Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem rúgják ki?

Miért nem rúgják ki?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozik nálunk egy fiatal csajszi. Főállásban, szóval gyakran van bent. Elég hullámzó volt már az elején is a hangulata, de az utóbbi hetekben konkrétan egész álló nap letargikus, bús, béke segge alatt van. Munkáját elvégzi rendben, de olyan búval baxott, hogy néha-néha másra is ráragad, pedig bent alapvetően jó hangulat szokott lenni. Sokan kérdezik, hogy mi a baj, de vagy azt mondja, hogy semmi, megvan, vagy azt, hogy minden, vagy azt, hogy mi nem az. Szerintem ez hosszútáv nem jó, másra is átragad vagy nem tudom. Még az is képes hülyülni, akinek tényleg nagy baja van, de ha nem, hát na basszus, legalább tudjuk a miértjét, beszélgetünk, elég bensőségesen. És ezért én nem kedvelem ezt a csajt, mert ha mellé kerülök, az egy dolog, hogy nem beszélgetünk, de az életkedvemet elveszi. Szerintem mások is hasonlóan lehetnek. Nem akarom, hogy tönkretegye a munkahelyemet, szeretek bejárni.
máj. 3. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 Hermitlog ***** válasza:
43%

Egyébként 27-es:


Mit értesz lerendezés alatt?


Fejtsd ki bővebben!


Miért kéne lerendezni, mert szomorú?


Ha egy depressziós ember szerinted ilyen sorsot érdemel, akkor milyet szánnál egy gyilkosnak?


Vagy a tolvaj politikusainknak?


Vagy nálad ez fordítva van? Fűre lépésért halál.


Mások kiközösítéséért és csesztetéséért a munkahelyen meg fizetésemelés?


Ember embernek farkasa?


Mert akkor te sem élnél sokáig, hidd el van nálad is kegyetlenebb, elvetemültebb és ravaszabb.


Pont az ilyen életigazságosztók a leggyávábbak és ők sírnak a legjobban, ha nekik jár a pofon.


Csak egy troll vagy.

máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
44%

Még mindig nem a Kérdező vagyok, hanem csak egy átlagos ember, aki teljes mértékben egyetért Vele.

Le van írva a kérdésben, hogy az említett nő tönkreteszi mindenkinek a hangulatát azzal, hogy bunkózik, meg vágja a pofákat mindenhez. Nem véletlen, hogy rajtad kívül SENKINEK nem tetszik és akkor még finoman fogalmaztam.

Az ilyet ki kell rúgni, hogy ne tehesse tönkre a munkahelyi közösséget.

A gyilkosokkal meg hiába jössz, mert nem ugyanaz a kategória a kettő. Egy gyilkos sokkal nagyobb veszélyt jelent a társadalomra, mint egy ilyen energiavámpír kis senki, úgyhogy a gyilkosoknak börtönben a helyük, ha nem tudnád. A kérdésben említett nő pedig azt érdemli, hogy mások is pont úgy viselkedjenek vele, mint amit ő "ad" másoknak az egész napos puffogásával. Egy idő után szerencsére mindenki elkezdi nagy ívben elkerülni az ilyen embereket, de az ilyenek általában még akkor sem kapnak észbe, hanem továbbra is másokban keresik a hibát. Pont ez a "mindenki szembejön az autópályán" esete. Siralmas, hogy azt a nőt véded, aki másokon tölti ki a saját nyomorúságát.

máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
55%
32: De mivel bunkózik? Hogy nem f*ssa a szót orrba-szájba? Hogy csak akkor beszél, ha kerdezik? És milyen dühkitöltés?🤔
máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 Hermitlog ***** válasza:
50%

Előző, ez egy provokátor troll, zsinórban végig leszavazta a kamu felhasználó neveivel az összes embert a magáét meg felszavazta. Nézd meg a százalékok, hogyan állnak össze. Van három 75%-os meg egy 79%-os, meg 91-es is.


A hozzászólásom után pár perccel már fel volt szavazva a sajátja, az összes többi meg le.


Még azoknak is nekiment amik korábban 100%-osak voltak.


Ez egy nárcisztikus pszichopata aki nem bírja elviselni, hogy nincs igaza.

máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 Hermitlog ***** válasza:
35%

32-es a kérdező konkrétan azt írta, hogy a csajjal annyi a baj, hogy “búval baxott”, meg letargikus.


Nem azt írta, hogy másokon tölti ki a nyomorúságát,

nem azt, hogy bunkózik,

nem azt, hogy vágja a pofákat, pusztán azt, hogy szomorú.


Fél éve dolgozik ott csupán és csak a kérdező változatát ismerjük.


Te biztosan nem vagy főnök, mert fél év után nem szoktak egy olyan embert kirúgni, aki jól elvégzi a munkáját.


Csak berágtál, mert jelentettem az első válaszodat, ahol azt fejtegetted, hogy valaki biztos “k*rogatja”.


Bocsi de a moderátorok a te válaszodat törölték nem az enyémet. Ment a mínusz pont, már nem csinálhatod vissza, akárhány felhasználónevet is gyártasz is.

máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
49%

"Te biztosan nem vagy főnök, mert fél év után nem szoktak egy olyan embert kirúgni, aki jól elvégzi a munkáját."


Tévedsz. Jobb helyekről repül az olyan, aki szándékosan tönkreteszi a kollégái hangulatát, meg az egész közösséget maga körül.

Azt pedig mindenki tudja a lelke mélyén, hogy a Kérdező munkahelyéről miért is nem teszik ki a nőt. Csak hát leírni nem szabad ide.

A troll meg valószínűleg te vagy itt, a sok kis 30%-os profiloddal. Látok vagy hat darabot belőle. De felőlem aztán pontozgathatsz, nekem attól nem lesz rosszabb az életem.

máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 Hermitlog ***** válasza:
41%

Na és ki az a két 75%-os aki percre pontosan felszavazott?


Biztosan troll vagy, mert teljesen figyelmen kívül hagyod az érveket amiket felhoztam, még a kérdező sem fogalmazott olyan sarkosan, mint te.


Most már a közösség szándékos tönkretételéről beszélsz.


Bakker, te tudod, hogy ezt bizonyítani is kell?


A közösségeket a nárcisztikusok szokták tönkre tenni, mert beleszállnak emberekbe. Aki depressziós az másnak nem árt. Mellesleg nagyon súlyos betegség.


Az meg, hogy szarul érzi magát, de a baszogatás ellenére jól dolgozik, pont azt mutatja, hogy jó munkaerő.


Te vagy az igazi energiavámpír meg a kérdező (ha nem vagytok ugyan az a személy) mert ráértek másokkal foglalkozni a munkahelyen, meg baszogatni, kibeszélni őket, a munka helyett.

máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
49%

Vajon ki lehet az a két 30%-os, aki téged szavazott fel egy percen belül? Na, vajon ki? :D


Maradjunk annyiban, hogy én nem vagyok energiavámpír és a Kérdező sem az, ugyanis nem mi erőltetjük rá a saját bajunkat az egész közösségre, hanem az általad védett nő teszi azt.


Az pedig ordas nagy kamu, hogy a depressziósok nem ártanak másoknak. Pont a rosszindulat és a megkeseredettség a legfontosabb jellemzői a depressziónak.

máj. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 Hermitlog ***** válasza:
35%

Hogyan “erőlteti rá”, fejtsd már ki? Azzal, hogy létezik?


Engem egyáltalán nem zavar, ha egy munkatársam szomorú, csak az érdekel, hogy a munkáját végezze el. Azt olyan kötekedő nárcisztikus energiavámpírok, mint te viszont kifejezetten zavarnak.


A kérdező ment oda kérdezgetni a csajt, hogy mi a baja. Minek szól hozzá? Végezzék el együtt a projektet, aztán a nap végén csókolom. Mi kell ennél több?


Vagy szerinted a cégnek az termel pénzt, hogy mennyit dumáltok? Egyenlőre te és a kérdező szívjátok ki az életet belőlünk, rajtatok kívül MINDENKI más szerint (több mint 20 ember) nincs igazatok.


És ezen a klón felhasználó neveid sem változtatnak.


Az ilyen bomlasztó embert, mint te én páros lábbal rúgnám ki a cégemtől.

máj. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 Hermitlog ***** válasza:
35%

Azzal pedig amit a depresszióról írtál bebizonyítottad, hogy troll vagy pedig egy ostoba gyűlölködő ember vagy.


Olvasd el kis hülyegyerek, talán ragad rád valami. Tanítalak egy kicsit, bár valószínűleg időpazarlás.


A depresszió ugyanolyan klinikai betegség, mint a cukorbetegség vagy a rák. Egy cukorbeteg vagy rákos ember nem rossz ember, hanem beteg és kezelésre szorul, hasonlóképpen egy depresszióban szenvedő ember sem rossz ember, hanem egy beteg ember, aki kezelésre szorul.


A betegség oka genetikai, környezeti és pszichológiai tényezők kombinációja. Rizikófaktorok közé tartozik, ha családban volt már valaki depressziós, jelentős életeseményeken esik túl, bizonyos gyógyszereket szed, krónikus egészségi problémái vannak vagy kábítószert fogyaszt. A rizikók nagyjából 40%-a a genetikához kötődik. A betegség diagnózisa a beteg panaszain és mentális állapot vizsgálatán alapul. A depresszió mindig erősebb és veszélyesebb a szomorúságnál, amely az élet normális velejárója.


A depressziós személyek jellemzően magukba fordulnak (introverzió), kerülik a társaságot, és végül általában elmagányosodnak. Enyhébb esetekben a depresszió spontán gyógyul, de súlyos esetekben már szakemberre is szükség van.


A biopszichoszociális elképzelés szerint biológiai, pszichológiai és szociális faktorai vannak. A diatézis – stressz modell úgy határozza meg, hogy a depresszió akkor fordul elő, ha egy már létező sebezhetőséget vagy diatézist stresszes életesemények aktiválnak. A már létező sebezhetőség lehet genetikai vagy sematikus, vagyis gyerekkorból eredő hozzáállás a világhoz.

A gyerekkori bántalmazás, akár fizikai, szexuális vagy pszichológiai, mind növelik a depresszió, illetve más vele járó pszichológiai problémák, például szorongás vagy drog használat valószínűségét. A gyerekkori trauma szintén összefüggésben van a depresszió súlyosságával, a kezelésre való reakció hiányával és a betegség hosszával is. Sokan hajlamosabbak a hangulatzavarra egy trauma elszenvedése után, de több gént is összefüggésbe hoztak a hajlamossággal.


Kutatások bebizonyították, hogy az egyéni kockázat 40%-os arányban megmagyarázható a genetikai érintettséggel. Mint a legtöbb pszichológiai betegség, a depressziót is komolyan meghatározza az egyén genetikai állománya. 2018-ban egy, a genomokkal foglalkozó kutatás 44 különböző variánst azonosított, ami kockázatot jelent a depresszió kialakulása szempontjából. Ezt követte egy 2019-es kutatás, ami már 102-t állapított meg.


A Journal of Abnormal Psychology című szaklapban közölt vizsgálatban Bettina von Helversen (Baseli Egyetem, Svájc) és munkatársai azt találták, hogy a depresszióban szenvedő emberek jobban teljesítenek a többlépcsős döntési folyamatokban, mint nem depressziós társaik. A depresszió javíthatja a helyzetelemző készséget és a kitartást, vagyis olyan tulajdonságokat, amelyek komplex feladatok esetén hasznosak lehetnek.

Már korábbi kutatások is megerősítették ezt az elméletet, ám ez az első vizsgálat, amelyben a depresszió súlyos formája esetén is kimutattak kedvező mellékhatást.

máj. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!