Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen tanárról és erről a viselkedésről?

Figyelt kérdés

Adott egy tanár, akinek elég jó a humora, viszonylag jó hangulatban telnek az órái (bár ez nézőpont kérdése is), és nagyon jól, értelmesen tanít. DE: A felelő diákból gyakorlatilag vicc tárgyát csinál, kifigurázza (sokszor nem gyengén), ha nem annyira tökéletes a felelete, ahogy ő akarná, ill. megtalálja az osztály úgynevezett "leggyengébb láncszemét", akit szintén még nevetségesebbé tesz, cinkeli néha, stb. Tehát élvezi, hogy röhög a többi a diák vagy egy felelőn, vagy a többiek szemében is szegény "lúzeren". Szigorúan osztályoz, követel, de tanít is, és emellett nagyon nagyon nagyon ritkán tud egy kicsit jóindulatúbb is lenni. És eléggé szakbarbár, szóval a saját tárgyait tartja a legfontosabbnak.


Mit gondoltok egy ilyen tanárról? És szerintetek miért ilyen?

Köszönöm a normális, értelmes válaszokat, véleményeket.



2014. aug. 14. 00:19
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

10-es, szerintem is. Csak azt nem értem igazán, hogy a tanárok többsége is azért tisztában van ezzel a magatartásával (ha teljesen pontosan nem is), mégse tesznek semmit ők se. Többen közülük bírják, jóban vannak vele, mások meg kicsit se értenek vele egyet és nem is szimpatizálnak annyira vele, mégis ez van.

A többi tanár mind nagyon lelkiismeretes, rendes, abszolút az ellentettje ennek a tanárnak, és nem csinálnak semmit.

2014. aug. 14. 01:19
 12/35 anonim ***** válasza:
11%

Második vagyok.

Ha ilyesmitől valakinek sérülne a lelki világa, akkor ott nem a tanárral lesz a probléma,hanem a szülőkkel. Érdekes általánosban minden puhakezű tanárnál rossz jegyeim voltak( hármas átlag kb). Mikor közép iskolás lettem az összes szigorú tanárnál 4-5 voltam, és ezzel nem voltam egyedül. Míg általánosban a rangsor végénél voltam, kozepsuliban az évfolyamban nekem sikerült az egyik legjobban az a 4 év.

2014. aug. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
De a tanárnak nem kéne még jobban rákontráznia, hanem segítenie kellene a diákot, ha a szülők tehetnek a sérült lelki világáról! És itt nem a SZIGORRÓL van szó, hanem a MEGALÁZÁSRÓL. Nyilván a szigorúság hasznos és jó is, de a szégyenítés nem az. És most ne magadból indulj ki, mert nálad ezt váltotta ki, X másiknál meg tök mást vált(ana) ki.
2014. aug. 14. 01:29
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
#12 A szigor és a taplóság mérföldekre van egymástól. És képzeld, ha egy gyereket állandóan kifiguráznak, megaláznak, cukkolnak, ráadásul úgy, hogy ebben a tanár is részt vesz, az igenis vezethet lelki bajokhoz, önértékelési problémákhoz.
2014. aug. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
12%
Ha nagyobb tétje van a felelésnek, akkor a nagy többség szorgosabban fog rá tanulni, ez tény. A tanár feladata, hogy a legjobbat kihozza a gyerekekből, a legjobb tudása szerint, ha ez beválik.
2014. aug. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%
Igen vezethet lelki problémákhoz, de ilyen gyereknél ez , úgy is kifog alakulni, ha nem tudja kezelni a helyzeteket, mivel nem a tanár az egyetlen ördögi lény a Földön amivel fiatal korában találkozik az ember. A szűlők adják meg az irányt és az erőt, hogy milyen irányba fejlődjön a gyerek, a fogamzásgátlás kéne terjeszteni, nem pedig 1-2 kivétel miatt megválni egy megfelelő Tanítási módszertől.
2014. aug. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Úr Isten, utolsó! Ez azért durva volt! Szerintem inkább hagyjuk is, nem akarok veszekedni veled, úgyse fogunk kicsit sem egyetérteni!


Írjatok még, kíváncsi vagyok egyéb véleményekre is....

2014. aug. 14. 02:05
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom itt mindenki teljesen egyetértene azzal és örülne neki, ha őt magát a főnöke minden egyes nap megszégyenítené a munkahelyén az összes kolléga előtt.

Végül is miért ne? Hiszen biztos ő is csak a legjobbat akarja kihozni a beosztottjaiból. És ha megszégyeníti a dolgozót, akkor az jobban fog dolgozni.


Ez bullshit. Ezzel nem jobb teljesítményre ösztönözzük a gyereket, hanem szorongást ültetünk el benne, kétségeket. Volt egy osztálytársam, aki egyáltalán nem volt gyenge lelkileg, de az egyik tanárunk valamiért nagyon kikapta. Na, ő konkrétan felelni remegve ment ki egy idő után, és nem bírta normálisan összerakni a mondanivalóját, annyira stresszelt. Ez ennek a módszernek az eredménye.


Ha egy ember nem képes bármilyen fizikai vagy lelki bántalmazás nélkül kihozni valakiből a legjobbat, akkor az nem érdemes arra, hogy többszáz embert tanítson, koordináljon, vezessen.


Lehet, hogy sokak szerint ez jobban ösztönzi a delikvenseket, de az élet nem egy hollywoodi film, ahol az öreg, mogorva, szadista mester az ő stílusával életrevaló embert farag az önbizalomhiányos, félős kisfiúból.

2014. aug. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért van pár válaszoló, aki visszaállította az emberiségbe való hitemet.

Nővéremet általános iskolában folyamatosan szekálták a tanárok, mert figyelemzavaros...és ez nem holmi úri mulatság, ahogyan itt egyes primitívebb hozzászólok hinnék.

Volt olyan, hogy a magyartanár pl. felvette magnóra-kazettára ahogyan nővérem fogalmaz és beszél és az arcába üvöltötte, hogy így "lány" nem beszélhet, ilyen hangja csak a fiúknak lehet; az énektanár "anyatetűnek" tituálta, mert lassú volt. Mindezt egy 10 éves gyerekkel. Tényleg építő...Csak nekem merte ezeket elmondani, a szüleinknek nem, mert szégyellte magát.

Én ugyanabba az iskolába jártam, nekem is meggyűlt a bajom a tanárokkal, de nem annyira, mint nővéremnek. Érzékeny, iszonyú kedves emberről van itt szó, volt, hogy ebédidőben kiosont a suliból, hogy egy kóbor kutyának adja a kajáját...Igen, az ilyen emberek tényleg azt érdemlik, hogy megalázzák őket. Komolyan, az ész megáll.

A nővéremből 27 éves korára egy önbizalom hiányos nő lett, eredendően rossznak tartja magát és "szarnak".

Egy kedves, álmodozó, mindenkin segíteni próbáló kisemberből egy megkeseredett roncsot csinált pár alkoholista, frusztrált tanárnak nem nevezhető lény.

Elnézést az indulatos fogalmazás miatt.

A kérdésre: az ilyen tanárok visszaélnek hatalmi helyzetükkel és saját nyomorukat próbálják átragasztani egy alájuk rendelt gyermekre. Volt jó tanárom, elég sok, de azok nem ilyen szörnyű módszerrel dolgoztak. És szégyellje magát, aki szerint ez helyes, az ilyen emberek szoktak legyinteni a családon belüli erőszakra is, hogy jaj"biztosan megérdemelte, én is kaptam verést".

2014. aug. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

emberiségbe való=vetett

Bocs, még csak most iszom a kávét.

2014. aug. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!