Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen srácról? 20/F

Figyelt kérdés

Nem ismerkedni akarok, csak szeretnék egyszerűen minél jobb lenni, ezért kérdezem, hogy mi a véleményetek. :)


Viszonylag magas, sovány alkatú srác vagyok, kék szemekkel és világosbarna hajjal. Az életemben fontos szerepet tölt be a fejlődés, a küzdelem, és az, hogy valami újat tegyek hozzá a világhoz - még ha kevesen ismernek is. (Erről esetleg privátban beszélek részletesebben is). Ugyanakkor nem akarom túlterhelni magam.


A kreativitás, tanulás, a művészet mindig is fontos szerepet töltött be az életemben, és szeretném, ha erre a jövőben több időm lenne. Nem ez az egyetlen vonása ugyanakkor a személyiségemnek, ugyanis a mérnöki, matematikai jellegű gondolkodás ugyanúgy fontos része az életemnek.


A jelenlegi tudásommal napi 10-12 ezer forintot tudok megkeresni, ami elég a napi megélhetéshez, és pár extra költség fedezéséhez, de folyamatosan dolgozom ennek fejlesztésén is, mert van pár tervem, amihez kell némi anyagi háttér. Becslések szintjén nagyon jól tudok bánni a pénzzel, a napi szintű kivitelezésben viszont figyelmetlen vagyok. (Ennek vannak mélyebb okai, bővebben privátban)


A szabadidőm kevés, hiszen a legtöbb időmet munkával és tanulással töltöm, viszont amikor van időm, akkor legszívesebben főzéssel, sétákkal, randizással töltöm, de nem áll távol tőlem a haverokkal való kocsmázás sem. Olvasásom jelenleg főképp szakmai témákra korlátozódik, de van jó sok dolog, ami érdekel, csak nincs rá időm.


Nem vagyok egy sportos típus, de amikor időm engedi, akkor reggelente lejárok futni, sétálni, tornázni.


Autóm nincs, és nem is tervezek, mert nem használnám, fölösleges dologra pedig nem adok ki ennyi pénzt.


Öltözködési stílus: ha unatkozom, hajlamos vagyok rá sok idő fordítani, de egyébként általában valamilyen egyszínű ingben és alkalmi nadrágban, vagy pedig poló + farmer kombóban járok, tehát semmi extra.


A névtelenség kedvéért nem megyek bele több részletbe, de privátban szívesen válaszolok bármire. :)


A legfőbb kérdésem, hogy egyrészt mi a véleményetek, milyennek képzeltek el, milyen benyomást kelt ez, illetve hogy szerintetek hogyan lehetnék kellemesebb, vonzóbb, de alázatosabb és nyitottabb, szerényebb ember? :)


2013. okt. 9. 23:16
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
100%

Nekm pozitív véleményem van rólad

Egyébként ugye, hogyha valaki végre nem szólja le minden tulajdonságod, akkor annak sokkal jobban meg tudsz nyílni, könnyebb vele őszintének lenni.

Amúgy tök jófej lehetsz!

Még egy '"amúgy...": a legutolsó válaszok a értelmesbbek szerintem

De komolyan, regényeket írhatnál...

További minden jót! :)

2013. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim válasza:
54%

Itt van ez a mosolygós, kedves pozitív srác. A legtöbben ennél a megállapításnál megállnak.

A valódi kérdés az, hogy mi motiválta a kérdezőt a kérdés feltevésekor.

A hazugság élét mosolygással próbálta elvenni, de némi emberismerettel ez könnyen átlátható.

Szóval itt valami bűzlik a kérdés körül.

2013. okt. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:

Nem akarok kötözködni, de: lehet, hogy igazad van, és némi emberismerettel átlátható. De mégis honnan veszed azt, hogy "mosolygós, kedves, pozitív vagyok"? Igen, szívesen használom a mosolyt kedves, vagy biztató gesztusként, de távolról sem igaz, hogy egy merev mosoly lenne az egész arcom.


Milyen hazugságot próbálnék mégis ezzel elkendőzni? Azt, hogy igen, nem ritka, hogy hulla fáradtan érek haza? Vagy végig lustulok egy napot? Esetleg ott maradnak a mosatlan tányérok? Vagy olykor kétségbe esek apróságok miatt? Sehol nem írtam, hogy ne lenne így. Én is emberből vagyok, ha nálad ezt néhány mosoly simán elkendőzi, akkor talán mégis van mit fejleszteni az emberismereteden.


"A valódi kérdés az, hogy mi motiválta a kérdezőt a kérdés feltevésekor. "

Nem. A valódi kérdés az, ami a kérdés. Hogy mi motivált? Nem hiszem el, hogy ezt annyira nehéz lenne megérteni/elfogadni. Azért ehhez sem kell hihetetlen nagy emberismeret.


"Szóval itt valami bűzlik a kérdés körül."

Már azon kívül, hogy megszaporodtak az önjelölt pszichológusok, akik csak éppen a fától nem látják az erdőt?


Én nem ítélkezem. Nem várom el senkitől, hogy pozitívan válaszoljon. Elfogadom a negatív véleményt is. Elismerem, hogy igen, nem én sz-rtam a spanyol viaszt. Csupán az hat bosszantóan, hogy te viszont úgy gondolod, hogy igen, te vagy az, aki a dolgok mélyére lát. Hát pedig nem, mert lehet, hogy tényleg jó emberismerő vagy, de most mellé nyúltál. Egy picit extra empátiával könnyebben ment volna. Privátban nem egy emberrel osztottam meg olyan dolgokat, amire ilyen elemezgetéssel, találgatással, nem létező kirakósdarabok összerakásával soha nem fogsz rájönni. És ők csak empatikusak, szociálisak voltak. :)

2013. okt. 18. 07:35
 54/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt kedvem végig olvasni a kommenteket, de a tanulás része az is, hogy amit adsz, és kiadsz arra milyen reakciókat kaphatsz. Ebből is tanulj :)

Anno ismertem egy srácot, aki alapvetően teljesen normális volt, jófej, humoros, haverok voltunk. Viszont mindig nagyon igyekezett, hogy jó színben tűntesse fel magát, emiatt viszont taszító volt. És nem azért, mert amúgy gáz volt, hanem mert annyira igyekezett megfelelni, hogy már nem hatott őszintének. Mivel barátom volt, mondtam is neki, hogy ezt nem bírom benne, és ha értetlenkedett hogy mások miért nem kedvelik vagy utasítják vissza (pl. lányok) elmagyaráztam neki, hogy ez miatt. Legyen természetes. Nem kell törődni azzal mások mit gondolnak, mindig lesznek irigyek, negatív gondolkodású egyének, akik saját bajuk, vagy intelligencia hiány miatt bántani fognak, ezekkel nem kell foglalkozni. Szvsz csinálni kell a dolgod, és ha alapvetően kedves vagy másokkal nem lesz baj. Bizonygatni nem kell hogy jó vagy, azt tettekből fogják tudni az emberek. Fordított esetben téged is idegesítene ha valaki állandóan lobogtatja előtted, holott nem kérted. :)

Sok olyan dolgot is felsoroltál ami csak külsőség, ez nem személyiség csiszoló. Egy faragatlan fráter is húzhat méregdrága öltönyt, attól még faragatlan fráter marad :).

Reális véleményt nehéz írni, igazából ha fejlődni szeretnél magadnak írd le a céljaid, és azt mi kell ahhoz hogy ezeket elérd. :)

2013. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva engem is irritálsz.Minden sorodon valamiféle modorosság süt át,mintha folyamatosan megjátszanád magad,hogy jobbnak látszódj,mint amilyen valójában vagy.Én egyébként egy különc,okos,ám antiszociális emberkének képzellek el,akinek esze és talpraesettsége van ugyan az élethez,de a magánélete gyakorlatilag nulla.
2013. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 1Gáborvagyok válasza:

Én is az vagyok derpresszis mert a kicseszett világban munka hely lehetőség sinccs meg nő sincs sem élet huuu

4 éve othon ülők azt elszivok 50 szál cigit vagyok 50 kg ááá na mindegy

2014. márc. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de nekem már ezzel az állandó privátkéregetéssel is kissé felcseszed az agyamat. Miért gondolod, hogy minket ennyire érdekelsz? Én nem fogok itt "önjelölt pszichológus”t játszani, de ebből a megközelítésből te milyennek látnád magadat?
2014. márc. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
Bocs ha kicsit durván fogalmaztam
2014. márc. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

Figyu, ha ugyanez a szöveg mellé nőt irtál volna, csak pozitiv megerősitések jönnének! :D


Az emberek nem szeretik a náluknál jobbakat... Az anyagi helyzeted jó, a leirtak alapján jóképü lehetsz, harmóniában vagy önmagaddal, a nyugodtság, kiegyensúlyozottság árad a mondataidból...


Az emberek hajlamosak a sok jó mellet csak a negativat keresni... "Hol van ennek a srácnak a hibája? Nehogymár jobb legyen nálam."


Te pedig ne menj bele a játékukba, azzal, hogy összeveszel velük. Problémával küszködő emberek járnak ebbe a kategóriába (az önjelölt pszichológusok mellett :)).

2014. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!