Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Tudom, mindenki lehurrog...

Tudom, mindenki lehurrog majd. De borzasztó olvasni a helyesírási hibákat! Mást is ennyire idegesít?

Figyelt kérdés

Én nem akarok provokatív lenni, de leírok pár példát: tutok, mingyá, bent van a babakocsiba, lenyukszom, muszály.... ez borzasztó....

Le is pontozhattok, de engem ez nagyon zavar...


2009. febr. 18. 17:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
91%
Zavarni éppen nem zavar, de teljesen másként tekintek egy tisztán, helyesen írt szövegre. Korábbi munkahelyemen mint korrektor is dolgoztam, így én szakmai ártalomnak tudom be ezt magamnál. Egyébként én vakon írok, így azonnal látom, ha elütök valamit, ezért megértem, ha valakinél apróbb elírásokat találok. Bár én mindig átszaladok szemmel az írományomon, és csak azután küldöm el.
2009. febr. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
88%
Jaj, nagyon-nagyon idegesít... De nemcsak itt, hanem pl. különböző műsorok sms csíkjain is mit tudnak művelni egyes emberek... Ez annyira szomorú valahol. Jó, lehet, sz*r tanulók voltak, nem olvastak elég könyvet, azért nem tudnak helyesen írni, de akkor is... Én nyertem helyesírási versenyt még általánosban, lehet azért is zavar ennyire... Na meg a mai "divatos" írásmódok, az a másik fele. :(
2009. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
87%
ez az oldal azért van, hogy kérdéseket tudjunk feltenni.természetesen engem is zavarnak a helyesírási hibák, de sajnos nagyon sok olyan ember van, akinek ez gondot okoz. egy ilyen kérdéssel, amit te feltettél ne hozzuk már őket zavarba, mert lehet, hogy ez után nem szívesen látogatják majd ezt az odalt.
2009. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavar - különösen akkor, ha még büszke is rá az illető.

Sajnos ez komolyabb gond, mint ahogy a többség gondolná: most, ahogy végigolvastam, EGYETLEN hibátlan cikk sem volt itt. A kérdezőé sem: a kérdése és a megjegyzései sem hibátlanok.

Mindez azért zavar nagyon, mert aki ide írt, az 90% olyan ember volt, akit zavar a rossz helyesírás - és már ő sem ír teljesen helyesen. Milyen akkor a többi, akit még nem is érdekel ez?

2009. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy EGYETLEN sincs az erős túlzás. Sok a helyesírási és fogalmazási hiba, de azért nem minden "cikk" hibás.

Engem is bosszant, hogy arra sem hajlandó sok fiatal (elég sok itt az iskolás), hogy odafigyeljen, vagy vissza ellenőrizze mit írt. Milyen minőségű munkát fognak végezni ezzel a mentalitással, amikor kikerülnek az iskolából? Én azt tapasztalom, hogy ez a hanyagság ott is megjelenik.

2009. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, hogy miért kérdezel ilyet, ha te sem tudsz helyesen írni.Még azt a két soros kérdésed sem helyesen tetted fel.

Helyesen:Tudom, hogy mindenki lehurrog majd, de borzasztó olvasni a helyesírási hibákat!

Ti nem így gondoljátok?

2009. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon zavar. Főleg, amikor "Bence" helyett "lebencéznek". Amikor szóvá teszem, akkor még az van kiakadva, h h lehetek ilyen szőrszálhasogató, stb.
2009. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Szia, engem is rettenetesen zavar, de nem csak ezen az oldalon, úgy általában. Sokszor nem tudom eldonteni, hogy valaki csak siet, nem figyel arra, amit ír, vagy egyszeruen csak "trendi" manapság. Gimis koromban helyesírási versenyekre jártam, nagyon érdekelt, jól is szerepeltem mindig, de ahogy telnek az évek, azért már magamon látom, hogy bizony sokminden lemorzsolodott a tudásombol - kivételek, ritka példák. Valószínuleg más is felejt, de azért nem kellene ilyen szarvashibákat véteni, az alapszabályokkal azért mindenki tisztában lehetne!!!:)A felnotteknél kb. a suli utáni felejtés , esetleg nemtorodomség játszik kozre, az iskolások meg sokszor meg sem tanulnak helyesen írni, ebben nagy szerepe van a mai divatnak is (internet, chat, sms-nyelv)...Orulok,hogy nem csak én látom így:)
2009. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
BOrzasztoan zavar,es szerintem nagyreszt az is az oka,hogy az emberek manapsag kevesebb konyvet olvasnak,masreszt sokat szamit az is,hogy az elemiben milyen tanito tanitja a gyerkocoknek a magyar nyelvtant.
2009. febr. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon bosszantanak - lehet, csak azért, mert nekem az irodalom amúgy is nagyon nagy hangsúlyt kap az életemben. Ha valaki MSN-en véletlenül elgépel valamit, az nem zavar, de az, hogy valaki a kapkodáson és a figyelmetlenségen kívül is látszik, hogy nem tudja, hogyan kell helyesen leírni a magyar szavakat, attól sikítófrászt kapok... pláne, ha egyébként veri a mellét, hogy milyen nagy magyar.



És még ha le is pontoztok, nem tudom, hányadik válaszolónak (kinek nem inge, ne vegye magára, ugyebár): a magyar helyesíráshoz hozzátartozik az írásjelek helyes használata, illetve ha nem is helyesírási, de nyelvtani probléma továbbá, ha egy mondatrészben egyes számot, a következőben - ugyanarra a tárgyra - többesszámot használsz.

Ne vedd provokációnak. Csak hát... magyarok vagyunk, mint megállapítottuk...

2009. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!