt.Meg ha mèg ugymond jól is nèzzel ki,ès ràdrogozzol,ÈS mèg van hozzà agyad(nem csak 120°os tèrlàtàsod),hogy az àtèlt ingereket feldolgozd,megèrtsd,akkor vagy mdgtanulosz ezzel eggyütèlni; vagy belebolondulsz; vagy felakasztod magad(làsd 27 esek klubja...Èrtem őket is...megtudom azt is magyaràzni h mièrt is 27 èves korukra ègnek ki...).Azt hiszem az utobbi vàr ràm is...csak kb nèvtelenül,nyomtalanul.Mèg annyi h a kisugàrzàs NEM egyenlő a jól kinèzèssel(bàr tèny,sajàt tapasztalat dob rajta)..

van az a Danny deVitos kisugàrzàs.Nem vèletlenül csinâltàk meg anno azt az Ikrek c.filmet.Schwarzenegger vs.DeVito...a kontrasztok..Azokal lehet igazàn èrzèkeltetni a különbsèget.Vagy ha egy cigâny mondja egy cigànynak h "Te cigàny..."..akkor semmi...De ha egy 180 centis,kèkszemű ,jó genetikàjú(eggyesek szerint mèg jókèpű is..)sràc...akkor a cigàny fusztrâlt lesz.A fusztràció pedig agresszìót szül...azt dirr-durr csattanak is a pofonok.Az se baj ha ember nagykêpű,arrogàns...csak legyen mire.Legyen.

2017. ápr. 7. 21:16
 16/89 anonim ***** válasza:
100%

Figyeljenek meg.

A hasznodra válik.

És a társadalom hasznára is.

2017. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
100%
Azt értem mi a gáz most pillanatnyilag. Azt viszont nem, hogy te alapból skizo gondokkal küzdöttél, vagy a cuccozás közben jött ez elő. Az azért nem mindegy. Ez az állandó megfigyelés para azért a legtöbb drog mellett jelen van. Mondtad hogy voltál orvosnál. Azért azt tudjuk hogy akiket ők legtöbbször kikiálltanak függőnek utána kb leszarják a gondjával együtt. Vagy ráfognak mindent a cuccra és nincs semmi kezelés. Előfordul. Azért vannak normális helyek Pesten is. Próbáld ki a Nyírőt. Az hátha jobb.
2017. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 A kérdező kommentje:

Kifejtenèd hogy hogy vâlik ez az èn hasznomra? Az hogy megfigyeltem h megfigyelnek?! Vagy h szerinted h tudnêk ebből a nevezzük kèpessêgemből,hogy is tudnèk vmi elönyt kovàcsolni? Ja ga màr ilyet kèrdezzek, akkor nem is vagyok annyira okos?!Menjek el szìnêsznek,politikusnak(azokat gyűlőlőm,ahhoz túl őszintênek tartom magam..ahhoz túl jó ember vagyok..:) ) Vagy àlljak az ugymond jó oldalra,menjek el titkosügynöknek az ÀV hoz?Vagy?!Vagy mi?! 28 èves vagyok,24-25 èvessen figyeltem meg ezeket a nem normàlisnak tűnő dolgokat("követnek")...24-25...mikor is az emberi agy ugymond topon van agysejt ügyileg.Majd 3 èvv kèsőbb 28 èvessen*;tavaly ősszel tudtam meg hogy karakter vagy("te karakter vagy"), h. kisugàrzàsom,magad rezgèsszàmom van,("nyomàst raksz az emberekre")..ehhez több mint 3 èv kellet...Ezeket az apró igazsâgmorzsâkat az èlet csepegtette felèm...Ez meg az a tèma mikor az ember ràjön hogy milyen keveset tud(a többi embernêl ìgy is lènyegessen többet)...soha nem lesz vège,feneketlen a nyúl ürege...A tèmàval kapcsolatba tudom ajânlani mèg T.Mann: József ès testvèrei c. darabot.Bàr nem làttam,amit hallotam belőle...abból magamra ismertem..Mint Józsefnek; nekem sincs valódi gàttèrtudàsom,nem beszèlek több nyelven;soha voltam êltanuló...DE, ÈRZEM a dolgokat...mièrt is èrzem èrezhetem? Mert van az a bizonyos 3.szem 6.èrzèk(tök mindegy h hìvjuk)...ami akkor müködik...mikor a fentebb màr leìrt kognitìv,motorikus funkciók tökêletessen szuperâlnak...meg ha mèg erre rà is drogozzol(de csúnyàn hangzik)...az ugy gyilkos...Mikor virulsz;ragyogsz...


*a 28 èvessen...mikor is-tudosok is alàtàmasztjàk- az ember,a fèrfi biologiailag toppon van(28-32 kb....tudom ez tolodik)

2017. ápr. 7. 22:23
 19/89 anonim ***** válasza:
100%

"Kifejtenèd hogy hogy vâlik ez az èn hasznomra? Az hogy megfigyeltem h megfigyelnek?!"

Válaszolok, mert kérdeztél és z megtisztelő.


Most azt gondolhatod elítélendő leszek.

Pedig nem.

Pont a hasznodra szeretnék válni a válaszomml.


Arra a kérdésedre, hogy "hogy válik, hasznodra" a "megfigyelésed".

Úgy, hogy

1, sajnos nem tudsz magadra felelősen vigyázni, a tetteidben.

2, ezért a társadalomba beilleszkedésedben rossz döntések több vannak benned, mint jók és a rosszak az erősebbek.

Tehát, ha "megfigyelnek", akkor az azt jelenti, hogy mások vigyáznak a tetteidre. Mert még nincs ott az idő, hogy megérted, hogy tudsz magadra és a társadalomra vigyázni.


Így válik hasznodra a "megfigyelés".


Fogd fel, hogy gondolkozz el ezen, mert ne hidd azt, hogy nem szeretnek.

Találd meg, aki őszinte hozzád és jót akar.

Ne bántsd, hanem fogadd el a segítségét.

Hogy neked is jó legyen.

Ne játssz az életeddel és másokéval sem.

Egy életed van. Érezd magad jól benne a helyes tetteiddel.

2017. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 A kérdező kommentje:

Amikor anno elkezdődőtt ez az"egyik napról a màsikra azt vettem èszre h követnek" sztori(igazàból egyik percről a màsikra)akkor lelkileg nagyon instabil àllapotba(de drogozàs szempontjàból friss..1 napos voltam),törtènt is h az Astorian beszóltam nővèremnek,ès a fèrjènek(a legazdagabb, egyik legokosabb ember akit ismerek)...isszonyat lelkiismeret furdalàsom lett. Majd munkàba menet(Astoria-Újpest; metro,busz,stb.)...azt vettem èszre h az egèsz vàros bevan âllva(olyan szemük volt koridegen embereknek,mintha MINDENKI belett volna spìdezve:a kisgyerek,nagymama..MINDENKI!...ès közbe rólam beszèltek,a nevemet hallotam, fotoztak, minthta direkt paràztatni akartak volna...Csak paràztatni, ami kb. annyit tesz h "Figyelünk sràc.."..de soha senki nem akart bàntani! Ezt megelőzően soha,SOHA nem tapasztaltam ilyet(pedig előtte màr kőkemênyen;ugymond orrba-szàjba spìdeztem: hètfő-pèntek ritmusban fêl èven àt(Semmit nem aludtam közbe(!))...Szóval nem tapasztaltam ilyet(azt h korâbban megnèztek,azt betudtam az egomnak,az ehhez kêpest egèszsèges volt);főleg nem ugymond friss,1 napos âllapotomba.Akkor racionàls magyaràzatokat kerestem mi ez,nagyon meg voltam ijjedve(ezt elmondtam munkahelyemen ki is rugtak...).Racionàlis magyaràzatkènt...arra gondoltam h sogorom;akinek beszoltam-aki am. ismert ember,milliàrdos- h bosszubol a beszólàsomèrt lekövetett,paràztatt az utca emvereivel(fizetett statisztâknak tűntek melletem)."Figyelünk sràc". Ez se tűnt ugye annyira èsszerű magyaràzatkênt(az h a milliàrdos sógorom több szàz statisztàt;"követőt" küld ràm*)főleg h koràbban ilyet mèg nem tapasztaltam(ha vki nekem koràbban ilyet mond az a min.h bolondnak nèzzem).Az akkori naìv agyamnak mègis ez volt a legelfogadhatóbb magyaràzat(ha màr ugye bolond nem vagyok,nem hallucinàlok;főleg ugye egy felelőssègteljes munka mellet,lsd.teherautó soför).A kisugàrzàsos magyaràtat mèg sehol nem volt akkiriban(azt se tudtam mi az;ahogy most az emberek nagy rèsze).Kicsit kèsőbb az időben-màr a börtönben- a börtönlelkèsz -akinek ezt elmesèltem- adta rà az első magyaràzatott:"Megszólalt a lelkiismereted"...persze mikor ezt mondta böribe;mèg hitetlenül fogadtam ezt a magyaràzatot;csóvàltam is a fejem.Mondom lelkiismeret mi?!Persze attól követek.Akkor ugye mèg az első opciom "a sogorom fizette az egèszet"* hitbe voltam...Azràn ugye az èvek alatt bölcsebb lettem(=a böriből szabadulva tovàbb folytatam az elmebeteg megfigyelèseimet);tovàbb drogoztam(nem bulibol spìdeztem,tudomànyos megfigyelèst folytatva).Igen a lelkismeret! Annak is szerepe volt abban(a kognitiv;motorikus meg a több fxszàg mellet) hogy ezt ìgy àtèlhessem.Jó embernek tartom magam.Kinek is van lelkiismeret furdalàsa? A jó embernek! De akkora....Minden ki ült az arcomra...a kètsègbeesès;h mit csinàlsz ember?Egy önmagàba feltűnő ember;meg mèg rà is szpìdezik, ès mèg lelke,lelkiismeret furdalàsa van! Ilyet màs nem èrezz! Nagyon sok emberenek mesèltem a storyjaimat(nem èpp a megfelelő dramaturgiàban,kronologiàban..).DE ilyet;hasonlót mèg senki nem mondott nekem! Màs ebbe bolondul bele,mert a büdös êletbe nem fogja megèrteni,az ön-ès ember ismeret hiànyàban hogy mi mièrt volt.Csak szèp csendben bele bolondul;felköti magàt.Az őrűlet mezsgyèjèn mozogtam èn is sokâig. Nem sokon múlt h most ne mondhassam itt el h(tudomànyosan;valódi hàttèrtudàssal) h mi mièrt is törtènt velem.Nagyon sok mindent megèrtettem azóta:amit az ÈLET àltal csepegtetet igazsàgmorzsàk adtak: "Kisugàrzàs!""Lelkiismeret furdalàs" "Nyomàst raksz az emberre" "Te lehetsz Portik; de lehetsz Habony..""Bevonzód az embereket""Minden emberenek van rezgèsszàma..valakinek több"...sorolhatnàm ...meg ezek mellet azok az ugymond kèszen kapott kèpessègek kognitîv;motorikus funkciok...


* azthittem sógorom megvett bizonyos BKV jàratokat,taxisokat;rendőröket;mentősőket;az új M-es rendszâmú kocsik;az utca emberèt...Miközbe làttam ahogy ömlenek az arabok Pesten(volt olyan flashem;làtomàsom ;vagy mi hogy csak arabokat làttam...2012 ről beszêlve...mikor mèg hìrük se volt a mai migrânsoknak(kb. mèg ez a szó se lètezett)...azokat akiket ti most migrànsonkan hìvtok;azokat èn korâbban "követősnek" aposztrofâltam...a "túl sok az arab"...majd kèsőbb màr a börtönbe,a tvbe làttam h tènyleg jönnek..volt egy ugymond 3 lèpcsős "arab megfigyelèsem"...*(ezt most inkàbb nem fejtem ki...ez annàk szövevènyesebb)..de az akkori "követőim"...2012...már akkor Soros Györgyöt emlegettèk.Minden amit itt leìrtam,amit koràbban megèltem *(a pszhiàtriàn engem nèzett hülyènek az orvos(de bolondnak nem)mikor mondtam h tul sok arabot làttok..("Nincsenek arabok;csak sokat drogiztàl")...ez utalàs arra a bizonyos 6.èrzèkre...Van aki nem csak Astorian megy àt "Isten módban" a csúcs forgalom közepèn,nem csak a forgalmat èrzi(mind ahogy eme motorikus funkciomat teszteltem kamionozàs közbe)...Van aki több..Sz'al minden;MINDEN àltalam leìrtatt,tapaszraltatt alàtudok tâmasztani tènyekkel, mindennek meg van ugymond a szâmlàja.Nem az a baj ha hibàzzik az ember!Nem az! Hanem ha nem javìtja ki azt! Az!

2017. ápr. 8. 00:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!