Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Tudom, mindenki lehurrog...

Tudom, mindenki lehurrog majd. De borzasztó olvasni a helyesírási hibákat! Mást is ennyire idegesít?

Figyelt kérdés

Én nem akarok provokatív lenni, de leírok pár példát: tutok, mingyá, bent van a babakocsiba, lenyukszom, muszály.... ez borzasztó....

Le is pontozhattok, de engem ez nagyon zavar...


2009. febr. 18. 17:19
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%

sajnos a kérdezőt nem lehet lepontozni.


igen, sokakat idegesít, egész népes társoság szokott összegyűlni az ilyen kérdéseknél és közösen busongani (igen és akkor is így írom, nem "ú"-val)


már úgyis régen volt ilyen kérdés, persze azért azt nem mondanám, hogy hiányzott volna.


Mondjuk azért ide is leírom azt, a már az összes korábbiba is beírt véleményem, amit persze a sok nyelművelő értelme, szerintem meglehetősen vicces, vagy inkább szánalmas módon nem tudott feldolgozni, miszerint, ha választanom kell egy tartalmas, de rossz helyesírású szöveg és egy nyelvtanilag, helyesírásilag tökéletes, ámde tartalmatlan, semmitmondó iromány között, akkor én biza az elöbbit választom, mert szerintem a helyesírás alapvetően külsőség.


(nesztek, elemezzétek ezt a mondatot)


na midegy, mivel válaszok vannak, a 3 pontot már megkaptad érte. váljék egészségedre.

2009. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim válasza:
86%
Engem is idegesít, ha valaki nem tud helyesen írni. Nem kicsit, nagyon. :) De nem kell belőle nagy ügyet csinálni. Aki nem fárad picit sem azon, hogy megtanuljon helyesen beszélni és írni, az nyugodtan minősítse le magát. Itt gyakorikerdesek.hu-n az ő meglátásaikat én figyelmen kívül is hagyom.
2009. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar! Mondjuk velem is előfordult már, hogy elgépeltem vmit és amikor visszaolvastam, azt hittem elájulok!

Ettől függetlenül ennél az jobban zavar, ha vki igénytelenül beszél. Pl.: -nák, -suk, -sük a kedvencem pedig az -e szócska! Rosszul vagyok, ha vki nem tudja hová kell tenni! Nem is értem, ezek az emberek hol voltak általános iskola helyett??

Visszatérve a helyesírásra: sztem azért érzék is kell hozzá. Nagymamám pl. szépen beszél, de a helyesírása botrányos!


Örülök, hogy vannak még ilyen emberek! :-)

2009. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
A 18:00-nak: Már vártam az ilyen választ,de ugye tudod, hogy azon túl, hogy nem írsz helyesen, a válaszod is semmitmondó? Én nem bántottalak téged,csak írtam egy véleményt,és kíváncsi voltam, más is így van-e ezzel...Szerintem nem az én kérdésem, hanem a te válaszod volt provokáló...Azt elfogadom, hogy a kérdés tartalma a lényeg, de azt nem, hogy a helyesírás egy külsőség,mert ez sokat elárul egy emberről... De köszi a választ!
2009. febr. 18. 18:35
 15/41 anonim ***** válasza:
87%
Engem is nagyon zavar. Világ életemben imádtam a nyelvtant, lehet, hogy ezért. Egy párral előttem már írta valaki, a rövidítések is, de azokból csak azok, amiknek semmi értelme. Ezeket soha nem értem meg: Szejjetlek, cejjike, puxy, stb...
2009. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

A 18:35-nek! Én is örülök Neked! (Nektek) :)

Azok a "beszéd-problémák" is írtó idegesítőek, vagy inkább elszomorítóak... Na, de ez van,nem tudunk rajta változtatni.

Köszönöm a véleményeket, válaszokat!

2009. febr. 18. 18:42
 17/41 A kérdező kommentje:
Jaj, tudjátok, mitől kapok még idegbajt? Nagy divat: naon...." nagyon
2009. febr. 18. 18:44
 18/41 anonim ***** válasza:
91%
Manapság már nem csak a tanult emberek neteznek, így nyilván olyanok is sokan írnak ide, akik a suliban esetleg bukdácsoltak magyarból. Attól még nekik is lehetnek problémáik, amikre itt keresik a választ, vagy érthetnek olyasmihez, amihez a többi válaszoló nem. Emberek vagyunk, mindenkinek más a gyengéje.
2009. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
69%
Szia én 14 éves vagyok a helyes írásom szar...gépelés közben persze:D mert ilyenkor vagy röviditek vagy csak gyorsan le írom mi afejemben van s nem olvasom visza ki javitani a hibákat...engem is zavar pár helyen a hiba de el olvasom hogy én mit írok utána rá jövök hogy én is hibázok szerintem te is ha nem is mindig de figyeld meg lesz hibád...
2009. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
85%
Engem csak bizonyos szint után zavar... De nem lehet semmit tenni. Különben is, lehet egy válasz hasznos attól függetlenüll hogy hány helyesírásí hiba van benne. Csak az lenne a jó ha a sok "hejesíró balynok"(igen, ez direkt volt) nem káromkodna. Legalább megválogathatnák, hogy milyen szavakat írnak le helytelenül.
2009. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!