Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen tanárról és erről a viselkedésről?

Figyelt kérdés

Adott egy tanár, akinek elég jó a humora, viszonylag jó hangulatban telnek az órái (bár ez nézőpont kérdése is), és nagyon jól, értelmesen tanít. DE: A felelő diákból gyakorlatilag vicc tárgyát csinál, kifigurázza (sokszor nem gyengén), ha nem annyira tökéletes a felelete, ahogy ő akarná, ill. megtalálja az osztály úgynevezett "leggyengébb láncszemét", akit szintén még nevetségesebbé tesz, cinkeli néha, stb. Tehát élvezi, hogy röhög a többi a diák vagy egy felelőn, vagy a többiek szemében is szegény "lúzeren". Szigorúan osztályoz, követel, de tanít is, és emellett nagyon nagyon nagyon ritkán tud egy kicsit jóindulatúbb is lenni. És eléggé szakbarbár, szóval a saját tárgyait tartja a legfontosabbnak.


Mit gondoltok egy ilyen tanárról? És szerintetek miért ilyen?

Köszönöm a normális, értelmes válaszokat, véleményeket.



2014. aug. 14. 00:19
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy a felelet során gyakorlatilag van, hogy megszégyeníti a diákot. Láttam és hallottam is rá példát, át szerencsére (még) nem éltem!
2014. aug. 14. 00:31
 2/35 anonim ***** válasza:
10%

Jó módszer a megszégyenítés. Mikor anyum járt általánosba, volt ott egy diszlexiás gyerek, nagyon rosszul olvasott, de a magyar tanárja, minden óra első 5 percében "kényszerítette", hogy olvasson fel hangosan 1-1 könyvből.

A lány annyira égett az elején, hogy még otthon is gyakorolta az olvasást. Nem telt bele sok időbe és megtanult rendesen olvasni :)


Itt is ugyan ez a helyzet, ha nem akarod, hogy kiröhögjenek, akkor bizony tanulnod kell :)

2014. aug. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%

Ha az osztály előtt akarva megalázza a diákot, akkor rágalmazást követ el. A rágalmazás az emberi méltóság elleni szabálysértés, súlyosabb esetben bűncselekmény. Ha az osztály, tehát nyilvánosság előtt teszi ezt meg, tudatosan, akkor szabálysértést követ el.


esetei:



aljas indokból vagy célból elkövetett rágalmazás


nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás


jelentős érdeksérelmet okozó rágalmazás


A humor harold szivatós alázgatós tanárodat a szülők helyben úgy feljelenteném mint a sicc ha az én gyerekemet alázná meg szivatná az osztálya előtt.

2014. aug. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
De ez JÓ módszer? Szerintem nem pont megalázni kéne a diákokat. Most tegyük fel (mert volt ilyenre példa az én osztályomban is)....van egy jó tanuló, aki tök normális is, egyszer nem készül és "jól" megszégyeníti. Nekem az a véleményem, hogy ez NEM jó módszer, sőt. Mármint oké, hogy tanulnak (ha más nem félelemből), de mi van a diákok érzéseivel?! Arról meg nem is beszélve, hogy azokra még rárak egy lapáttal, akiket különben is cikiznek, mert "lúzerek".
2014. aug. 14. 00:38
 5/35 A kérdező kommentje:
3-as, köszi! De ilyen miatt tényleg fel lehet jelenteni? És el is lehet érni valamit azon kívül, hogy csak még "p@rasztabb" lesz?
2014. aug. 14. 00:41
 6/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem arról van szó, hogy egy tanár ne legyen szigorú. Tartson rendet az osztályban, de ne azzal akarjon egy tanár megtanítani téged olvasni, vagy bármire hogy kész akarva megaláz mások előtt. Egy tizenéves ezt meg teljesen máshogy éli meg. Lehet hogy ezek a módszerek sokak számára tetszetősek, mondván velem is így bántak és lám milyen jól megtanultam szépen írni, de ha véletlen a tanár egy olyan gyereket aláz porig, aki ezt nem tudja kezelni, akkor mi van. Ezért van ma olyan munkakör, ami többek közt ilyenekkel foglalkozik, hogy iskolapszichológus.
2014. aug. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

6-os, teljesen egyetértek! Nálunk van egy srác, aki nagyon rosszul kezeli az efféle helyzeteket, és sajnos gyakran piszkálja szegényt. Sajnálom is olyankor....mások meg persze csak röhögnek.


Amúgy 2. hozzászóló (vagy bárki válaszolhat)....Ha ezt tanítási módszerként alkalmazza, akkor azokat miért piszkálja, akik eleve nem tudnak beilleszkedni az osztályba ("lúzerek" egyesek szerint), pedig nem is felelnek?

2014. aug. 14. 00:54
 8/35 anonim ***** válasza:
12%

Termeszetesen, fel lehet jelenteni, es akkor felkotik, es a holttestet belelokik a dunaba.

Es igy tesznek minden tanarral, amelyik nem felel meg a tanulok erzekeny lelkenek, akik 0 tapasztalattal meg tudjak itelni, hogy egy modszer jo-e vagy sem?

2014. aug. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

8-as, itt nem erről van szó! És én biztos nem fogom feljelenteni.

Nem vagyok pedagógus, nyilván nem tudom annyira reálisan megállapítani, hogy mi a jó vagy mi a rossz módszer, de a diákok lelki világát ez akkor is befolyásolja....nem is kicsit. Barátnőmön keresztül tapasztaltam, hogy egy ilyen megszégyenítés mit tud okozni, és én is félek tőle, mert hasonló természetű vagyok. És még két évig tanítani fog, szóval van bőven esélyem, hogy engem is így feleltessen.

2014. aug. 14. 01:00
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

A mi házirendünknek speciel az egyik első mondata volt valami ilyesmi: "Iskolánkban a gyermekek testi és lelki épsége biztosított."


Első körben az osztályfőnökkel kéne beszélni, mert ez nem normális magatartás egy tanár részéről. Tanárként inkább az lenne a feladata, hogy példát mutasson arról, hogy nem csszegetünk és alázunk meg senkit.

2014. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!