Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem rúgják ki?

Miért nem rúgják ki?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozik nálunk egy fiatal csajszi. Főállásban, szóval gyakran van bent. Elég hullámzó volt már az elején is a hangulata, de az utóbbi hetekben konkrétan egész álló nap letargikus, bús, béke segge alatt van. Munkáját elvégzi rendben, de olyan búval baxott, hogy néha-néha másra is ráragad, pedig bent alapvetően jó hangulat szokott lenni. Sokan kérdezik, hogy mi a baj, de vagy azt mondja, hogy semmi, megvan, vagy azt, hogy minden, vagy azt, hogy mi nem az. Szerintem ez hosszútáv nem jó, másra is átragad vagy nem tudom. Még az is képes hülyülni, akinek tényleg nagy baja van, de ha nem, hát na basszus, legalább tudjuk a miértjét, beszélgetünk, elég bensőségesen. És ezért én nem kedvelem ezt a csajt, mert ha mellé kerülök, az egy dolog, hogy nem beszélgetünk, de az életkedvemet elveszi. Szerintem mások is hasonlóan lehetnek. Nem akarom, hogy tönkretegye a munkahelyemet, szeretek bejárni.
máj. 3. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Lexarom a bigét, engem a közhangulat érdekel, ami már sok éve jól megvan.
máj. 3. 17:45
 12/67 anonim ***** válasza:
65%

"Lexarom a bigét, engem a közhangulat érdekel, ami már sok éve jól megvan."


Én pedig mint cégvezető telibesz@rom a közhangulatot, engem az érdekel, hogy a munka el legyen végezve. A munkatársaidnak nem az a feladata, hogy téged szórakoztassanak, ha pedig mégis benne szerepel a munkaköri leírásban, hogy bohócnak kell lenni akkor tegyél hivatalos panaszt ellene egyébként kuss a neved és a munkáddal foglalkozzál ne másokkal

máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
56%

Jézus,nagyon gáz,ahogy gondolkodsz.Egyébként éppen érintett vagyok ebben a témában,mert a munkahelyemen én vagyok,akivel senki nem beszél,és én se mosolygom sokat,de hát úgy nehéz is,amikor a szemem láttára vonulnak el a többiek sutyorogni,meg mutogatni úgy,hogy közben többször rám néznek,és volt már,hogy rá is kérdeztem,hogy mi a bajuk velem,de persze mindent letagadtak.Aztán ezek után úgy döntöttem,hogy inkább nem is szeretnék közéjük tartozni,mert nem tudnám egy másik emberrel ezt csinálni,amit ők.

Szeretek mosolyogni,de csak akkor,ha van kire és van miért,a bájmosoly meg senkire nézve nem egészséges.

Nekem ez a véleményem.

máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
61%
Amíg a munkáját elvégzi ugyan miért küldenék el?Csak azért mert neked nem tetszik a hangulata?Ha valahol a dolgozók 99.999%-a a Maszopra szavaz de egy ember nem,akkor azért sem küldik el.
máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
60%

Utolsónak teljesen igaza van.


Hihetetlen,milyen emberek vannak...

Egyébként meg,mi lenne,ha ŐSZINTÉN fordulnál oda a kollégádhoz,és kérdeznél rá,hogy mi bántja?Lehet érzi rajtad,hogy nem érdekel igazán a válasza.

máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
59%
Az ilyenfajta emberek, mint a kérdező, voltak az egyik ok arra, hogy eljöttem Magyarországról. Hollandiában érdekes módon elfogadják azt, ha valaki csak dolgozni jár be.
máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 Hermitlog ***** válasza:
57%

"Jézus,nagyon gáz,ahogy gondolkodsz.Egyébként éppen érintett vagyok ebben a témában,mert a munkahelyemen én vagyok,akivel senki nem beszél,és én se mosolygom sokat,de hát úgy nehéz is,amikor a szemem láttára vonulnak el a többiek sutyorogni,meg mutogatni úgy,hogy közben többször rám néznek,és volt már,hogy rá is kérdeztem,hogy mi a bajuk velem,de persze mindent letagadtak.Aztán ezek után úgy döntöttem,hogy inkább nem is szeretnék közéjük tartozni,mert nem tudnám egy másik emberrel ezt csinálni,amit ők.


Szeretek mosolyogni,de csak akkor,ha van kire és van miért,a bájmosoly meg senkire nézve nem egészséges.


Nekem ez a véleményem."


Ezt a választ miért pontoztátok le?


Mert le merte írni, hogy őt már kiközösítették? A büntetése tehát még több kiközösítés? Vagy csak a lepontozók támogatják a munkahelyi klikkesedést, korrupciót és azt, hogy ember embernek farkasa?


Akkor meg ne csodálkozzatok, hogy ilyen az ország!


-----


"

Az ilyet csak azért nem teszik ki, mert valakinek a valakije/ valaki dugja.


Remélem, hogy sok baja lesz még az életben ennek a hisztis, búvalbszott, energiavámpír pitsának."


Ez meg 60%-ot kapott, na gratulálok. Honnan tudod, hogy hisztis? Nem is írta a kérdező. És még rosszat is kívánsz neki úgy, hogy nem is ismered? Csak a saját élettapasztalataidat vetíted ki rá. Azt sem tudod, hogy beteg-e vagy meghalt valakije. Van aki nem szereti kibeszélni a dolgait a munkahelyen, azért mert az egy MUNKAHELY és nem lélekgyógyászat, tudod hányszor láttam, hogy mások visszaéltek bizalmas történetekkel. Az az életbiztosítás ha: vallásról, politikáról, családról nem beszélsz a munkahelyen. Én is csak azért ejtek el néha egy két dolgot, hogy a folyamatosan pofázó, pletykáló, "életvidám" semmirekellők ne kitalálgassanak, hanem legyen anyaguk rólam. Na akkor megnyugszanak. Munkahelyen dolgozni kell! 13-as az ilyen kíméletlenek mint te, az energiavámpírok.


-----


Az ember szociális lény, évezredeken át erre választódtunk ki, csak azok az egyedek szaporodtak sikeresen és lett sok utódjuk, akiknek az emberi kapcsolatok fontosak voltak. A közösség pedig gyakran legfőbb büntetésként nem halállal, hanem kiközösítéssel élt. Egyedül egy ember elpusztult a vadonban. Ez akkor visszatartó erővé fejlődött, hogy bizonyították, a kiközösítés a legtöbb emberben depresszióhoz és öngyilkossághoz vezet (az agresszióra hajlamosoknál ámokfutáshoz).


Honnan tudod, hogy nem egy ilyen súlyos betegséggel küzd az illető. Úgy állítod be, mintha a közösségért aggódnál, pedig csak kipécéztél magadnak egy, a szemedben gyenge láncszemet, pusztán azért mert más.


Talán ha összebarátkoznál vele, megnyílna előtted és ha nem élnél vissza ezzel a tudással, akkor esetleg nem érezné azt, hogy kiutálják, kiépülne egy bizalom.


Több cégnél is szembesültem azzal, hogy aki pl. depressziós volt vagy korai tüneteit mutatta (vagy egyszerűen nem mindenben egyezett meg a többiekkel pl. nem szerette a focit) azt elkezdték piszkálni, hogy na majd erre megváltozik. Legtöbbször az egyén még jobban befordult, erre még jobban piszkálták, és így tovább. Végül felmondott. Erre aztán jól kibeszélték, hogy elárulta a céget, meg milyen bunkó.


Tudod mit, ha ennyi időd van másokat megfigyelni, akkor mennyi juthat a munkádra?


Engem baromira nem érdekel, hogy ki, milyen a munkahelyen, ha engem békén hagy, és jól elvégzi a munkáját.


Annyi szar cég van, hogy ha középszarul csináljuk, már tarolunk. Egy munkáját jól elvégző ember kincs. Tudod mennyi link, de amúgy szórakoztató emberrel dolgoztam együtt. Lehet, hogy mindig röhögtem a poénjain, de ha az előprojektet rosszul csinálta meg onnantól kezdve az összes részleg szívott, toltuk magunk előtt a szart hónapokig.


Volt egy munkatársam sosem beszéltünk, fa arccal ült mindig, csak köszöntünk egymásnak, de a munkáját mindig pontosan időre és hibátlanul elvégezte. Tudod milyen megnyugtató volt vele egy műszak? Nem volt iroda politika, nem volt pletyka, nem pofázott a hátam mögött, úgy ment a munka mint a karikacsapás, kiszámítható volt. Basztatták is érte sokat, de ő nem változott, 5 év után végül látták, hogy semmi értelme kicsinálni, meg már a vezetésnek is szemet szúrt, hogy mennyit beszélnek róla a háta mögött. Öcsém, meg sem rezdült az ürge, nem tudom mi játszódhatott le benne, de biztos nem esett jól neki. Én egy hősnek tartom.


Azt is megvizsgálhatnád, hogy miért zavar ez ennyire. Lehet, hogy te extrovertált vagy ő meg introvertált. Vannak olyan személyiségek amelyek ütik egymást.


Ha nem régóta dolgozik ott, majd megszokjátok. Ne csesztessétek sokat, mert akkor leromlik a kezéből kiadott munka. Nyilván ha hibázik el lehet magyarázni normálisan, hogy hogyan lehet kiküszöbölni.


Az is lényeges vannak-e klikkek a munkahelyen, te tagja vagy-e egynek, ő kívülálló-e? Hogyan vezeti a főnök a céget? Kialakított-e cégkultúrát vagy rátok bízta. Ha nem volt ilyen akkor egy kezdő munkahely könnyen vadnyugattá alakulhat. Ilyenkor a társadalomban sőt még az utcán elfogadott normák is felborulhatnak. Például nálunk a főnök (korábbi munkahely) nem vetette meg a korrupciót és szeretett zsidózni, pár év után még a legbecsületesebbeknek is lerontotta a tisztességét és az erkölcsi érzékét. Egyszerűen ment mindenki a főnök, utána meg a tömeg után.


Tudod melyik a jó munkahely? Ahol a munkával foglalkoznak és dolgoznak.

máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
55%

18-as:


A szívemből beszéltél,jó ember vagy!

És ne aggódj,a pontszámokat itt már úgyis mindenki fordítva olvassa,azaz: a lepontozott a hiteles. :-)

máj. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon alapszintű munkahely lehet ez, ahol lehet hülyülni. Gondolom ez valami gyár, ahol dolgoztok. Az a baj, hogy te is alapszinten vagy, ha ilyen miatt ki akarsz rugatni valakit.
máj. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
23%

19: Ahogy az én 17-esem is elég látványosan le lett pontozva, nyilván olyanok által, akik hungarizmus túltengésben szenvednek.


De komolyan, Magyarországon, ha egy álláshirdetésben az szerepel, hogy "Légy jó csapatjátékos!", az nagyjából azt jelenti, hogy majd kötelezően jópofiznod kell a kollégákkal, megosztani velük a magánéletedet, meg részt venni a céges bulikon, csapatépítőkön, meg a többi ilyesmi marhaságon. Míg Nyugaton inkább azt, hogy tudd tartani a tempót a munkamenetben.

máj. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!