Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Rasszisták"! Miért éreztek...

"Rasszisták"! Miért éreztek ellenszenvet "más" emberek iránt?

Figyelt kérdés

A kérdés azoknak szól, akik lenéznek "másfajta" embereket (gondolok itt feketékre, zsidókra. ), magyarul rasszistáknak nevezzük őket, de én nem szeretnék ilyen erős szót használni (egyedül a helyhiány és bevallom, a figyelemfelkeltés miatt tettem). Szóval, akik valamiért ilyen ellenérzéseket táplálnak a különböző emberek iránt, megkérdezhetem, hogy miért?

Normális válaszokra várok, mert tényleg szeretném megérteni, hogy bizonyos kellemetlen tapasztalatok az ilyen emberekkel kapcsolatban miért vezetnek általánosításhoz. Nem kimondottan rasszistáknak szól a kérdés, csak azoknak, akik mégis ellenszenvet táplálnak valamiért ezek iránt a "népek" iránt. (tudom sok az idézőjel, de nem tudtam, hogyan fejezzem ki magamat finoman)



2015. jún. 8. 17:07
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

Egy másik mondás: egy bolond százat csinál.


Asszem Mikszáth Kálmán írta, v mondta ( azt nemtom, mennyire komolyan ): "az antiszemitizmushoz nincs szükségem zsidókra".

2015. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

" 70 év után se tudnak leakadni a holokauszt témáról"

Szerintem nem sok ember tudna leakadni erről a témáról, még 200 év múlva se, ha ilyet tettek volna a népével. lehet szidni őket, biztos van valami alapja, de aki ilyen brutális népirtásba kezd az ezerszer rosszabb.

2015. jún. 9. 15:57
 23/48 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint a négerekkel és kicsit a cigányokkal,örményekkel van bajom.

És nagyon kicsit (de tényleg nagyon kicsit) az arabokkal ,de az arabok között a nagytöbbség nagyon normális!

Ám én NEM vagyok rasszista és NEM bőrszín alapján "válogatok"............

2015. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim válasza:

Üdv, magamat a legemberszeretőbbnek ismerem, senkit és semmit nem különböztetek meg.(Legalább is szerintem)

EGY kivétel van az életemben:

A pestiek

Azaz a pesti emberek. Gyűlölöm, utálom, megvetem az összes pestit, mert hitvány, hazudozó, csaló, tolvaj, nyomorult emberek ezek. NEM VICC, tényleg gyűlölöm őket. Gondolj bele: Egy átlagos útszélen, akárhol a nagyvilágban nyugodtan félreállhatsz az út szélén.

Pesten, a nyomorultak mindenhová parkolni, megállni, várakozni tilos táblákat raknak, a parkolóhelyeket pedig fizetőssé teszik. MIÉRT?

Hogy lehet valaki ennyire hitvány, hogy egy akármilyen helyet fizetőssé tesz?

Milyen lenne, ha én felújítanám a házam előtt a járdát és átjárási díjat szednék érte, szólván, hogy drága volt az új térkő.

EZ CSAK EGY ilyen, mint mondtam a pestiek hitványak, notórius hazudozó, gonosz, rosszakaró, gyűlölködő és gyűlöletkeltő emberfajta.

- Mindig rosszat akarnak másoknak.

- Ha ők maguk nem részesülnek a jóból, azt másnak sem hagyják, ha rajtuk múlik.

- Pletykaszítóak, undorító ferdítéseket alakítanak ki másokról és erősen terjesztik azokat barátaik körében.

- Hitetlen kutyák, bemennek a templomba, össze-vissza imádkoznak, a templomot elhagyva pedig folytatják a bűnös életüket, a rosszakarást.

...etc...Soroljam még?


Hogy miért alakult ez ki bennem?

Nem voltam sose pesti, de mégis ilyen környezetbe kerültem. Az embereket akiket megismertem mind öncélú senkik, akik nem foglalkoznak mások érzéseivel.

Ha igen, általában hazudnak e felől, csak pletykaanyagot gyűjtenek.

Valószínűleg azért éreztem ott ilyet, mert ott a legnagyobb a népsűrűség, tehát az átlag magyar emberek "hitvány" része sokkal nagyobb koncentrációban van itt, mint máshol.

Ettől függetlenül és meg vagyok győződve, hogy a legnagyobb bűnözők, gonosztevők, rosszakarók, szennylap írók és olvasók innen származnak és/vagy itt élnek.

2015. jún. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, én sajnos nem csak a pestiek között ismerek ilyen embereket...Szerintem általánosítani soha nem jó. Minden ember egyén és nincsenek csoportok, akik ugyan olyan rosszak, vagy jók.
2015. jún. 15. 12:41
 26/48 anonim ***** válasza:

# 22


Nem lenne gond, ha csak simán gyászolnák, de nem erről van szó...

2015. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
pontosan mire gondolsz, mit csinálnak?
2015. jún. 17. 10:50
 28/48 anonim ***** válasza:
Utálom az Albán férfiakat ! Azért mert eddig sok albán férfit láttam stb. és mindegyik oda jött elém azt kérdezni hogy szeretnék-e lefeküdni vele vagy éppen volt olyan is, aki még azt sem kérdezte meg hogy mi a nevem, lesmárol a felesége előtt! Miközben hulla fáradt vagyok iskola és gyakorlat után , várom a buszt erre jön és lesmárol ! Vagy éppen bámul es látom hogy a micsodája magasan van, és a legrosszabb az volt amikor átmenetileg a fodrász üzletben magam voltam és persze hogy egy fiatal albán férfinek kell megjelenni aki annyira a sarokba szorított hogy odáig fajult az egész hogy ki vette a cuccát. Elegem van belőlük miért akarnak szexelni ?? Miért pont velem ? Van normális albán ferfi ? Nem tudok élni tőlük !
2015. jún. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
#28 ez a történet amit leírtál eléggé irreálisan hangzik. Nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen az utcán, vagy egy fodrászszalonban megtörténik. Lehet, hogy neked is jobban kellene vigyáznod.
2015. jún. 24. 14:56
 30/48 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom. Ilyesmit nem szeretnék kitalálni . Ez a csókolozós dolog egy kávézóban történt . Tudod amikor még suliba jártam , suli után gAkorlatom volt, és bár 1 órát várnom kellett a buszra este .. Ez télen történt és nem szerettem volna fagyoskodni ezért beültem egy kocsmába es ittam a forró csokimat amikor ez az ember leült a feleségével az asztalomhoz es persze hogy nem gondoltam hogy mi lesz a vége , normálisan beszélgettem mindkettőjükkel de a ferfi közelebb ült hozzám és a nő szeme láttára lesmárolt, tapizta a mellem a pólóm alatt es mindenre a nő nem mondott egy árva szót sem! En kimenekultem a ferfi karjábol es elhúztam. dilis állat nem?
2015. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!