Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik iPhone volt a leg menőbb?

Melyik iPhone volt a leg menőbb?

Figyelt kérdés
Az első iPhone 2007-ben jelnetek meg. És az iPhone 15-ös sorozat pedig tavaly az az 2023 szeptemberében. Az idáig meg jelent iPhoneok közül szerinted melyik volt a leg menőbb és a leg népszerűbb? És neked milyen / melyik iPhoneod volt a leg első, és mikor vetted az első iPhonodat? Sajnos én csak elég későn lettem iPhoneos. Csak 2021 november 19.-én lettem iPhonoeos. Egy iPhone 13 minivel kezdem. És most iPhone 15 Pro Maxom van. És te melyik iPhonenal kezdeted? És mikor vásároltad az első iPhondodat? És most jelenleg milyen iPhoned van? És te meg vagy elégedve a jelenlegi iPhoneoddal? Váltanál másik telefonra?

ápr. 18. 17:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

#14.

Mire gondolsz?

Perpillanat ha odaadod egy átlag user kezébe akkor az iPhone-ok a legjobbak és ez tény.


S24 Ultra-ból többet ki lehet hozni, ha hozzáértőbb kezekre talál, de akkor eleve van olyan telefon a piacon, nem is kevés, ami sokkal jobb kameratechnikával rendelkezik.(Magic V2, VIVO X100 Pro, Oppo Find X7 Ultra, Xiaomi 14 Ultra, Oneplus 12 így kapásból)

Samsung köztes kb. mert alapvetően szép képeket lő, nem feltétlen színhelyesek annyira, mint az IOS vonalon, viszont nem is kell Google Camera-t ráhekkelni, meg állítgatni, mint az általam felsorolt telefonoknál.

ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
35%

"Perpillanat ha odaadod egy átlag user kezébe akkor az iPhone-ok a legjobbak és ez tény."


Hát én ezt a "tényt" azért erősen árnyalnám.

Manapság - főleg középkategóriától felfelé - eléggé kiforrott kamerszoftverek vannak, mindegyik elég jó point and shoot élményt nyújt. Nem kell GCamot meg hasonlókat telepítgetni.

ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá a 21-es válaszomhoz, hogy a Samsung nyilván képes lenne sokkal jobb kamerákat is belerakni(nagy valószínűséggel egy csomó jobb kamerával rendelkező telefonnál Samsung sensor vagy lencse van) csak szimplán nem látják értelmét egy 8x kamera zoom-nak, amit a BBK-nál megtesznek, mert miért ne.

Meg akkor nem is tudnának a következő szériában olyan nagy újítást bemutatni, mondjuk az S24 nem is lett akkora előrelépés, mint az S23 volt.

ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

#22.

Esti fényképezés, videózás és videókészítés közben látószög állítás.

Ezekben legjobb.

Nappal, már a Nexus 5X, LG G4, S6 szenthármas is eszméletlen jó képek lőtt, de nem is ebben az izgalom...

ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Illetve, ha nem kell ráhekkelni, akkor miért nincs konzisztensen összekalibrálva mind a 4-5 kamera, a telefonok többségénél?

Mert ez kb. csak a Samsung-Apple párosnál van jelenleg...

ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

"Illetve, ha nem kell ráhekkelni, akkor miért nincs konzisztensen összekalibrálva mind a 4-5 kamera, a telefonok többségénél?"


Mert a telefonok többségénél nincs 4-5 kamera? Az Apple telefonokon sem egyforma minőségűek a kamerák, közel sem. Nincs is nagyon értelme ennek, hiszen a képek döntő többsége a főkamerával készül (esetleg a szelfivel).

ápr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

#26.

Már hogyne lenne, nézd csak meg az általam felsorolt telefonokat.

Az is hülyeség, hogy a főkamerával készülni.

Jelenleg az optikai zoom és a széleslátószögű ugyan olyan alaptartozéknak számít. Már hogyne lenne értelme, különböző felhasználásokra, különböző lencse szükséges.

De aki fogott életében fényképezőgépet az tisztában van vele...

ápr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
13%

"Már hogyne lenne, nézd csak meg az általam felsorolt telefonokat."


És én hol írtam azt, hogy az általad felsorolt telefonokról beszélek? Még egyszer, tény: a legtöbb telefonon nincs 4-5 kamera. Annyira nincs, hogy alig van olyan, aminél 4-nél több lenne. IPhone sincs négynél több kamerával. A legtöbb telefonon van egy főkamera meg egy széleslátó, ezek mellé jön egy segédkamera VAGY egy zoom, plusz van a szelfikamera.


"Az is hülyeség, hogy a főkamerával készülni."


Nem tudom mit akartál leírni, de ez a mondat értelmetlen.


"Jelenleg az optikai zoom és a széleslátószögű ugyan olyan alaptartozéknak számít. Már hogyne lenne értelme, különböző felhasználásokra, különböző lencse szükséges."


Annyira nem alaptartozék a zoom kamera, hogy a legtöbb telefonon nincs. A 400 ezres iPhone 15-ön sincs. :)


"Már hogyne lenne értelme, különböző felhasználásokra, különböző lencse szükséges."


Persze hogy van értelme, de a legtöbb fénykép nem zoom, makró vagy széleslátó kamerával készül nyilvánvalóan.


"De aki fogott életében fényképezőgépet az tisztában van vele..."


Én nem tudom mit és mikor szoktál fogdosni, de jelenleg telefonokról van szó.

ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

#28.

S24 Ultra-van egy plusz Zoom kamera, hogy ne digitális zoom legyen minden esetben.(X5 és X1 között)

Szóval ők használnak 4-nél több kamerát.

Szükség is van rá, ha a helyzet úgy kívánja és van is létjogosultsága.


"Nem tudom mit akartál leírni, de ez a mondat értelmetlen."

A legtöbb kép nem csak a főkamerával készül, kell a segéd kamera. Pont a sokoldalúság szól a mai okostelefonok mellett, amire egy régebbi nem volt képes. Most nagyon sok helyzetben megállják a helyüket. Nem véletlenül szűnt meg szinte teljesen a kompakt kamera piac.(és érdemben ott is a MILC, meg a DSLR gépek kivételével nagyon nincs nagy előrelépés egy csúcstelefonhoz képest de ott meg milliós nagyságrendekről beszélünk és nem is plug and play)


"Annyira nem alaptartozék a zoom kamera, hogy a legtöbb telefonon nincs. A 400 ezres iPhone 15-ön sincs. :)"

Mondjuk ott szerencséjük van, hogy növelték a főkamera szenzorán. De én nem is azt hoznám fel ellenpéldának, mert igencsak siralmasan teljesít rossz fényviszonyok mellett, inkább az Xperia 5 V-t mert ők profin lehozták zoom kamera nélkül is.

Ettől függetlenül fél millió Ft-ért igen is elvárható lenne...


"Persze hogy van értelme, de a legtöbb fénykép nem zoom, makró vagy széleslátó kamerával készül nyilvánvalóan."

Pedig igen, nagyon sokszor azzal készül, nem is véletlenül kerültek rá okostelefonokra sem, ahol az átlag user is használja őket. Akkor egy fotósnak bátran alaptartozék...


"Én nem tudom mit és mikor szoktál fogdosni, de jelenleg telefonokról van szó."

Ezek már kompakt fényképezőgépek is egyben, elvégre őket váltották fel.

Egy Find X7 Pro jelenleg X8-os veszteségmentes teleszkópos optikai zoom kamerával rendelkezik a példa kedvéért, itt már arról van szó, hogy simán felválható átlag felhasználoknak.

Akiknek többre kell az meg fotóst bérel...

ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
*Periszkópos hogy pontos legyen.
ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!