Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Tudom, mindenki lehurrog...

Tudom, mindenki lehurrog majd. De borzasztó olvasni a helyesírási hibákat! Mást is ennyire idegesít?

Figyelt kérdés

Én nem akarok provokatív lenni, de leírok pár példát: tutok, mingyá, bent van a babakocsiba, lenyukszom, muszály.... ez borzasztó....

Le is pontozhattok, de engem ez nagyon zavar...


2009. febr. 18. 17:19
1 2 3 4 5
 31/41 zseska ***** válasza:
100%
02-19 17:17,és 02-19 18:20! Kicsit összekeveritek a fogalmazást a helyesírással,nem??? A kettő nem ugyanaz,és engem ez az okoskodás még ráadásnak is idegesít!! Itt most a helyesírással,és nem a fogalmazással foglalkozunk! Engem is nagyon zavar,és láss csodát,én mindkettőből jó voltam! :))))))) Ha a fogalmazás kissé kesze-kusza,az nem érdekel annyira,mint a helyesírási hibák! Találtok kivetnivalót az írásomban? :))))))))
2009. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek,iszonyatosan zavaró,csak egy példa: kiskutyákat hirdettem az expressz.hu oldalon,és a következő e-mailt kaptam egy figurától: "Okés de örögbe adod őket ? Mert akkor nekem kell de ha eladód akkor nem kell !".Ezek után persze eszembe sem jutott kutyát adni neki....
2009. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

10:15!Úgy gondolom, ha valaki kritizálja más helyesírását, akkor legyen tisztában a nyelvtani követelményekkel.Értem ezalatt a helyesírást és a fogalmazást is.

Egyébként pedig mindenkivel előfordulhat, hogy valamit helytelenül ír le, de sokszor hiába ellenőrzöd le, nem látod a hibát.

Erre itt a példa:

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestõgée annak mkénit rdeeözndenk el a btûek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslõ és az uolstó betû a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlõ, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jnleeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals.

Íme a bzonytéik

Még megjegyzésként annyit, hogy remek a helyesírásod és a fogalmazásod is, jogosan kritizálhatsz másokat!!!:))))

2009. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesít a sok hiba, több okból is.

1: direkt kérik, hogy ügyeljünk a helyesírásra.

2: tanítónő leszek (várhatóan idén nyáron kapom meg a diplomám), ezért nekem ez szívügyem

3: miattuk értelmetlen, vagy érhetetlen sokszor a kérdés vagy a komment, és még fel is hergelem magam rajtuk

4: ez jellemzi korunk társadalmát. Kitől tanultak ezek az emberek magyarul írni és beszélni? Miért nem fordítanak erre nagyobb figyelmet az iskolában? Miért nem olvasnak többet az emberek?

És itt jön az, hogy én nagyon nagy gondot fogok arra fordítani, hogy a "csemetéim" megtanulják helyesen, hogy

az -e kérdőszó az állítmányhoz tartozik szorosan.

Volt -e nagyobb baj

Nem volt -e nagyobb baj. Az állítmány nem a "nem", ("nem -e volt nagyobb baj"), hanem a "nem volt"...

hogy a mindig mindig rövid i, hogy a muszáj-t muszáj pontos j-vel írni,

hogy ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybe kell írni, és nem "fel megyek" "meg dobom"...,

hogy a "de viszont" sérti a fület...


Szóval nemtetszéseddel nem vagy egyedül.

2009. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

És igen, biztosan az én írásomban is találni kivetnivalót. (utolsó válasz az enyém) De ez általában így szokott lenni. Aki kritizál, sosem tökéletes. Na de senki más sem az!

Ami viszont még roppant tud zavarni:

Ha valaki sosem használ vesszőt pedig sok mindent ír egyetlen mondatba és úgy összefolynak a szavai hogy nem lehet értelmezni amit ír ezért már kedvem sincs elolvasni és válaszolni rá.

- igen, tudok róla, szándékos volt, köszönöm.

2009. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 zseska ***** válasza:
100%
02-23 11:55... Köszönöm. :))) De nem azért írtam,hogy bárkit is kritizáljak,ezen sajnos már túl estem :( Egyszerűen elsiklom felette,vagy pedig,el sem olvasom az ilyen irományokat! :( A MINDENSÉGIT!!!! Ez nagyon komoly! El tudtam olvasni az egyetemes szöveget,és elgondolkodtam,mennyire igaz is ez! :))))
2009. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon idegesítenek az igénytelen, helyesírási hibával teli szövegek. De ami még szörnyűbb, az olyan szavak, mint például kajcsizás, fürcsizés, meg hasonlók.
2009. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Hurr,hurr,hurr.XD

Nem vagy provokatív.Nem tudlak és nem is akarlak és nem is akarnálak lepontozni.Csak tudod,minden embernek van valami hibája,a leggyakoribb a helyesírási hiba.De ez talán nem is olyan súlyos.Ha nem a születési rendellenesség-na az nagyon súlyos!Vagy mondjuk más egyéb egészségügyi probléma.Bele kell gondolni a szituációba.Mennyivel jobb egy nyelvtanból megbukott gyerek,mint egy születési rendellenességgel élő gyerek?Te melyiket szeretnéd?Szerintem a kérdésre a válaszod a következő lenne:

A nyelvtanból megbukottat szeretném.

Sokan vannak,akiknek rendellenességgel élő gyerekeik vannak.Sajnos az ismerősi körömben is van ilyen.Most 2,5 évesek az ikerfiúk,5 éves korukban lehet,hogy meghalnak.Reménykedjünk,hogy nem!

2009. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon bosszant, ha valaki nem tud helyesen írni, de nem várhatjuk el mindenkitől, hogy tudjon, nem mindenkinek van hozzá érzéke.


Sokkal rosszabb, amikor csupa kisbetűvel, írásjelek nélkül van leírva egy fél oldalas szöveg - ehhez nem kell semmiféle érzék, csak annyi, hogy az ember használja a vesszőt, pontot és a shiftet a billentyűzeten. Aztán ha valaki szól, hogy nem lehet értelmezni, mert egy nagy maszlag az egész, még ő lesz lepontozva, hogy minek válaszol, ha csak kötekedni tud. Velem is volt már ilyen, segíteni akartam a kérdezőnek, de mivel nem tudtam kihámozni a lényeget a kérdéséből, szóltam neki, hogy fogalmazza meg rendesen a problémát, hátha úgy kapna hasznos válaszokat. Persze jól le lettem pontozva.

2009. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
engem nem zavar, így is megértem amit mondani akar. De vannak olyan emberek,akiket ez zavar. én elfogadom. De idegesít amikor valami azért szól le mert nem nyomtam le eléggé a gobot,és nem veszi be. amúgy ha olyat írok én is ezt a kis ékezetet használom : ' . itt az én kérdésem,ezzel kapcsolatos,és ez magyarázatot ad valaki helyesírási hibáira:ww.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek__2598569-miert-b%2Asz-le-mindenki-ha-vetek-egy-par-helyesirasi-hibat
2012. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!