Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Rasszisták"! Miért éreztek...

"Rasszisták"! Miért éreztek ellenszenvet "más" emberek iránt?

Figyelt kérdés

A kérdés azoknak szól, akik lenéznek "másfajta" embereket (gondolok itt feketékre, zsidókra. ), magyarul rasszistáknak nevezzük őket, de én nem szeretnék ilyen erős szót használni (egyedül a helyhiány és bevallom, a figyelemfelkeltés miatt tettem). Szóval, akik valamiért ilyen ellenérzéseket táplálnak a különböző emberek iránt, megkérdezhetem, hogy miért?

Normális válaszokra várok, mert tényleg szeretném megérteni, hogy bizonyos kellemetlen tapasztalatok az ilyen emberekkel kapcsolatban miért vezetnek általánosításhoz. Nem kimondottan rasszistáknak szól a kérdés, csak azoknak, akik mégis ellenszenvet táplálnak valamiért ezek iránt a "népek" iránt. (tudom sok az idézőjel, de nem tudtam, hogyan fejezzem ki magamat finoman)



2015. jún. 8. 17:07
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Természetesen jogod van elmondani az ellenvetéseidet, de nem a kora miatt, sokkal értelmesebb választ adott, mint rengeteg korábbi válaszoló.
2015. júl. 14. 10:21
 42/48 anonim ***** válasza:

Ahol keverednek a népek, és nincsen kapcsolat, nincsenek kibeszélve a dolgok. Elhatárolódás, vagy vélt vagy valós ellentét van, vagy inkább volt. Ott elindul az általánosítás.


Amúgy férfiak génmegtartók, nők génfrissítők többségben! - ez meg ösztönös.


Röviden: Félelem, féltékenység, rossz múltbéli tapasztalatok és főleg általánosítás.


Amúgy vannak zsidó és fekete rasszisták is.


Például a skinhead mozgalmat büszke brit fekete jamaicai

dolgos jó munkások, és angol elégedetlenkedők hozták létre, mindezt egy foci csapatnak szurkolva, az őket szinte állatként kezelő brit-Indiából származó munkavezetőkkel szemben.


Ezen kívül a német magaskultúrát imádó, magyar származású zsidók, a magyarokat gyűlölik sokszor. Bizarr.

2015. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim válasza:
62%

tudom hogy elég későn írok, de inkább későn mint soha nem igaz?:) Jaj egyébként én vagyok a tizennégy éves lány aki a szépségkirálynő best of-ból idéz ( haha csak úgy mellesleg annak ellenére, hogy a véleményeddel nem értek egyet a humorod kifogástalan:D)


először is én nem akartam hogy úgy jöjjön le mintha szidnám a korosztályomat. Nekem természetesen semmi bajom sincs a korosztályommal. A 90%-kal pedig túlzásba estem elismerem, de csak azt akartam kifejezni (láthatólag sikertelenül), hogy akkor se szabad előre elítélni valakit hogyha a népéhez (ez esetben korosztályához) kapcsolódó klisé a múltban esetenként igaznak bizonyult.


A tapasztalatokról csak annyit szeretnék mondani, hogy minden ember másféle tapasztalatot gyűjt.Az hogy egy embernek melyik életszakaszára jut több belőlük az kiszámíthatatlan. Persze igen valószínű hogy egy idősebb több mindent megélt. A kérdésre pedig: dolgoztam e már cigányokkal vagy olaszokkal? persze hogy nem hiszen nem végzek semmiféle illegális gyerekmunkát :D De egyébként félig olasz vagyok:D és ezért már elég sok olasszal találkoztam. És nekem a cigányokkal sincs bajom voltak már barátaim akik "közéjük" tartoztak és akikre a klisék nem voltak igazak és ezt mind onnan tudtam meg hogy nem ítéltem el "őket" előre:O Ezenkívül pedig én már egy jó ideje nem M.o. n lakok tehát volt már alkalmam a magyarokkal szembeni előítéleteket megtapasztalni.

2015. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:
38%

uuuu bocsika még valamit elfelejtettem "Mondjuk a legnagyobb klisé még mindig az, hogy te a saját korosztályodat szidod, közben meg fél kézzel oktatsz, hogy ne legyünk rasszisták. :)"


a klisét nem erre mondják ez inkább abszurdum vagy nonszensz:) remélem segítettem a további fejlődésben:)

2015. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Aaliya Shoeb (#31) te tul jo nö lehetsz, nyami :P

#43 "14L" te meg tul okosnak tünsz, szerintem mutacio törtehetet veled


minden rossz (lény, meg életelen tárgy is) pokolra jut szoval nem kell ilyen miatt aggodni


en nem ellenszenvet erzek valaki/valami irant hanem felelmet ha felelmet kelto(en cselekszik)


Atya Ur Isten kegyelmeben remenykedek hogy megved a gonosztol, vagy legalabb Quick Death ot adomanyoz

2015. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, ez mi akart lenni? Mert vicces nem volt.
2015. dec. 19. 22:14
 47/48 anonim ***** válasza:

Engem eddig 2 ember lopott meg.

1. Kiskoromban egy cigány kislány

2. Felnőttkoromban betört hozzánk egy cigány jólöltözött suhanc.

Ettől függetlenül nem utálom, de messze kerülöm és tartok tőlük, segítséget nem nyújtok nekik, mert átvernek. Erre is volt példa de azt nem soroltam a lopások közé, holott az volt. ;)

2016. jan. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok alapvetően az a típusú rasszista, aki szerint az ember színe fehér, és aki minden színesbőrűt gyűlöl. Viszont a cigányokkal óvatosabb vagyok. Közülük sem utálok mindenkit, aki bebizonyítja nekem, hogy rendes, azzal jól elvagyok... de akit először látok, azzal óvatos vagyok. Sajnos ha a környezetemben és velem megtörtént atrocitások, beszólások, bűncselekmények számát nézzük, 95%-át romák követték el. Csak roma próbált meglopni, szinte csak romák próbáltak úgy "udvarolni", hogy lakásig követtek / megpróbáltak letaperolni / beszóltak, hogy "jó a csöcsöd-segged / cuppogtak autóból (aztán kivágtak hozzám egy fél aludoboz energiaitalt, amiért nem fordultam a cuppogásra vissza) / konkrétan megmondták, hogy csak dugni akarnak (a maradék amúgy fehérek közül papi meg alkesz csöves volt, ill. 1-2 arab, de arabokkal sokkal pozitívabb élményeim is vannak)... akit nálunk a környezetemben megvertek vagy megloptak, ha lebukott az illető, mind cigány volt. Plusz a környékünkön levő romák nagy része ez a tipikus balhés tahó fajta. Élt több roma család is a lépcsőházunkban és szomszédban, hát soha többet... kutya a lépcsőházban szaratva-hugyoztatva, ment az ordítás reggeltől estig, full hangerőn menő buli szombat hajnali 5ig (persze a leggagyibb mulatós számokkal), szomszédot megverték (nem tetszett nekik, hogy a gyerekük nincs síri kussban este 6kor)... volt olyan, hogy a kb. 14 éves kislány eldobta az égő cigicsikket a lépcsőházban, és mikor szólt neki az egyik idősebb szomszéd, hogy kigyulladhat tőle a linóleum, ilyet ne csináljon, kiröhögte. Köpködtek, ittak, szemeteltek, káromkodtak, és a lépcsőház a hasonszőrű cigánygyerekek találkahelye lett...
2017. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!