Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek normális az a...

Szerintetek normális az a kolléga, aki azt várja, hogy az öltözőben ruhástól menjek a tusolóba, mert hogy őszerinte nem illik más előtt meztelen lenni?

Figyelt kérdés

A helyszín Hollandia, ha ez fontos. Egy egyetemi étkezdében dolgozom 1 éve. Az öltőzőhelyiség (férfi öltöző) kicsi, van pár kisebb személyre szóló szekrény, meg egy vécé meg tusolófülke. Én mindig le szoktam tusolni munka végén, rajtam kívül másnak nem igazán szokása, egyvalakit láttam még, de csak hébe-hóba. De nem is ez a lényeg.

Na, úgy egy hónapja jött egy új dolgozó, valami észak-afrikai vagy közel-keleti országba valósi, talán marokkói. Tegnap pont akkor végzett mint én, épp ő is ott öltözött, szokás szerint levetkőzöm, és indulok tusolni. Erre rámrivall, hogy mit képzelek, hogy őelőtte meztelen vagyok, már másodszor fordul elő, tisztelnem kell, legyek szíves ruhában bemenni a tusolóba, és ott levetkőzni. Nyilván lereagáltam, hogy én ekkora ökörséget még nem hallottam, hogy egy férfiöltözőben egy férfinak takargatnia kelljen magát. Meg talán még sosem tusolt uszodában vagy hasonló helyen, ahol ráadásul még egyszerre többen is teszik ezt. Meg hogy ha ilyen fóbiája van, öltözködjön másutt, valamelyik vécében vagy akárhol. Összevissza hőzöngött erre valamit, meg hallottam, hogy a főszakácsnak panaszkodik. Nem foglalkoztam vele, letusoltam. Mire végeztem, már elment ő is meg a főszakács is. Kíváncsi leszek, lesz-e ennek valami folytatása.

Az ilyen normális? Valami mentális betegsége lehet?



2022. nov. 8. 07:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
100%

Éltem new yorkban, egyszer úgy hozta, hogy valami afrikaiakkal albéreltem olcsón közösen, sajnos voltak nyelvi nehézségek, és bitang akcentusa volt, az nem tiszta, afrikán belül honnan származnak…

Egyszer tusolás után alsógatyában mentem vissza a szobámba, ezt meglátta a lakótárs felesége és sikítva rohant vissza a szobába…

Másnap fáradtan mentem haza, a csajszi egy szál tangabugyiban fedetlen cicikkel állt a mosogatónál mosogatott, miközben a férje zavartalanul nyomkodta az iphone-t… kérdőre vontam őket, hogy hát tegnap zavarta a csajszit, hogy engem meglátott alsógatyában, akkor ez most mi? Erre elkezdtünk a sráccal beszélgetni nyögvenyelősen, de kiderült, az ő kultúrájukban más férfi ha a férj megengedi láthatja az asszonyt akár meztelenül is, de akár még meg is fektetheti ha azt a férj megengedi, hiszen az asszony nem ember…

Viszont fordított helyzetben, ha az asszony engedély nélkül akárcsak megnéz egy másik férfit meztelenül, akár meg is ölheti a férje… szóval az ilyennel kurvára vigyázz, nem tudni milyen kultúrához van szokva, simán benne van a pakliban, ha továbbra is sértegeted, egyszer csak neked ront egy késsel aztán levágja a fejed mint pár éve grand canarián egy ilyen küszöbmajom bevándorló egy vegyeskereskedésben megsértették valamivel, neki meg ez volt a természetes reakciója…

2022. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 A kérdező kommentje:

51: És akkor az ilyet az sem érdekli, hogy börtönbe megy? De mondom, azon aggódok, hogy ha nem is velem, mással majd össze fog balhézni valamin. Ezért lenne jó kirúgatni valahogy.

Egy albérletben aztán végképp nem laknék muszlimokkal. Épp elegek voltak a nigériaiak is.

2022. nov. 11. 08:47
 53/84 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl ő a saria törvénykezést ismeri és aszerint él, akkor lehet bele sem gondol, hogy abban a világban ahol most él, ott kicsit más a megközelítés… amúgy rengeteg esetben volt már rá példa, hogy börtönbe sem kerültek, hazatoloncolták őket, otthon meg még meg is dicsérték amiért hitetlent ölt.
2022. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 A kérdező kommentje:

53: És az mégis hogy jött össze, hogy nem kerültek börtönbe? Hiszen ha az ember elkövet valamit valahol, akkor az adott ország törvénykezése vonatkozik rá.

De én nem ítélem el a muszlimokat általában véve, ahogy írom, itt is dolgoznak többen is, némelyik kimondottan jó fej.

Ha a dolog a főnökök elé kerülne, sajnos kinézem belőlük, hogy arra kérnének, hogy a békesség végett inkább tartsam tiszteletben a buggyant fickó elvárását. A munkahelyem mostanában ugyanis eléggé olyan helyzetben van, hogy örülnek, ha valaki hosszútávon maradni akar, és nem mond fel a próbaidő alatt vagy az első szerződés lejártával. Ha amúgy nincs gond a munkájával, lehet, hogy nem küldik el. Habár, ahogy írtam, néha azért láttam vitázni. És a főszakács nyilván valamire alapozva mondta, hogy mentálisan beteg, tehát nem most először látott tőle fura viselkedést.

2022. nov. 11. 09:32
 55/84 anonim ***** válasza:
26%
Azt vágod hogy migráns puszilgató libsi világban élsz ugye?
2022. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 Kései Sirató ***** válasza:
73%
Ezek retkek, nem nagyon fürdenek. Másrészt meg lehet, hogy b_zi, és azért zavarja. Rád izgul és bűntudata lesz, valami ilyen lehet a háttérben.
2022. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 A kérdező kommentje:
56: Nem hiszem, mert ingerülten azt is kérdezgette, hogy talán b*zi vagyok, hogy meztelenkedem. Persze fene tudja. Mondjuk az iszlámban a homoszexualitás bűn.
2022. dec. 6. 15:41
 58/84 Kései Sirató ***** válasza:
79%
Na akkor megvan a válasz, utálja a b_zikat és azt hiszi, hogy az vagy.
2022. dec. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 A kérdező kommentje:

58: Akkor ha elmenne egy magyar gyárba, akkor ott az összes férfi dolgozót, akivel együtt öltözik, b*zinak hihetné, mivelhogy ott szinte mindenki tusol.

Most az elmúlt hetekben azt csinálom, hogy úgy megyek le at öltözőbe, hogy már ne legyen ott. Amúgy csak az egyik héten végzek vele egyszerre, a masik héten én pár órával korábban kezdek, és korábban is végzek. De ő minden héten ugyanúgy dolgozik. Mondjuk azon a héten, amikor korábban végzek, volt már, hogy pont akkor ette be a fene az öltözőbe, mert hogy imádkozott vagy más valami.

Idén már nem akarok evvel foglalkozni, most a téli szabira összpontosítok. De nem jelenti, hogy jövőre sem fogok. Legjobb lenne, ahogy már mondtam, ha kirúgnák márciusban, mikor lejár a szerződése.

2022. dec. 9. 08:01
 60/84 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Legközelebb ha ilyen megjegyzést tesz, hogy tán meleg vagy, akkor mondd, hogy te nem , de úgy látod, ő az lehet, ha ettől annyira beindul, megérdemli, hogy rosszul érezze magát az ilyen.
2022. dec. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!