Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen korán PMS tünet?

Ilyen korán PMS tünet?

Figyelt kérdés
Január 10-e körül volt az ovulációm, és 23-24-e körül kell megjönnie. De tegnap óta nagyon érzékeny, már-már fáj mind a két mellem, már attól, ahogy a ruhám hozzáér. Szokott ilyen érzésem lenni, de csak közvetlenül menstruáció előtt pár nappal. Az ovuláció miatt már nem lehet érzékeny, a mensiig meg még majdnem 1 hetem van! Tehát épp az ovuláció és a menstruáció között "félúton" vagyok. Fájhat már ilyen korán a mensi miatt? Vagy van okom aggódni?

2015. jan. 16. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Akár már két héttel vérzés előtt is jöhetnek a PMS tünetek. Nekem pl tök változó, néha napokkal, néha egy-másfél héttel, néha pedig csak órákkal előzik meg a vérzést magát.

Semmi okod az aggodalomra.

2015. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CODE3 ***** válasza:

Ahogy az előző is írta, egyetértek Vele.

A PMS is szervezetfüggő mint minden más. Az sem mindegy mit eszik az illető, bizonyos ételek, gyümölcsök vagy zöldségek például megváltoztatják a bioritmust. Lehet erősebb tüneteket okoz menzesz alatt vagy enyhítheti azokat. Sőt előrébb hozhatja vagy "eltolhatja" időben, késhet is pár napot és a stressz is befolyásoló tényező.

Tehát gyanítom valami ilyesmi állhat a háttérben, így nem gondolnám, hogy különösebben aggodalomra volna okod. Jó egészséget!

2015. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!