Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociálisan esetlen vagyok,...

Szociálisan esetlen vagyok, de emellé mindent a szívemre veszek. Hogyan tegyem magam túl ezen?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenkinek vannak botlásai, vagy van olyan ember a környezetében akinek nem szimpatikus, stb.


Én viszont az összes ilyen mellényúlást, "játszmázást" nagyon méylre szívok, napokig agyalok rajta, teljesen leviszi az önbizalmamat.

A mellényúlások oka általában nem az ártó szándék vagy az empátia hiánya, hanem az odafigyelésé, egyszerűen sokszor elsőre nem jönnek át a finom jelzések.


Mivel tudnám magamat tréningezni, hogy figyelmesebb legyek? Hogyan kell igazán, mélyen figyelni a másik emberre?



2015. jan. 29. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy mik ezek a mellényúlások, írhattál volna egy konkrét példát, de ez alapján azt mondanám, hogy ne menj bele ezekbe a "játszmázásokba", hanem lassíts, mikor nem vagy biztos a dolgodban. Adj időt magadnak a jó döntésekhez.
2015. jan. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Általában ezek a mellényúlások alatt azt értem, amikor pl. egy beszélgetés során eggyesek számára kellemetlen dolgok kerülnek előtérbe, én nem érzem ezeket tabutémának, rákérdezek, hogy mi az ami nyomasztja őket.

A kegyes hazugságok se mennek, általában túl őszinte vagyok. Pl. még gimiben volt, hogy az egyik osztálytársnőmnek megjegyeztem, hogy jó színben van, felszedett-e egy pár kilót?

Kiderült, hogy nem valami edzésterv vagy diéta, hanem várandós, és tisztára kiakadt, mert szerinte fel van fóvódva, és meghízott, és hogy lehetek ilyen bunkó, hogy ezt megjegyeztem neki. Mert ilyet nem mondunk, hogy de meghíztál.

Szerintem jól állt neki, egész addig olyan volt mint egy botsáska, akkor meg lehet hogy 12es ruhát kellett vennie 8as helyett, de jól állt neki. és különösebben a gyereket se éreztem cikinek, megesik, ez van, előbb-utóbb úgyis kiderül.



Szóval azt hiszem nem veszem jól az emberek metakommunikációját, és sok esetben úgy érzem mintha valami idegen kultúrából csöppentem volna ide. Kicsit más dolgokat látok negatívumnak, és sok esetben olyan dolgokat érzek pozitívnak, amikket a nagy átlag nem tart annak.

2015. jan. 30. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:
hát igen, ez ismerős számomra, is ez egy idő után, azon kapod magad, hogy minden mondandód előtt túl sokat gondolkodsz ugye? nehogy valami rosszat mondj?
2015. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, és minden kétszavas beszélgetést utólag órákig elemzek fejben, hogy biztosan nem bántottam-e meg.
2015. febr. 12. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!