Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek normális az a...

Szerintetek normális az a kolléga, aki azt várja, hogy az öltözőben ruhástól menjek a tusolóba, mert hogy őszerinte nem illik más előtt meztelen lenni?

Figyelt kérdés

A helyszín Hollandia, ha ez fontos. Egy egyetemi étkezdében dolgozom 1 éve. Az öltőzőhelyiség (férfi öltöző) kicsi, van pár kisebb személyre szóló szekrény, meg egy vécé meg tusolófülke. Én mindig le szoktam tusolni munka végén, rajtam kívül másnak nem igazán szokása, egyvalakit láttam még, de csak hébe-hóba. De nem is ez a lényeg.

Na, úgy egy hónapja jött egy új dolgozó, valami észak-afrikai vagy közel-keleti országba valósi, talán marokkói. Tegnap pont akkor végzett mint én, épp ő is ott öltözött, szokás szerint levetkőzöm, és indulok tusolni. Erre rámrivall, hogy mit képzelek, hogy őelőtte meztelen vagyok, már másodszor fordul elő, tisztelnem kell, legyek szíves ruhában bemenni a tusolóba, és ott levetkőzni. Nyilván lereagáltam, hogy én ekkora ökörséget még nem hallottam, hogy egy férfiöltözőben egy férfinak takargatnia kelljen magát. Meg talán még sosem tusolt uszodában vagy hasonló helyen, ahol ráadásul még egyszerre többen is teszik ezt. Meg hogy ha ilyen fóbiája van, öltözködjön másutt, valamelyik vécében vagy akárhol. Összevissza hőzöngött erre valamit, meg hallottam, hogy a főszakácsnak panaszkodik. Nem foglalkoztam vele, letusoltam. Mire végeztem, már elment ő is meg a főszakács is. Kíváncsi leszek, lesz-e ennek valami folytatása.

Az ilyen normális? Valami mentális betegsége lehet?



2022. nov. 8. 07:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
34%

#40

Mint leírtam már, öltözőben is szokás minimum 1-2 ruhadarabban, vagy egy törölközőben bemenni a zuhanyzóba.

Nézd, én értem hogy te szereted az ún. "természetességet" és "szabadságot", de nem tudom miért ennyire felfoghatatlan, hogy mások nem feltétlenül vágynak a látványra. És ehhez minden joguk megvan.

2022. nov. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 A kérdező kommentje:
41: Azért természetes, mert ahogy már sokadjára írom, eddig soha itt, sem más melóhelyen nem volt ez gond, sőt, volt, ahol mindenki ezt csinálta. Most meg majd legyek tekintettel egy dilinyós idegbolondra? Mit talál majd ki legközelebb? Hogy ne fekete dzsekiben érkezzek meg a munkahelyre, mert irritálja őt?
2022. nov. 9. 12:19
 43/84 anonim ***** válasza:
18%

#42

Komolyan nem értem, miért sért téged ennyire vérig, ha valaki nem akarja a f@szod nézegetni.

Elég beteges.

És nem, nem dilinyós bolond, aki nem akarja a kollégáit látni pucéran, akárhogy erőlteted.

2022. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 A kérdező kommentje:

43: Tudod, létezik egy kultúrált megoldás: Arra a nem egészen 5 másodpercre elfordul vagy becsukja a szemét.

És akkor ezek szerint az elmúlt 20 évben én csupa beteges munkahelyen dolgoztam?

2022. nov. 9. 13:42
 45/84 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy máshol is zavarta az embereket, csak nem akartak belőle konfliktust. Amúgy tényleg nem értem, hogy miért esik nehezedre, hogy magad köré csavarj egy törülközőt arra az 5 másodpercre.
2022. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 A kérdező kommentje:

45: És ahol szinte mindenki tusolt? Ott csupa beteg ember dolgozott?

Ezt még az is zavarná, mert mielőtt csavarom, akkor is lát engemet úgy egy pillanatra. De szerintem még az is, hogyha gatyában megyek el előtte.

2022. nov. 9. 14:55
 47/84 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ez van, be kell látni. Van munkahely ahol a zuhanyzó csak egy kötelező dolog volt mikor építették az épületet. De amúgy senki sem használja, aki pedig igen, azt megnézik.
2022. nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 A kérdező kommentje:
Ha az alapokat nézzük, akkor a dolog lehcivilizaltabb módja, hogy bepanaszolja a dolgot a főnököknek, és majd meglátjuk, őkbmit mondanak. Én legalábbis ezt szoktam, ha egy kolléga valamit nem úgy csinál, ahogy szerintem kéne, még a kerésemre sem. Nem pedig veréssel meg gyilokkal fenyegetem.
2022. nov. 9. 17:03
 49/84 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Ha észak-afrikai az illető, akkor muzulmán és az iszlám vallásban van egy olyan szabály, hogy egy férfinak a köldök és a térde közötti részt minden körülmények között takarnia kell. Csak a felesége előtt vetkőzhet le, és a feleségén kívül ő sem láthat másik embert meztelenül. Tehát egy másik férfi előtt is tilos levetkőzni (Afganisztánban, Szaud-Arábiában még az orvos előtt is tilos levetkőzni). A kollégád ezért akadt ki szerintem..., de abban neked van igazad, hogy ez Európa és neki kell alkalmazkodnia. Férfi öltözőben, zuhanyzóban lehet legálisan meztelenül az ember. Egyszer én is elküldtem egy arab turistát a fenébe... Budapesten az egyik szállodában van naturista szauna, az arab fószer benyitott és közli, hogy ő muzulmán és nem láthat nemi szerveket ezért leszünk szívesek felöltözni...Na ott durrant el az agyam és megmondtam neki, hogy a szauna nem mecset és szekukáris hely úgy hogy vagy levetkőzik vagy nem szaunázik. Amúgy ezt is muszlimja válogatja mert ismerek török meg egy afgán srácot simán járnak naturista szaunaestekre és ezt nem meztelenkedünk szabályt nem tartják be.

2022. nov. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 A kérdező kommentje:

49: Na igen. És amúgy a főszakács is muszlim. És neki semmi gondja nincs evvel.

De mint említettem, mondta róla, hogy mentálisan beteg a fickó. Nem tudom, végül ügyködött-e valamit, tegnap mindenesetre úgy mentem le, hogy a problémás egyén már éppen kijött az öltözőből. Talán ez a legjobb megoldás? Mert az nem igazán menne, hogy verekedni kezd, és én eltűröm, akkor már nyilván visszaütnék. És akkor jóllehet nem csak őt, hanem engem is kirúgnának. A mostani helyzetemben ez különösen nem lenne jó.

Még szerencse, hogy nem vele, és mégcsak nem is a közelében dolgozom. De nem szívesen tudok ilyen személyt a kollégák között. Ahogy látom, másokkal is szokott vitázni munka közben. Mi van, ha egyszer valakivel úgy összebalhézik, hogy durva tettlegességre is sor kerül? A próbaidőn sajnos már túl van, a szerződése pedig márciusig van. Így majd csak abban reménykedhetek, hogy nem hosszabbítanak neki. De ha tehetném, a legszívesebben valahogy kirúgatnám azonnalival. Lelkifurdalás nélkül, hiszen megelőző jellegű lépés lenne.

2022. nov. 10. 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!