Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek normális az a...

Szerintetek normális az a kolléga, aki azt várja, hogy az öltözőben ruhástól menjek a tusolóba, mert hogy őszerinte nem illik más előtt meztelen lenni?

Figyelt kérdés

A helyszín Hollandia, ha ez fontos. Egy egyetemi étkezdében dolgozom 1 éve. Az öltőzőhelyiség (férfi öltöző) kicsi, van pár kisebb személyre szóló szekrény, meg egy vécé meg tusolófülke. Én mindig le szoktam tusolni munka végén, rajtam kívül másnak nem igazán szokása, egyvalakit láttam még, de csak hébe-hóba. De nem is ez a lényeg.

Na, úgy egy hónapja jött egy új dolgozó, valami észak-afrikai vagy közel-keleti országba valósi, talán marokkói. Tegnap pont akkor végzett mint én, épp ő is ott öltözött, szokás szerint levetkőzöm, és indulok tusolni. Erre rámrivall, hogy mit képzelek, hogy őelőtte meztelen vagyok, már másodszor fordul elő, tisztelnem kell, legyek szíves ruhában bemenni a tusolóba, és ott levetkőzni. Nyilván lereagáltam, hogy én ekkora ökörséget még nem hallottam, hogy egy férfiöltözőben egy férfinak takargatnia kelljen magát. Meg talán még sosem tusolt uszodában vagy hasonló helyen, ahol ráadásul még egyszerre többen is teszik ezt. Meg hogy ha ilyen fóbiája van, öltözködjön másutt, valamelyik vécében vagy akárhol. Összevissza hőzöngött erre valamit, meg hallottam, hogy a főszakácsnak panaszkodik. Nem foglalkoztam vele, letusoltam. Mire végeztem, már elment ő is meg a főszakács is. Kíváncsi leszek, lesz-e ennek valami folytatása.

Az ilyen normális? Valami mentális betegsége lehet?



2022. nov. 8. 07:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
91%

Majd bereked, - nem a te problémád!

A békesség kedvéért nem rossz, ha magadra csavarsz a szükséges ideig egy törölközőt, de semmi több! -Te már megteszel ezzel valamit, amit alkalmazkodásnak hívnak, de az nem járja, hogy egyoldalúan felelj meg másoknak! Elfordulhat ő is 10 másodpercre!

2022. nov. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 A kérdező kommentje:

13: Hogy foglalkoznék? Marhára nem érdekel. És tegnapig, ahogy írom senki nem szólt.


14: Ahogy az sem járja, hogy valaki bevándorol egy másik országba, és ott elvárja (sőt majdnem követeli) hogy az ország alkalmazkodjon hozzá, járjon a kedvében.

2022. nov. 8. 08:04
 13/84 anonim ***** válasza:
97%
Pedig a muszlimok a vallásuk miatt felsőbbrendűnek tartják magukat, és ezen nem segít az ejnye.
2022. nov. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
100%

15#: Pontosan ez a probléma a migráció mögött!

Ha én "bekopogtatok" valahová, - hogy "Bocsi! De beengedsz t ideig a lakásodba (akármiért is), akkor nem lehet kérdés, hogy én fogok alkalmazkodni! Ha nem tetszenek a házigazda szabályai, megyek tovább...

Amikor ez a migráció illegális, akkor pedig már végképp semmi joga ahhoz senkinek, hogy illegális migránsként nekiálljon csinálni a műbalhét egy olyan országban, ahol nem jogszerűen tartózkodik és egy fűszálat sem tett le a közös asztalra! Menjen vissza oda, ahol eddig sem tudott megülni a hátsóján,m - de na akarja már átalakítani a rendszert az életemben és az életkörülményeimben!

2022. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
100%
Jó bunkó volt a srác. Attól, hogy neki ez a normális otthon, még fel kéne fognia, hogy most egy másik országban van, és elfogadni az itteni szokásokat vagy elhúzni. De minimum nem ilyen bunkó stílusban rádrivallni, hanem kérni, hogy légyszi. Mi is voltunk itthon "családi öltözőben", azt se tudtuk hová nézzünk, azt hittük, mivel koedukált, majd mindenki megoldja diszkréten. Hát egy nagy...simán ott öltözött mindenki egymás előtt egy szál f*ban meg p*ban, körülöttük a gyerekek. Többet nem mentünk ilyen helyre, de nem leálltunk mindenkivel veszekedni.
2022. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:
Egy pillanatra amúgy még az is belémötlött, hogy mi van, ha esetleg az van a háttérben, hogy valamikor esetleg megrontották?
2022. nov. 8. 10:22
 17/84 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ez áll a háttérben.
2022. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 A kérdező kommentje:
16: Végülis szerintem sem, de tegnap a pillanat hevében reflexből belémötlött.
2022. nov. 8. 10:33
 19/84 anonim ***** válasza:
22%
Pedig ha nem hatnál rá, nem leselkedne rád. Észre sem venne.
2022. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
24%
Hollandiában is annyit emelkedett a rezsi?
2022. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!