Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen tanárról és erről a viselkedésről?

Figyelt kérdés

Adott egy tanár, akinek elég jó a humora, viszonylag jó hangulatban telnek az órái (bár ez nézőpont kérdése is), és nagyon jól, értelmesen tanít. DE: A felelő diákból gyakorlatilag vicc tárgyát csinál, kifigurázza (sokszor nem gyengén), ha nem annyira tökéletes a felelete, ahogy ő akarná, ill. megtalálja az osztály úgynevezett "leggyengébb láncszemét", akit szintén még nevetségesebbé tesz, cinkeli néha, stb. Tehát élvezi, hogy röhög a többi a diák vagy egy felelőn, vagy a többiek szemében is szegény "lúzeren". Szigorúan osztályoz, követel, de tanít is, és emellett nagyon nagyon nagyon ritkán tud egy kicsit jóindulatúbb is lenni. És eléggé szakbarbár, szóval a saját tárgyait tartja a legfontosabbnak.


Mit gondoltok egy ilyen tanárról? És szerintetek miért ilyen?

Köszönöm a normális, értelmes válaszokat, véleményeket.



2014. aug. 14. 00:19
1 2 3 4
 31/35 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Mivel én sem sértem meg nyilvánosan a tanár méltóságát, elvárom, hogy ő se tegye ezt velem.

Nagyon, nagyon utálnám az ilyen tanárt, mert általánosságban én töltöm be azt a szerepet az osztályban, aki kiáll a többiekért, akkor is, ha emiatt szemtelennek nyilvánítanak. Biztosan kiszemelne magának, és halálra kínozna. De tudom, hogy én így is csak kiállnék magamért, és a többiekért.

Nem igazságos, amit tesz, ez biztos. Először egy másik tanárnak kéne szólni, majd a szüleidnek, ha csúnyán megaláznak. Az ilyen ne menjen pedagógusnak, a fenébe is!

2014. aug. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Ha az osztály olyan, hogy ilyet meg lehessen csinálni, akkor előre meg lehetne beszélni a teljes osztállyal, hogy a következő megalázás alkalmával valami előre megbeszélt dolgot csináljon az osztály, ami előre ki van dolgozva, hogy jól hassson. Direkt nem nevet senki, fagyos és furcsa arccal néznek a tanárra, ilyesmikre gondoltam.
2014. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Jó lenne, de annyira sajnos nem tart össze az egész osztály. De köszi a tippet!

És köszönöm mindenkitől az eddigi válaszokat, tanácsokat!

2014. aug. 17. 15:19
 34/35 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Hatalmas tévedés, hogy ez a módszer jó. Ez a lehető legrosszabb módszer, amit egy gyerekkel szemben alkalmazhatnak. Akik szerint ez a módszer jó, azok forduljanak pszichológushoz, mert nagy baj van az önértékelésükkel. Soha nem szabad hagyni, hogy megsértsék a jogainkat, mindegy, hány évesek vagyunk, nem leszünk kevesebbek azért, mert diákok vagyunk.

Én ötéves gimibe járok, most leszek utolsó éves, és az elejétől fogva kiráz a hideg a töritanáromtól. Ő is pont ilyen, mint amit a kérdésben leírtál. Kineveti, gúnyt űz az éppen felelőből, lehajtott fejjel nevet, ha valamit rosszul mondunk, ötöst soha nem képes adni, még akkor sem, ha az egész osztály szerint tökéletes a felelet. Örül, ha egyest adhat, bár eljátssza, hogy mennyire sajnálja, és lehordja/megalázza az illetőt az egyes miatt, pedig mindig szajkózza, hogy mi magunknak tanulunk. Akkor tehát mi köze van hozzá? Néha jópofizik, de emiatt már hiteltelenné vált, mivel tudjuk, milyen akadékoskodó és kibírhatatlan természetű valójában. Én már nem merek beleszólni a témába/jelentkezni az óráján, mert mindenbe beleköt, kinevet, ha rosszat mondok, kigúnyol. Ha bátortalanul adom elő a feleletemet, szintén kinevet, aztán lecsesz, hogy legyek bátrabb. Így hogyan? Ha szubjektív véleményt kér, akkor, ha hozzá is szólok az órájához, úgy csűri-csavarja, forgatja ki a szavaimat, hogy viccet csináljon belőlem, holott a mondanivalóm semmilyen tekintetben nem vicces vagy megbotránkoztató. Igen, az egész osztály kussban ül a módszerei miatt, az tény, de milyen áron? Senki nem mer megszólalni, mert a sárga földig aláz mindenkit. Ő sem való tanárnak, hiszen nem érti meg, hogy ha nem a tanulásra való igényt alakítja ki a gyerekben, hanem a rettegést, az bizony nem vezet sehova. Én úgy jöttem ebbe a gimibe, hogy önbizalmat építettem ki magamban nyári szünet alatt, miután az általános iskolai kémiatanár is folyton porig alázott, de ennek a töritanárnak sikerült ezt is lerombolnia, mivel én alapból érzékeny vagyok, erről nem tehetek, kiskoromtól fogva így van, tehát könnyen össze lehet törni az önbizalmamat.

Az ilyen tanárok általában tele vannak komplexusokkal, a saját gyengeségeiket vetítik ki másokra, irigykednek a fiatalokra stb. Már csak ezért sem kell magunkra venni, amit mondanak, de tényleg nagyon fájó tud lenni.

Nem tudom, hogy létezik-e megoldás, de tűrni semmiképpen nem szabad. Egy gyerek a folytonos megalázásoktól nem kemény férfi/nő lesz felnőttként, hanem érzelmi nulla. Aki meg ilyen tanárok, vagy akár szülők között nőtt fel, természetesnek veszi ezt a fajta módszert, és igényli is, holott ez egyáltalán nem elfogadható. Egy gyerekkel szemben sem lehet visszaélést tanúsítani a pozíciónk/életkorunk stb. miatt. Tiszteletet ezzel nem lehet elérni, csak félelmet, a két dolog meg marhára messze áll egymástól.

2014. aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
remelem nem a kedvenc tanaromrol van szo:D mit tanit?
2014. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!