Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Rasszisták"! Miért éreztek...

"Rasszisták"! Miért éreztek ellenszenvet "más" emberek iránt?

Figyelt kérdés

A kérdés azoknak szól, akik lenéznek "másfajta" embereket (gondolok itt feketékre, zsidókra. ), magyarul rasszistáknak nevezzük őket, de én nem szeretnék ilyen erős szót használni (egyedül a helyhiány és bevallom, a figyelemfelkeltés miatt tettem). Szóval, akik valamiért ilyen ellenérzéseket táplálnak a különböző emberek iránt, megkérdezhetem, hogy miért?

Normális válaszokra várok, mert tényleg szeretném megérteni, hogy bizonyos kellemetlen tapasztalatok az ilyen emberekkel kapcsolatban miért vezetnek általánosításhoz. Nem kimondottan rasszistáknak szól a kérdés, csak azoknak, akik mégis ellenszenvet táplálnak valamiért ezek iránt a "népek" iránt. (tudom sok az idézőjel, de nem tudtam, hogyan fejezzem ki magamat finoman)



2015. jún. 8. 17:07
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
És a legdurvább az, hogy többen is látták hogy mit művel velem , plusz meg el akart húzni a klotyóra befejezni a dolgot és akkor rántottam ki magam. Nem volt képem soha többet abba a kocsmába menni .. A pultosnő meg jókat röhögött , gondolom nem egyszer csinált ilyet a ferfi
2015. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Hát ez eléggé durván hangzik, de nem hiszem, hogy minden albán férfi ilyen..khm..kanos
2015. jún. 24. 22:59
 33/48 anonim ***** válasza:
81%

Én azért lettem rasszista, mert 9éves koromban 2cigány fattyú az uszoda bejáratánál ok nélkül nekem jött. Lökdöstek, ütögettek, majd elvették az úszó szerelésemet és beleszórták a kukába. Azután jött apám, ők meg elszaladtam. Azóta nem sírtam szomorúságtól, csak dühtől.


Valamiért ha meglátok egy sötétebb bőrű embert, eltölt az undor és a harag. Ösztönből jönnek ezek az érzések, nem divat "rasszista" vagyok.


Btw. Kérdező. Elég szánalmas, hogy nem reagálsz egyetlen szépen megszerkesztett érvelésre, amiket gondosan, visszafogottan megfogalmazott formában írtak. De persze robbansz, ha kicsit szélsőségesebben fogalmaz valamit. Azt már meg sem említem, hogy lepontozod az értelmes válaszolókat IS.

2015. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
#33 kezdjük ott, hogy TE nem tudhatod, hogy ÉN kit pontozok le. Arra reagálok, amire érdemesnek tartom a reakciót. Most boldog lehetsz, mert a te "értelmesen megfogalmazott" válaszodra reagáltam. Nem azért, mert annyira felkavart a véleményed, hanem mert érdemesnek tartottam.
2015. jún. 28. 12:18
 35/48 anonim ***** válasza:
60%
Nem reagáltál, csak beszóltál. De te tudod....
2015. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
beszólás is reakció....nem beszólás akart lenni, de ha annak értelmezted, akkor úgysem tudok mit mondani.
2015. jún. 28. 20:19
 37/48 anonim válasza:
32%

Én személy szerint a rasszistákat nem bírom:/


Egy "népről" nem lehet egy konkrét dolgot megálapítani.

pl.: a legtöbb fiatal akit ismerek (fehér <-- csak most csak nektek beleírtam;) :* ) drogozik cigizik piál és ettől érzik menőnek magukat én mégse érzem magam közéjük tartozónak azzal a felkiáltással hogy : ÓÓ mindketten magyarok vagyunk tegyük együtt tönkre az életünket!!:)) És még ha a tanulók 90%-a ilyen is azért a 10%-ért megéri nem elítélni az egész várost ( ne higgyétek hogy valami rossz környéken lakok mert most az "országunk" 13. legjobb gimijéről van szó)


"Viszont a sikkasztás nagyon nem említhető egy lapon egy élet kioltása és pármillió elsikkasztása." igazad van az egyikkel közvetetten a másikkal közvetlenül ölsz ezért aki sikkaszt annak nem kell szembe néznie a tetteivel


miért nem felejtik el a holokauszt? ez valami vicc ugye éppenséggel azért mert nem akarunk 3. világháborút tudod ott nem csak a zsidó vallású emberek tartoztak a célcsoportba de a fogyatékkal élők is. Fogyatékkal pedig még te is élhetsz vagy a gyereked elég nagy esélyed van arra is hogy alzheimeres vagy ha ez így lenne megbocsájtanád a családodnak hogy kitagadnak mert más vagy?


egy rossz élmény és máris mindannyian feladtátok a hitet a hitet az emberekben ... Feladtátok a biciklizést is mert elestetek? feladtátok a párkeresést mert volt egy rossz kapcsolatotok? nem.... ezt miért adtátok fel? és a jobb kérdés a "fehér" emberekben miért nem adtátok fel a hitet.....



Szóval igen szerintem az az egyetlen klisé igaz ami a rasszistákra vonatkozik hogy előítéletesek és gyűlölködőek saját életüket nehezítik meg a gyűlölettel egyes bőrszín vagy népcsoport iránt és igen talán bennem nincs meg az a nagy nacionális ösztön mint bennetek mert én ugyanolyan szívesen vagyok félig magyar félig olasz mint amilyen szívesen lennék román arab amerikai egyiptomi francia vagy bármi más bár legszívesebben nem tartoznék sehova szeretem magyarországot mert egy gyönyörű hely de ugyanakkor tudom hogy sok más gyönyörű hely is van a világban


és lehet hogy ezzel elkeserítelek titeket de azzal hogy rasszisták vagytok hozzá tartoztok olyan emberekhez akiket elítéltek mert minden "nép" között vannak rasszisták és ezzel ti velük tartoztok egy csoportba..... 14/L

2015. júl. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "15évesek 90%-a drogozik meg iszik" a világ legnagyobb közhelye, gondolom még életedben nem voltál interakcióban más tanulókkal, csak egyszer Megnéztél egy Fókusz adást és azóta ezt szajkózod.


Egyébként nem szeretnélek az életkorod miatt bántani, de dolgoztál már cigányokkal? Olaszokkal?

Láttad már, hogy külföldön mit művelnek a négerek akik illegálisan vándoroltak be? Kétlem, különben nem idéznél a A szépségkirálynő beszédek Best Of-ból.


Mondjuk a legnagyobb klisé még mindig az, hogy te a saját korosztályodat szidod, közben meg fél kézzel oktatsz, hogy ne legyünk rasszisták. :)

2015. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
A kedves gyk-sok és (egyébként minden ember)hajlamos megfeledkezni arról, hogy ő is volt 14 éves és már akkor is voltak értelmes gondolatai. Ő elmondta, amit eddig megtapasztalt a világból, van joga hozzá (nyilván nem dolgozott még cigányokkal és olaszokkal, miért tette volna???). Lehet, hogy nem szeretted volna a kora miatt elítélni amit mondott, de éppen azt tetted.
2015. júl. 13. 10:39
 40/48 anonim ***** válasza:
65%

Persze, mindenki volt már 14éves. És mindenki azt hitte, hogy vannak értelmes gondolatai, pedig nem. De nem azért, mert hülye, hanem azért, mert még semmiről nem tud nyilatkozni tapasztalatból. Még önmagát sem ismeri igazán, és a válaszából ítélve a környezetét, társait sem.


Természetesen joga van elmondani a véleményét, nekem pedig jogom van rámutatni azokra a dolgokra, amiket én hosszú évek tapasztalásai útján megismertem, és máshogy látom.

2015. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!