Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik napról a másikra;azt...

Egyik napról a másikra;azt vettem ésszre hogy KÖVETNEK; FIGYELNEK az emberek Pesten (intenzívebb) és vidéken is (csökkentett módba). Van valakinek hasonló tapasztalata; vagy vmi értelmes hozzászólása ez ügyben?

Figyelt kérdés
Ilyen èrzèsem;megfigyelèsem koràbban nem igen volt; vagy ha volt is(max.figyelnek; jobban megnèznek) azt betudtam az egomnak; DE ez annâl jóval több.Egyik napról a màsikra...közel 4 ève törtènt. Nagyon sokat szenvedtem/szenvedek ez miatt.Nem igazàn tudom magam ezen túltenni. Èsszerű magyaràzotakra vagyok kìvàncsi.

2017. ápr. 6. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
91%
Persze, blog. Ez az egész dolog teljesen hiteles is lehetne a sokadik érzékkel együtt annak aki hisz benne nincs ezzel gond, nem az én tisztem megítélni hogy lehetnek-e Földön emberek akik ilyen képességgel vannak megáldva. Ha vannak akkor bizonyára nem x év droghasználat szükségds hozzá egyik percről a másikra. Pontosan tisztában vagyok vele, hogy régen a sámánok is drogokat használtak. Azért tegyünk már különbséget egy szeren rajtamaradt ember között és egy spirituális képességekkel megáldott ember között. Blogot írni arról vagy akár könyvet, hogy a kábítószer mennyire különlegessé és egyedivè tett kicsit felelőtlenség. Vannak akik azért kezdenek el használni miatta mert ők is ki akarnak tűnni valamivel. Akik pedig (mi) évekig kapcsolatban voltunk a droggal vagy kiröhögünk, hogy gyerekek ez bekattant és még el is hiszi, vagy sajnâlunk hogy milyen sorsod lett, vagy pedig hálásak vagyunk amiért az eseted visszatart minket a további kábítószerezéstől. Haszna csak a legutolsónak van. Tudom, hogy betépve mindenki nagyon különlegesnek érzi magát, elhiszi hogy van valami szuper képessége. Majd sajnos rá kell döbbenni, hogy csak be volt tépve mint az állat. Az én véleményem szerint a kérdezővel történt eset nem egyedi. Nagyon sok drogos lesz paranoiás főleg a speedtől, nagyon sokan kattannak be az LSD-től. Ez hogy még különlegesnek is van nevezve tipikus narkós vonás, a gond mindig a külvilággal van értjük mi. Csak ezt úgy hívják, hogy bekattanás, rajta maradás. Szerencsés eset vagy mert legalább élvezed, de szerintem keress szakszerű segítséget, menj elvonóra, és fogadd el, hogy azért van itt baj bőven. Különben tényleg olyan leszel mint a csodák, nem fog sokáig tartani, az aktív drogfüggőségnek gyakran halál a vége. Bár ha ìgy folytatod előbb jön el a zárt osztály. Hogy melyik a jobb döntse el mindenki saját maga. Tény:hosszú távon kábítószert használni minden következmény nélkül lehetetlen, eddig senkinek sem sikerült.
2017. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 A kérdező kommentje:
Ìrtsm h.LSd èztem is, kb 3x...Spid hasznàlatànâl is kilógok a tömegből;csak egy pelda,mikor elmentem a belső pesti haverokkal egy romkocsmàba(ők tudtak a "követős"dolgaimról), ott mindtâk hogy "jèè tènyleg elèg feltűnő tudsz lenni; vegyek vissza mozgàsomból(nem a tàncra gondolok),a mozdulataimból.."...ez a koràbban âltalam is emlìtett "Van valami a mozgàsodban" tèma ami összefüggèsben âl a kisugàrzàssal,energiàval,rezgèsszâmmal.Egyèbkènt- a betegnek tűnő dolgaim megèrtèsèhez-meg ahhoz hogy ezt èrtsd(megèrteni nem lehet idő/hely hiànyàban,erre lenne jó egy könyv)ahhoz olvasd el minden hozzàszólàsom;kronologiai sorrendben a könnyebben emèszthetősèg miatt, ha èrdekel...
2017. ápr. 10. 14:04
 43/89 A kérdező kommentje:

41 es.:Koràbban(a 4 èvel ezelőtti nagy drogozàst követő "Követèsek") soha nem tapasztaltam hasonlokat(ill.ha ha igen azokat "a jobban megnèznek" azokat betudtam az egonak egèszsèges szinten).

Örülök neki hogy ìrtad a fenntartàsaisat(ìgy legalàbb nincs az a kb.mintha magammal dumàlnèk èrzet).

1."azt nem több èvi drog hasznâlat: főleg nem az egyik napról a màsikra.."...IGEN; valojâban ezen dologok megfigyelèsèhez, nem egy több èvnyi drogozàs vezet.Hanem gondolom; hasonló êlettapasztalatok megfigyelèsèhez(ès annak tudàsàhoz megszerzèsèhez)egy több èvnyi(egy èletnyi?!) (pl.a tibeti buddhistàk közt töltött idő) idő szüksègeltetik.(de ott se vàlik mindenki "làtóvà,többè".Ezt az egèsz többèvnyi tapasztalatszerzèst felgyorsìtottam;ugymond CSALTAM drogok miatt.Ugyanis túl sok inger èrt;egy viszonylag túl rövid idő alatt, tul koràn(20as èveim közepère).Talàn szerezhettem volna hasonló tapasztalatokat egy êleten àt tartó megfigyelelès alatt;emberi lèptekkel,ès akkor hitelessen oszthatnâm a -koràbban tapasztaltakat - egy 80 èves szerzeteskènt.Megosztva a "hülyèkkel" az emberi lèlek;tulajdonsàg;viselkedès minden bújàt-bajàt.De nem nem,nem ezt az utat jàrtam.Csaltam ha ugy tetszik.Ès ha a drogon nem,magàn a tèmàn rajta maradtam,ami szenvedèseim egyik alappillère lett.Mondhatni röreszmèmè vàlt.

2."Azèrt tegyünk màr különbsèget ...."

Mint ìrtam nem a drogon maradtam rajta;a tèmàn, mert akkor (az elmbetegnek tűnő "Követèseim" kezdetênek napja'13 màjusa);azt követően ÈRTENI akartam h mièrt kezdtek el "követni"egyik napról(inkàbb egyik percről a màsikra) a màsikra.Annyira biztos voltam abba hogy követnek;h ez miatt mindent beàldoztam(csalàd;baràtnő,munkahely;azt a kezdetleges egszisztenciàt..)

..s, miutàn nem volt màr munkahely(tehàt pènzem se)a szüleimet kezdtem meglopni;20-30-40 ezrekkel, melyekkel finansziroztam egy pesti tripemet.Nem;nem ugy mint a többi "àtlag"drogos buliba jàrtam.Hanem Pesten az emberek közt màszkàltam napokat(romkocsmàk;BKVk;az utcàk;parkok...majd Gellèrthegyek a vège felè...a 4.napok).Ès közbe ÈREZTEM(A kèsőbb tudomànyossan igazolt motorikus+kog.funk segìtsègèvel)...napról-napra h egyre feltűnőbb;kisugàrzóbb;màsabb vagyok.Napról napra nőt tehàt ennek inenzîtàsa.Nem buliból drogoztam.Az ember NEM lyen dolgok miaat spìdezik,lsdzik;fűvezzik. Persze vàlaszt nem kaptam.(azt hittem akkori naìv agyukènt h kapok).Pàr hónap mulva jött a màr törvènyszerű bebukàs:a börtön.*(szűlök jelentettek fel).Majd közbe eltelt ugye majd 4 èv mire az akkori anomàliàkra(követnek) vâlaszt kaptam 99%ban(100% Soha nem lesz....egyik kèrdèsre kapott vàszból jött/jönn egy ujabb...ilyen az êlet...ahogy Kreon mondta az Antigonè vègèn..."Bölcsè nem tesz csak a halàl"

2017. ápr. 10. 15:14
 44/89 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, érdekes és kétségtelenül egyedi az írásod, a drogozás részét meg úgy az egészet valamilyen szinten ertem is (én írtam az LSD-t, szóval nekem is van némileg hasonló tapasztalatom). De mit is mondasz tulajdonképpen? Azt mondod látó vagy, oké. Pedig én vagyok a látó, te nem,is az vagy, de erről könyvet kéne írnom, úgyse érted meg.
2017. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 A kérdező kommentje:

folyt.* 3."Blogot ìrni arról ahogy a kâbszer egyedivè;különlegessè teszfelelőtlensèg..."

Igen; valóban az. Csak ugye az eddigi ingergazdag èletemnek köszönhetően elêg sok emberrel beszêltem a tèmàt illetően; de VALAMIERT eddig sehol nem talâlkoztam hasonló tèmàval;ily egyedi megközelitèsből.Pedig mesêltem àtlag drogosnak;èrtelmisèginek;ès nem drogosoknak: elvonon is voltam:Zsibrik;egy napot ahol az ottani felvèteli bizottsàg (egy exalkesz;exdrogos;meg a helyi lelkèsz) is csak csóvâlta a fejèt,ilyet mèg nem halottak.Ez nem a drog.Szerintük se.(Azota màr tudjuk ez drog+agy)...voltam pszihuàtriàn is ugye 2 alkalommal(2x1èjjszaka);ahol mint irtam koràbban egymàstól 2 igazsàgügyi elmeorvos szakkèrtő âllìtott azt; nagyon OKOSsan(mert ugye ők diplomàssok..); h a sràc se ön;se közveszèlyes;csak sokat drogozott).Se az elvonón,se a pszihiàtriàn(volt vidèki;pesti),se a börtönös pszihologus(abbol is volt pest;vidèk)...Mindehol ugyanaz az èrtetlensèg fogadott...Nem bolond;csak a drog volt sok.Miközbe beszêlgettek velem .Nekem ők tűntek bolondnak...Ha pszihiàtriàn;elvonon nem hallotak ilyet, AKKOR HOL? Csak ên?! Annyira egyedi a gondolkodàs modom(mely egy egyedi külsőben (is)nyilvànul meg)..hogy csak a magamnal való beszêlgetèsek utàn èrzen,èrezhetem magam Okosabnak?Hm?A kiègèsem egyik velejároja ugye ez a "Nekem nem tud senku ujjat mondani*(max nèha a beszèlgetès gördülèkenysège èrdekêben eljàtszim a naivat,minha a màsij ujjat mondana),miközbe èn folyamatisan olyan dolgokat mondok(nem csak a "követèseket"illetően,h a màsik a fejèt fogja...)Ezt a tèmàt az emberek 99% NEM ÈRTI;NEM ÈRTHETI ugye a megfelelő belső;külső tulajdonsàgok hiànyàban.Nem erre letettek tervezve.Forogtok a mokuskerèkbe.Felkeltek;esztek;isztok;b.sztok azt kèsz! Nincs olyan hetu/napi cselekvès beikktatva a szürke hètköznapjaitokba hogy "na ma a mosàs utâ n; leülök a szobàba ès GONDOLKODOK" Nincs rà igênyetek;az effektìv gondolkodàsra.Èn meg ugye mint a màsik vèglet TÚLGONDOLOK nègàny dolgot amiknek van alapja.


"Tudod betêpve sokan hiszik azt h szuperkèpesègeik vannak"

Nos;Igen; ìgy van.Àlom vilàgba teszik magukat.Rózsaszìn köd veszi körbe őket ilyenkor.De mi van...mi van akkor...CSAK KÈPZELJÜK EL AZ AZ UTÓPIÀT; ha van valaki akiben Tènyleg több van mint a többiben....ès ugyhozta a sors(a karma vagy mind1 hogy hìvjuk)...h a drog belekerül a minden napjaiba...ès -màr ahogy fenntebb is ìrtam- a drogok segìtsègèvel felgyorsìt egy folyamatot(tehât nem tibeti szerzeteskènt vàlik bölcsè)...Akkor mi van? Csak kèpzeljük el ha van egy ilyen kèpessègekel megàldott ember(csak nem tud rola)...aki ha-csalàs àràn is- felgyirsitva az a több èvnyi;èvtizednyi folyamatott bölcsè;làtovà(2013:"jönnek az arabok...pl .egy Pest-vidèki vàros vonat vonalon ...csak arabokat làt;"hallucinàl;vizonàl;közbe a hangok màr akkor Soros Györgyöt emlegetik, majd kèsőbb màr börtönből;a tv ből làtja a Kormàny àltal àtalkititt M(igràns)tv ből h tènyel(amièrt koràbban hülyènek nèztèk)

Ez a 3lèpcsős arab megfigyelès: 1."jönnek az arabok

2. Tènyleg jönnek (màr a tvből làtja)

3.Amikor màr ő maga szàllìtja őket...

2017. ápr. 10. 16:08
 46/89 A kérdező kommentje:

folyt*:"Tèny hosszú tàvon kàbszert hasznâlni nem lehet köv tekezmènyek nêlkül"

Ìgy van...Van aki vagy belebolondul(gyengèbb fejben)

Van aki megnyomorodik testben(mondjuk kezdi egy vèrpisilèssel);ès/vagy belehal.

Van akinek a vègzetèt az egyik gyengèbb tulajdonsàga; vagy testeben(genetikàban),vagy agyban gyengèbb tulajdonsàga okozza.Van aki nem tehet meg hogy folyamat fenn legyen 3-4 napokat(azt meg plâne nem h mellete egy felelősegteljes munkàt vègezzen:esetembe a vezetès),mert nincs meg hozzà a genetikàja; van akinek meg van hozzà genetikai adottsàga,DE pszihès;fejben gyenge...Na ugye ő azok akik előbb bolondulnak bele a drogba,mert testileg tul èlik;de agyban nem tudjâk kezelni a dolgokat.Ès mi van ha vki Fejben;Testbe kb egyformàn Erős....Magàn a drogozàson tul teszi magàt,tehàt nem a drogokon marad rajta;ha nem azokon a dolgokon (esetembe a "követèsek") marad a rajta amiket a drog hatàsa alatt làtot; tapasztalt,majd kèsőbb(tudomânyossan) meg is magyaràzott(pl.az optikusnâl:"120° os a tèrlàtàsod;bizonyos dolgokat előbb èszrevehetsz).Azok nem nem behalnak(mert a genetikàjuknak hâla),nem beleőrülnek(az erős pszihèjüknek hâla,avagy"hàla")...hanem ilyenkor jön egy 3 vègzet.A magâny, a megnemèrtetsèg, ami egy tàrsadalmi kirekesztsèget generàl(kiègèsel pàrosulva), kèsőbb pedig egy öngyilkissàgot*(ez a têma szorossan összefügg a 27esek klubjàval...)

2017. ápr. 10. 16:40
 47/89 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Azt viszont nem lehet tudni hol van az a pont ahol az a bizongos hiba a testedben becsúszik. Fiatal vagy. A droghasználat igenis tönkdeteszi a legtökéletesnek gondolt szervezetet is. Na mindegy ezen kár vitázni. Próbállak megérteni mert azért nem vagyok az a mókuskerékben örlődő ember. Nem tartom magam művésznek, de folytatok művészi tevékenységet. Talán én ezt az érzésemet tudom azonosítani azzal amikor szinte órókra képes vagyok drogok nélkül is kivonni magam a világból. Azt én élvezem és nem ártok vele senkinek. Szóval, ha béna is a hasonlat valami ehhez közelálló állapotra kell gondolni? Ami neked jó, elfogadod azt hogy másoknak ez távoli és tiszteletben tartod?-ha igen, akkot lényegében ez elfogadható. Ha viszont ez neked vagy másnak szenvedést okoz akkor szerintem valamit csinálj másképp.
2017. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigi pozitîv,negatìv vàlaszokat,hozzàszólàsokat! Mèg ha valódi cèlomat nem is èrtem el vele,nem lettem okosabb;több tőletek.De hàt elèg magasrara tettem azt a bizonyos lècet.Igazàból itt is azt tapasztalom ..amir az èletbe.Nem èrt,nem èrthet meg senki!

"A droghasznâlat tönkreteszi a tökêletesnek gondolot genetikad..."

Ìgy van, Előbb- vagy utobb.Esetembe valószìnűleg utóbb.Beleörültem volna. Most kb.ott tartok h ugye nem a közvetlen droghasznâlatba, hanem a azt követő kèrdèsek megvàlaszolàsàba bolondulok bele.Nekem ez az egyedi gondolkodàsmód, az agyam a drogom! Abba roppbanok bele -azèrt is ìrok ilyen hiteltelen oldalakon, hogy olyan vàlaszokar;visszajelzèseket kaphassak amik megerősitenek igazamba a koràbban tapasztaltak miatt.De hàt mi hittèl ember? Ezt az oldalt,nem tudósok,szocilogusok,psziholigusok nèzzik.

A drog rossz! Tud szüksèges rossz lenni!Van hogy kell valami plussz a koràbbi hiànyos önismeret(összefüggèsben az emberismerettel), megvàlaszolàsàhoz.Pl.h mièrt voltunk önbizalom hiànyosak az èlet sok területèn.Mièrt? Vert apàd? Anyàd lelkiterrorizàlt? Csúfoltak az iskolàban?Megveretek?Ès nem ütöttêl vissza?Mert ugye azt tudjuk h nem a dagadt;csunya gyereket veri meg a kortàrsa;hanem az önbizalomhiànyost!

Nem tartod magad művèsznek?

Nem tartom magam drogosnak, bàr nèha drogozzok.Nem,nem buliból.Ezt ìgy utólag.Nàlam a drogozàs egyfajta öngyógyìtàs volt; hogy jobban megismerjem magam,koràbbi fèlelmeim,önbizalom hiànyom alapjait.Ha ugy tetszik művèszi szintre emelve azt,de közbe nem csak magamat,az embereket èrtettem meg.Hanem a vilàgot Lenről fenntről.Ìgy utólag azt mondom egy szociologus voltam terepen.Bàr ne tettem volna;bàr visszamehetnèk az időben,lennèk naìv,"szürke szar" mókuskerêkbe,aki csak a sajàt êletèt èli.De innèt màr nincs vissza.Ez az èn keresztem,az èn utam.Amit vègig kell jàrni legyen az bàrmilyen fàjdalmas.Mindenfêle emberi kapcsolat nèlkül.

"Óràkra kivonod magad a drogok hatàsa alol"??

Èn ha kell,hetekre(legutobb pont 3 hètig nem cigiztem);előtte börtönbe,több mint fêl èvig semmi ugye,direkt nemdohànyzóba kèrtem magam.Ez a milyen erős vagy fejben rèsz.Lehetsz bàrmi erős fejben;testben, ha a lelked gyenge,mert nincs senkid.Hiàba hitted azt hogy vadàllatot csinàltàl magadból,ahgy dr.Johnsson mondta anno.Ha belül lelkiismerrtes,jó ember vagy.Akkor mindig az maradsz.Az ember jónak vagy rossznak születtik,mely csak ugy vàltozik az èvek alatt,h jobb cagy rosszabb lesz.Sok mindentől függ.Csalàd,környezet,azok az ingerek,külső behatàsok, ès főleg a szenvedèseink azok formàlnak olyannà amilyennè.A jó ember sokat szenved,mert kiàll az igaznak vèlt dolgai miatt;ha kell szembe megy az erősebbel is h igazàt bizonyitsa;bizonygassa.Nem èrdekli ha belerokkan lelkileg.Kiàll magáèrt,màsokèrt.Ez miatt sokan el is fordulnak tőle.Túl őszinte.Ami a szìvèn az a szàjàn.Hogy is van?2 fêle ember van az egyik őszinte,a màsiknak vannak baràtai...?

2017. ápr. 10. 21:25
 49/89 anonim ***** válasza:
81%
nekem skizoidnak meg nárcisztikusnak is tünik amiket irsz a paranoián felül ez is lehet a drogtól
2017. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én egyet értek az orvosokkal. Túl sok volt a drog. Attól nem lesz valaki különleges mert ő ezt állítja magáról. A kérdezőnek súlyos gondjai vannak a saját önképével. Retteg attól hogy egy szürke egérkének nézik. Gondolom tele van hasonló félelmekkel. Ha valóban az lenne akinek itt leírja magát nem akarna meggyőzni egy csapat idegent. A kérdésben ésszerű választ kértél. Hát na bekattantál a spuritól.
2017. ápr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!