Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen srácról? 20/F

Figyelt kérdés

Nem ismerkedni akarok, csak szeretnék egyszerűen minél jobb lenni, ezért kérdezem, hogy mi a véleményetek. :)


Viszonylag magas, sovány alkatú srác vagyok, kék szemekkel és világosbarna hajjal. Az életemben fontos szerepet tölt be a fejlődés, a küzdelem, és az, hogy valami újat tegyek hozzá a világhoz - még ha kevesen ismernek is. (Erről esetleg privátban beszélek részletesebben is). Ugyanakkor nem akarom túlterhelni magam.


A kreativitás, tanulás, a művészet mindig is fontos szerepet töltött be az életemben, és szeretném, ha erre a jövőben több időm lenne. Nem ez az egyetlen vonása ugyanakkor a személyiségemnek, ugyanis a mérnöki, matematikai jellegű gondolkodás ugyanúgy fontos része az életemnek.


A jelenlegi tudásommal napi 10-12 ezer forintot tudok megkeresni, ami elég a napi megélhetéshez, és pár extra költség fedezéséhez, de folyamatosan dolgozom ennek fejlesztésén is, mert van pár tervem, amihez kell némi anyagi háttér. Becslések szintjén nagyon jól tudok bánni a pénzzel, a napi szintű kivitelezésben viszont figyelmetlen vagyok. (Ennek vannak mélyebb okai, bővebben privátban)


A szabadidőm kevés, hiszen a legtöbb időmet munkával és tanulással töltöm, viszont amikor van időm, akkor legszívesebben főzéssel, sétákkal, randizással töltöm, de nem áll távol tőlem a haverokkal való kocsmázás sem. Olvasásom jelenleg főképp szakmai témákra korlátozódik, de van jó sok dolog, ami érdekel, csak nincs rá időm.


Nem vagyok egy sportos típus, de amikor időm engedi, akkor reggelente lejárok futni, sétálni, tornázni.


Autóm nincs, és nem is tervezek, mert nem használnám, fölösleges dologra pedig nem adok ki ennyi pénzt.


Öltözködési stílus: ha unatkozom, hajlamos vagyok rá sok idő fordítani, de egyébként általában valamilyen egyszínű ingben és alkalmi nadrágban, vagy pedig poló + farmer kombóban járok, tehát semmi extra.


A névtelenség kedvéért nem megyek bele több részletbe, de privátban szívesen válaszolok bármire. :)


A legfőbb kérdésem, hogy egyrészt mi a véleményetek, milyennek képzeltek el, milyen benyomást kelt ez, illetve hogy szerintetek hogyan lehetnék kellemesebb, vonzóbb, de alázatosabb és nyitottabb, szerényebb ember? :)


2013. okt. 9. 23:16
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

" Neked egyébként mi a bajod az emberekkel? Nagyjából körvonalazódik milyennek képzelnek el téged,milyen benyomást keltesz.Olyan mintha mindig védekeznél,hogy rólad senki ne gondoljon rosszat mert te jó vagy,miért kell ezt bizonygatni,ha nincs gond veled?"


Van gond velem, ezt a privátban íroknak le is írtam. Hogy miért védekezek? Miért fontos nekem, hogy mások mit gondolnak rólam? Azért, mert nem vagyok pszichopata. Lehet, hogy távol vagyok még egy fejlett személyiségtől, de úgy vélem, hogy egészséges önképet csak arra lehet építeni, ha az ember poztívnak látja magát. Ha a bolti tolvajt megkérdezed, hogy miért lopott, nem azt fogja mondani, hogy azért, hogy megkárosítsa az üzletet, hanem azért, mert kell az étel a családjának, stb. Bármi rosszat tesz az ember, valamilyen szinten muszáj, hogy pozitív színben próbálja meg látni magát. Különben kognitív disszonancia lép fel, ami egy rettentő kellemetlen érzés. És lehet, hogy igazatok van abban, hogy rettentő nagy az arcom, de annyira nagy csak nem lehet, hogy ez alól kivétel legyek. Sőt, megkockáztatom, valószínűleg ti sem vagytok ez alól kivételek. Meg senki olyan, aki nem pszichopata.


Hogy miért kell bizonygatni, hogy nincs gond velem? Egyrészt a fent említett okok miatt, másrészt pedig azért, mert a szüleim egész kis korom óta azt sulykolják belém, hogy én rossz vagyok, és a tettlegességhez is folyamodtak. De szerintem ezzel túl mentünk minden határon, a többit tényleg privátban.

2013. okt. 10. 00:39
 32/59 anonim ***** válasza:
50%
Vigyázat egy pszichopata lelki sérült ember privátkozni akar veletek.Ezt egy pszichológussal kellene megbeszélned.Amúgy miért nem a Tudományok vagy az Egészség-mentális egészség rovatba tetted fel a kérdésed?Mi köze ennek a Szerelem,szex rovathoz?Te vagy nagyon kamuzol vagy elvagy tévedve vagy szaros tanulmányaidhoz gyűjtesz információt esetleg megrögzött pszichopata vagy aki itt éli ki magát.
2013. okt. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:

Azt én is látom, hogy egy megrögzött pszichopata itt éli ki magát, de szerintem nem én vagyok az.


Hál istennek amíg engem szekálsz, legalább nem másokon éled ki. Rosszabb is lehetne, nálam instabilabb lelki állapotú emberek lettek már öngyilkosak is hasonló kommentek miatt. (lásd ask.fm szidalmazói, trolljai, stb.)

2013. okt. 10. 00:59
 34/59 anonim ***** válasza:
57%
Látom nagyon otthon vagy a témában.De Írhattad volna hogy nem téveszted össze az internetet a valósággal és akkor sokkal intelligensebbnek tűntél volna.
2013. okt. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
90%
Hát sajnálom,ha a szüleid nem voltak megértőek veled,az a fontos,hogy ezután úgy alakítsd az életed,hogy te jól érezd magad és persze a környezeted is elfogadjon.Azt azért ne feledd,hogy az a pár ember aki miatt sérelmed történt,az csak egy maroknyi a sok pozitív gondolkodású ember között és azt sem,hogy az élettől kapsz még sok hideget és meleget egyaránt és ezt meg kell tanulni higgadtan és fegyelmezetten kezelni.A múltat meg le kell zárni, bármilyen is volt.
2013. okt. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim válasza:
30%
csicska,irritáló
2013. okt. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 Kései Sirató ***** válasza:
64%

A kérdésedből és a kommentjeidből ítélve tanult és intelligens vagy.

Szerintem az embereket az irritálja, hogy több pozitív tulajdonságot is leírtál magadról, kevesebb információ birtokában kevésbé lennének ingerültek.

Az alapkérdés azért nehezen megválaszolható,. mert személyes ismeretség és tapasztalatok nélkül nagyon nehéz véleményt alkotni egy emberről.

Valószínüleg fiatal vagy, talpraesett, okos, türelmes, aki nem szereti az autókat. Félsz a forgalomtól? Fóbiád van esetleg? Otthon dolgozol? Informatikus vagy? Esetleg bevonták a jogsidat? :) Ezek csak úgy eszembe jutottak.. ne várd, hogy itt teljeskörű választ kapj kérdéseidre, de megkísérlek 1-2 ötletet adni:

Kellemes benyomáshoz fontos, hogy jól ápolt és tiszta légy, ne legyen túl sok dioptriás szemüveged, mosolyogj sokat, kérdezz és érdeklődj, legyél őszinte, de ne tapintatlan..

2013. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim válasza:
21%

Kedves 71%-os!

Nálad biztos, hogy agyilag valami nincs rendben! Ezt nagyon hamar ki lehet szúrni!

Ajánlom neked, hogy járj pszichológushoz mert szerintem valami pszichopata vagy!

2013. okt. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

A forgalomtól nem félek, de az autókat nem imádom, utazási eszközknél többet nem jelentenek számomra. (Tehát nem hobbi). A legtöbb dolog ahova megyek, gyalog vagy tömegközlekedéssel elérhető 5-15 perc alatt, és ennek a költségei a töredékét teszik csak ki az autóénak, ráadásul nem kell vezetnem, tehát olvashatok út közben, vagy hallgathatok zenét. Így abszolút nem éri meg rá szerintem pénzt költeni. És nincs is annyi pénzem, egyébként.


Amúgy igen, informatikus vagyok. A jól ápolt, tiszta külsőre igyekszem figyelni. :) Szemüvegem nincs. Amikor van időm, folyamatosan ismerkedem emberekkel, és renteg érdekeset lehet ilyenkor hallani, főleg, ha hagyom, hogy a beszélgetőpartnerem olyan témára terelje a szót, ami őt érdekli. A legérdekesebb dolgokat, amiket eddig tanultam, így tudtam meg. :)


Viszont a probléma inkább az hogy ezeket az eleinte érdekes embereket hamar megunom. Amikor érdeklődő hangulatban vagyok, akkor szívesen meghallgatok bárkit, viszont máskor könnyen lankad a figyelmem, és ez sokakat idegesít. Ez részben egy problémámnak köszönhető, de mindenképpen szeretném ezt valahogy fejleszteni, hogy hosszú távon is kellemes társaság lehessek. Erről mit gondolsz? Hogyan lehet ezen javítani? Esetleg meditációs technikák segíthetnek? Volt aki ezt javasolta.

2013. okt. 10. 11:28
 40/59 Kései Sirató ***** válasza:
90%

Én nem javaslom a meditációt..

Szeretnél minél több emberrel jó kapcsolatot ápolni, ami nem túl mély, de fontos, hogy kedveljenek? Valójában azt nem értem, hogy miért akarod ezt, ha nehezedre esik , hogy odafigyelj rájuk, nehéz meghallgatnod őket.

Ha politikusnak készülsz, akkor bszolút érthető, hogy szeretnél népszerű lenni..

..de ha nem, magánemberként nem sokkal többet ér 2-3 szorosabb barátság ápolása, a többi ember meg csak maradjon meg ismeretség szintjén, mint ahogyan a legtöbben tesszük?

Azt figyeltem meg, hogy akinek túl sok barátja van, annak egy sincs - úgy értem egy igazi mély barátság sincs az életében.

Szóval mi a célod?

2013. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!