Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol húznátok meg a határt,...

Hol húznátok meg a határt, hogy betegen bementek e dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha még náthával mentek, de ha egész nap hőemelkedésetek van akkor is mentek még, mert szükség van rátok.

2023. jún. 22. 14:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/266 anonim ***** válasza:
37%

#3:

Hova mindenhová jársz 40 fokos lázzal, tüdőgyulladással, durva gyomorrontással és hasonlókkal? Jó móka lehet biztosan. Felőlem úgy élsz ahogy akarsz, csak nem értem miért jó munkában f0sni 2 percenként vagy lebénulva kirándulni vahy hasonlók.. 😆

2023. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/266 anonim ***** válasza:
10%
Jav: #32
2023. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/266 anonim ***** válasza:
46%
Leírtam: ti azt csináltok, amit akartok, de más emberek nem fognak a ti kedvetekért otthon maradni. Pont.
2023. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/266 Kitana. ***** válasza:
44%
Náthával már nem megyek be, ha nem komoly, amúgy is elmúlik 2-3 nap alatt, annyi TP meg nem vág földhöz anyagilag. Az nem izgat, hogy szükség van-e rám, magamnak én kicsit fontosabb vagyok, mint valaki más cégének az érdekei vagy akár a kollégák. Én is azt támogatom, hogy aki fertőző beteg, az maradjon otthon, én sem halok bele, ha pár napot helyette is kell dolgozni. (Nem dolgoztam soha életemben olyan helyen, ahol probléma lett volna ebből, tudom itt vannak sztorik olyan munkahelyekről, ahol a tp = automatikus kirúgás és társai.)
2023. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/266 anonim ***** válasza:
55%
Nem mindenki hal meg egy évben 8-szor két hétre. Nekem például működik az immunrendszerem, ha hasmenésem van, egy nap után normális étkezéssel kiheverem, ha lázas vagyok, egy neocitran este, egy reggel és normálisan üzemelek. Nem vagyunk már kisbabák, hogy megálljon az élet, mert fáj a poci.
2023. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/266 anonim ***** válasza:
64%

#37.

Ott a pont. Jól is néznénk ki, ha már azoknak kellene magyarázkodniuk, akik nem akarnak egy náthával otthon fetrengeni.

2023. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/266 anonim ***** válasza:
36%

37, mondjuk amit leírtál azok egyike sem betegség.

Egy fertőzéses hasmenést nem tudsz kioffolni egy napnyi diétával. Tudod miért? Mert semmi köze ahhoz amit eszel.

A Neocitran meg nem gyógyszer csak tüneti kezelést ad, szóval valójában nem leszel jobban, csak nem érzed, hogy szarul vagy.


Persze nyugodtan lehet így is tolni.

De igazából én azt nem értem, hogy minek. Ennyire fontos az, hogy a cég egy pillanatra se nélkülözzön? Mármint a cégnek nyilván fontos, de NEKED miért fontos annyira?

Főleg, hogy a normális cégek úgy méretezik a csapatokat, hogy egy-egy ember kiesése 2-4 napra semmiféle fennakadást nem okoz.

2023. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/266 anonim ***** válasza:
39%

A normális éppen az, hogy az ember egészséges és ez egy tény, amivel teljesen feleslegesen vitatkozol. Márpedig a normális, legalább 2 db agysejttel rendelkező ember tisztában van vele, hogy a fertőző betegségek messze nem semmiség kategóriába esnek, ahogy azzal is, hogy csak azért mert Ő beteg még nincs joga másik 20 embert pl lefertőzni a munkahelyén. Normális ember azt sem gondolja, hogy a világ is egyedül ő hozzá fog alkamazkodni és főleg nem veri az asztalt, hogy ugyan miért nem fertőzheti meg a tök egészséges embereket.

Arról nem beszélve, hogy nem a többi kolléga tehet arról, hogy te beteg vagy, ahogy arról sem, hogy betegségre nem jár 100%-os fizu, tehát a világon semmiféle anyagi kárt nem okoznak sem neked, sem más betegnek. Ellenben, ha te tudatosan betegen mész be dolgozni és megfertőzöl teszem azt másik 10 embert, akiket jobban padlóra küld a betegség és otthon kell maradniuk, akkor te sokkal több mindenkinek okoztál TUDATOSAN a bunkó nemtörődömséged miatt anyagi kiesést. Azért legyél már tisztában alapvető logikai összefüggésekkel 2 agyvérzés között.

Az ilyen „szarok mindenre és mindenkire” típusú egyedeknek sincs joguk másokat direkt és tudatosan megfertőzni. Pont.

Nálunk szerencsére a főnök az ilyeneket úgy haza zavarja, hogy pislogni sincs idejük, de dolgoztam már olyan helyen, ahol egyik kedves kolléga bejött kötőhártya gyulladással, ami "aligha" fertőző. Több kolléga kifejezte nemtetszését és jelezték a főnökségnél a problémát, a hölgy haza lett küldve. Így is sikeresen továbbadta a szarját másik 3 kolleginának is.

A hipochondria szó jelentését meg javaslom először tanuld meg és csak utána dobálózz vele, mert rettenesen gáz, hogy sokadjára írod le olyan szituációval összefüggésben, ami még csak köszönyőviszonyban sincs a szó jelentésével.

2023. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/266 anonim ***** válasza:
36%
Jól is néznénk ki, hogy már lassan az egészséges, normális embereknek kell magyarázkodniuk, hogy miért nem akarnak fertőző beteg között dolgozni... Nevetséges.
2023. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/266 anonim ***** válasza:
55%
Majd maradok otthon, ha az, aki hazaküld, kifizeti a pénzt, amitől így elesek. 🤷‍♀️
2023. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!