Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen tanárról és erről a viselkedésről?

Figyelt kérdés

Adott egy tanár, akinek elég jó a humora, viszonylag jó hangulatban telnek az órái (bár ez nézőpont kérdése is), és nagyon jól, értelmesen tanít. DE: A felelő diákból gyakorlatilag vicc tárgyát csinál, kifigurázza (sokszor nem gyengén), ha nem annyira tökéletes a felelete, ahogy ő akarná, ill. megtalálja az osztály úgynevezett "leggyengébb láncszemét", akit szintén még nevetségesebbé tesz, cinkeli néha, stb. Tehát élvezi, hogy röhög a többi a diák vagy egy felelőn, vagy a többiek szemében is szegény "lúzeren". Szigorúan osztályoz, követel, de tanít is, és emellett nagyon nagyon nagyon ritkán tud egy kicsit jóindulatúbb is lenni. És eléggé szakbarbár, szóval a saját tárgyait tartja a legfontosabbnak.


Mit gondoltok egy ilyen tanárról? És szerintetek miért ilyen?

Köszönöm a normális, értelmes válaszokat, véleményeket.



2014. aug. 14. 00:19
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

19-es, teljesen igazad van, köszönöm a válaszod!

Általánosban velem is hasonlóakat műveltek az ottani tanárok, mint a te nővéreddel anno. (Most már szerencsére normális tanáraim vannak, ezt az egyet leszámítva.) Én is olyan voltam, mint a nővéred és mostanra már teljesen önbizalomhiányos lettem. Ezért is tartok tőle, hogy belőlem mit váltana ki egy olyan felelet, márpedig két év alatt még tényleg elég sok esélyem van megtapasztalni.....

2014. aug. 14. 08:59
 22/35 A kérdező kommentje:
Egyébként mit lehetne tenni egy ilyen felelet során diákként? Szóval hogyan lehet ezt jól kezelni és valahogy nem "felvenni" a cinkelést/beszólásokat, stb. ? (Sajnos nem megy túl jól a tantárgy, amit tanít, másból mindenből nagyon jó vagyok, de az őt úgyse érdekli.)
2014. aug. 14. 09:05
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam, osztályfőnökkel beszélni elsősorban. Ha a tanárnak ilyen a stílusa, akkor egyébként már valószínűleg tudni fognak róla.


Ha az ofő ódzkodik attól, hogy bármit tegyen (mert mondjuk jó haverok a tanárral, ilyet is láttam már), akkor meg a vezetőséghez kell menni.


A lényeg, hogy se te, se a szüleid ne hagyjátok, hogy palira vegyenek titeket.

2014. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!:)


De úgy gondoltam, hogy akkor mit lehet csinálni, amikor ott állsz kint és feleltet, beszólogat, cinkel, stb.

Szóval abban a helyzetben ott mit lehet vele kezdeni? Hogyan kéne reagálni rá, stb. ?

2014. aug. 14. 10:41
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Az én véleményem az, hogy amelyik tanár ilyen módszerekkel akar valamit elérni a diákoknál, az pályát tévesztett.


Nekem nincs bajom a szigorúsággal, lehet egy tanár szigorú, sőt, nagyon fontos, hogy tiszteletet érjen el a diákoknál. Azonban a megfélemlítés, mások megalázása az az egyik lehető legrosszabb módszer. Az ilyet csak a gyenge tanárok alkalmaznak. Egy tanár ugyanis akkor éri el a legtöbbet, ha szeretettel, megértéssel, példamutatással és a fegyelem fenntartásával tud hatni a gyerekekre (szerintem). Az a legjobb, ha a gyerek magától látja be, hogy neki jó, ha tanul, és magától jut el odáig, hogy önszántából is tanuljon. Az igazán jó tanár ezt el tudja érni emberséges módszerekkel, a rossz tanár viszont gyengeségében csak a megalázásban látja a megoldást...


Másrészt azért is rossz ez, mert az tényleg igaz, hogy egyesekre buzdítólag hat, ha megalázzák, és teljesítményre sarkallja. Másokra viszont teljesen negatívan hathat, és akár maradandó lelki sérülésekhez is vezethet. Ezekre írtak példákat már előttem, szomorúan olvastam. Szóval egy normális pedagógusnak be kell látni azt, hogy a gyerekek nem egyformák, egyszerűen nem lehet egyformán bánni velük.


Harmadrészt pedig egy jó pedagógusnak be kéne látni, hogy neki az a feladata, hogy gyerekekből normális lelkületű, egészséges, önmagából maximumot kihozni képes felnőtteket neveljen. Egy ilyen jó célt ki akar negatív, rossz eszközökkel elérni? Szóval ezért is elvetem a Kérdező tanárának a módszerét. Rossz eszközöket alkalmaz, tudnia kéne, hogy ezzel sikerre nem számíthat.


A legtöbb gyerek ugyanis, ha fél és retteg a megalázástól, és ha ez meg is történik vele, meg sem tud nyikkanni a felelésnél. Nem igaz, hogy ezt nem látja be ez a tanár.


Szerintem ti gyerekek fogjatok össze, szóljatok a szülőknek, és ha tényleg olyan komoly a dolog, ahogy leírtad, akkor a szülőknek kéne az igazgatót megkeresni, és megkérni, hogy foglalkozzon ezzel az üggyel.

2014. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Amit a Kérdező a 24-es kommentben kérdezett...


Mit lehet csinálni, ha cinkel és csesztet felelés közben? Igazából semmit, mert ez elég nehéz helyzet, nem tudsz rá felkészülni sehogy. Ha a tanár eldönti, hogy szórakozni fog veled, és azért is belezavar a dolgokba, akkor úgyis meg fogja tenni, te akármit teszel :( Nagy önuralom kell az ilyet kiállni, és csak akkor lehet, ha biztos vagy magadban. Mindig vegyél egy nagy levegőt, mielőtt válaszolsz neki, gondold meg jól, mit mondasz. De az a helyzet, hogy néha annyira kínos szituációk szoktak az ilyesmiből kisülni, hogy egyszerűen nem bírsz semmire gondolni, csak állsz megsemmisülten...

2014. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, itt gyerekekről beszélünk! Még ha idősebb is, és megérti, hogy a tanár azért csinálja, hogy jobban/többet tanuljon a delikvens, akkor se fogja tudni lelkileg helyretenni ezt a bánásmódot, amit nap mint nap elszenved. Aki így akar motiválni, az egyértelműen szakmát tévesztett, nem való tanárnak. Csak azt nem értem, hogy ezek az emberek elvileg évekig tanulnak gyermekpszichológiát. Ott nem magyarázzák el nekik, h ha már segíteni nem tudsz a gyereken, legalább ne csinálj belőle lelki roncsot, csak mert összevesztél az asszonnyal és olyan kedved volt? Persze, egy főnök is megteszi, de míg egy felnőttről jobb esetben lepereg, megint hül.ye és jólvan, addig egy gyerekkel nem lehet így bánni. Sírnak, hogy milyen rosszak a gyerekek, meg a tanárnak nincs tekintélye. Véleményem szerint néhányan még így is túl sokat engednek meg maguknak.
2014. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

"De úgy gondoltam, hogy akkor mit lehet csinálni, amikor ott állsz kint és feleltet, beszólogat, cinkel, stb.

Szóval abban a helyzetben ott mit lehet vele kezdeni? Hogyan kéne reagálni rá, stb. ?"


Nekem is volt ilyen tanárom, a kulcsa az, hogy

- nem veszed magadra

- nem hagyod magad megalázni

- érett emberként viselkedsz. Nem kell pofákat vágni vagy megsértődni.


A mi tanárunk annyiban különbözött, hogy random kapott ki mindig egy-egy embert, akit cukkolt / viccet csinált belőle. Mikor én voltam a soros, először nem is akkor szóltam vissza, mikor engem cseszegetett.


A gyengébb képességű gyerekekről beszélt, meg arról, hogy aki nem képes ezt vagy azt megtanulni, akkor az fogja a motyóját és menjen az XY utcába (ott van a városban a csökkent képességű gyerekek iskolája).


Na erre én rohadt csúnyán kezdtem el nézni, mert ismertem valakit, akinek a fia oda jár. Persze észrevette, és olyan tipikus beszólogatós hangon megkérdezte, hogy "Mi van, csak nem mondtam valami kellemetlent?" Erre nem sütöttem le a szemem, nem mondtam, hogy "Nem, elnézést.", semmi ilyesmi, hanem a szemébe mondtam, hogy "Szerintem abba az iskolába senki sem a saját akaratából került, úgyhogy én speciel elég ízléstelennek tartom, ha valaki ezzel viccelődött."


Paff, mint akit pofon bsztak, olyan arcot vágott. Az osztályban olyan kuss lett, mintha halottak lettek volna a teremben :D végül valami szánalmas poénszerű dologgal elterelte a szót.


A másik eset már konkrétan nekem irányult. Feleltem, ő meg állandóan sürgetett, hogy mondjam gyorsabban. Nem tudtam követni a gondolataimat, és egyszer ahelyett a szó helyett, hogy "nincs" azt mondtam, hogy "nem van". Egyből kijavítottam magam, de persze elkezdett röhögni és poént csinálni belőle. Vártam egy percet, hogy befejezze, nem tette, akkor azt mondtam, hogy "Elnézést kérek tanár úr, hogy közbe vágok, de szerintem én sosem beszéltem tanár úrról ilyen hangnemmel, úgyhogy ennyi tiszteletet én is elvárnék, ha nem gond."


Ugyanúgy, mint a múltkor :D Néma csend a teremben, ő meg az arcára fagyott röhögéssel csak ül. Én vártam, kifelé igyekeztem azt mutatni, hogy higgadt vagyok, de belül azért reszkettem, mint a nyárfalevél :D. Aztán bocsánatot kért és négyest adott (mindent tudtam...). Utána még 2 évig tanított, de engem többet nem cikizett.

2014. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
24%
Amikor kint felelsz és megaláz a tanárod hallgass ülj le és dőlöngj előre hátra csináld addig ameddig csak tudod/akarod. A tanár elhiszem, hogy megfog ijedni, hogy mit csinált evvel a gyerekkel, mi baja lett. Aztán amikor meguntad ülj vissza a székedre és várd meg a csöngetést és nevess.
2014. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak a kémia és föci tanáromról olvasnék. Szerintem az már durva, ha mindenből viccet csinál, egy feleletnél. Kérje azt amit akar, de utána ne szólogasson be ha nem tudsz valamit. Egy tanár pedig főleg ne cikizzen. Szeretem az olyan tanárokat akik tényleg tanárnak nevezhetőek, amit mondanak be is tartanak, kicsit szigorúbbak, de az, hogy engem az egész osztály előtt szívasson, mér egy kicsit sok.
2014. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!